Přejít na obsah

Hlasové ovládání infotaimentu


Doporučené příspěvky

S čím je spojené zvuk. vyhledávání - úplně levé tl. na volantě? 

Dělá to zvláštní ikonku na maxidotu😀

Je to podmíněno, že mobil musí být spojen s autem přes AA nebo Carplay? 

Nebo to jde i jen přes BT? 

 

Chtěl jsem hledat v tel. seznamu hlasem při BT spojení a odmítá to. 

Jde to zprovoznit?

Musí na to být nějaká apka? Nebo online spojení a přes Google?

Díky za osvětu. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za poznatek. 

Dříve mi to tuším chodilo když jsem měl puštěná data a navi přes AA tak to hledalo pomocí Google asistenta. Ale už si to právě moc nepamatuji. 

Vím, že ta baba říkala "nevím jak vám s dotazem xxx mohu pomoci" a pak stejně našla to místo na mapě😀

S navi jezdím minimálně. 

 

Super by bylo kdyby to hlasové ovl. šlo nějak zprovoznit jen na hledání kontaktů a vytačení když je mobil s autem spojen přes BT. 

Dříve to hlasové hledání a vytačení mobily měli přímo v sobě. 

Jestli je na to vůbec nějaká apka?

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také si s tím hlasovým ovládáním trochu hraju (mám sice Rapida se Swng+ a smartlinkem, ale je to v principu stejný). Loni na podzim, když jsem si naistaloval AA do mobilu a spojil s autem přes USB kabel, tak hlasové ovládání vyhledávání trasy v mapách mi v češtině fungovalo i přes tu hlášku "nevím jak mohu pomoci". No, byl jsem nadšený. Pak mi to ale přestalo fungovat. Co jsem četl různě po netu, tak proběhla nějaká aktualizace Google a čeština z AA vypadla :-/. V hlasovém ovládání mi fungují jen názvy obchoďáků typu Globus, IKEA nebo různé mezinárodní názvy atd. což je na prd.

 

Když hlas. ovládání bylo česky, tak jsem bohužel nezkusil ty kontakty, ale myslím si, že by to tehdy fachalo. Nemám na mysli načtené kontakty přes BT, ale přímo v AA je krom map atd. i klik s kontakty a přes to by to mohlo jít (nevím jestli teď čeština není podmínkou). Osobně pro volání používám tlačítko "phone" (asi jako i ty), kde mám uložené oblíbené kontakty.

 

EDIT: Keras, bylo by dobré téma přejmenovat spíše na hlasové ovládání infotaimentu...

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • keras změnil název na Hlasové ovládání infotaimentu

Díkes moc.

Jo máš pravdu, změnil jsem název😉

 

Aha, čeština vypadla... Tak to je asi ono. 

No Laura to nikdy nebude, to mi je jasné... 

Ale aspoň něco na to šlo. 

 

V rychlém menu ve Phone mám oblíbené, ale když se ke scale připojila ženská tak mi pak blbě psal název svého tel. - psalo to, že je připojena ona, tak se musel profil vymazat a oblíbené v pr... 

 

Furt žijí bláhově v tom, že zmáčknu na volantu hlas. ovládání a řeknu: vytoč xy a už to bude volat. Asi utopie😀☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh, to je myslím utopie. Můžeš snadno vytočit akorát tu svojí ženu a i bez hlasovýho ovládání :-D

 

I když někde jsem četl, že u starších modelů nějaké hlasové vládání handsfree přes BT snad existovalo. Nejsem si ale vůbec jistý, třeba to byla utopie i tehdy :-))

 

Třeba někdo jiný zasvěcenější poradí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No snad není jedinou cestou, že by @keras musel downgradovat na Rapida s Amundsen+ a já zas upgradovat v mém Rapidu ze Swing+ na Amundsen+...   :-D

 

Docela by mě zajímalo, jakto že to co umí Rapid s Amundsenem už Scala s Amundsenem neumí nebo proč u Rapidu se smartlinkem a BT infotaimentu Swing+ toto infotaiment také nepodporuje? Všiml jsem si, že když připojím USB kabel pro Smartlink, tak to píše něco ve smyslu, že to musí odpojit BT, když jede smartlink. Je to pro mě trochu španělská vesnice... ... a v návodu se člověk nedočte vůbec nic :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otevřít apku Google, vpravo nahoře ťuknout na ikonu účtu, rozbalit roletku vpravo nahoře vedle ikony účtu a tam pak je Používat bez účtu a to je vše. Dřív to způsobilo, že místo Google asistenta se spuštělo hlasové vyhledávání a to je narozdíl od asistenta v češtině. To hodně lidí nechápe a plete hrušky s jabkama. Google asistent v AJ a hlasové vyhledávání google v ČJ. Jestli to funguje s aktuálníma verzema apky a os nevím, nepoužívám to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si teď hrál s Voice Dialing ("hlasové vyhledávání" na gplay) 

Docela to funguje, ale neumím si představit jak nadefinovat tl. na volantu aby toto spouštělo. A jak ovládat výběr více jmen které se po vyhledávání v tel. seznamu zobrazí na mobilu. To určitě v autě přes BT nepůjde. Ani přes AA pokud apka nebude s AA podporována. 

 

No nic. Starý dobrý dotykový displej 😀

 

Mimochodem při navigaci přes AA když auto bylo v pohybu šlo cíl hledat jen přes hlas. ovládání. Kódováním tato blokace jde odstranit a může se i psát. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový pocit, že se zde míchají dvě věci dohromady. ŠA umí hledat i bez Google/Siri, to se spouští krátkým stiskem tlačítka na volantu, ale musí to auto podporovat a funguje to i když je telefon připojen jen přes BT, naladit radiostanici atd. U novějších auto je to potom Laura která má zase trochu jiné možnosti. Scala by měla mít už jen Lauru v kombinaci pouze s Amundsenem (resp. Columbus který mají až vyšší modely)

u starších aut to potom funguje následovně (u MIB2 infotaimentů byla podpora Bolero, Amundsen, Columbus)

 

Potom jde spustit Google Asistant/Siri a to tak že se tlačítko na volantu přidrží (nevím jak to funguje u aut co nemají podporu té nativní ŠA možnosti) a tam je to omezeno na to co poskytují v našich lokalitách. Toto funguje na infotaimentech s podporuo SmartLink (tedy od Swing výše)

 

EDIT:

  

před 26 minutami, keras napsal:

Mimochodem při navigaci přes AA když auto bylo v pohybu šlo cíl hledat jen přes hlas. ovládání. Kódováním tato blokace jde odstranit a může se i psát. 

máš k tomu někde návod?

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2022 na 9:12, vormen napsal:

kod chce trochu češtiny, tak v aplikaci google musí dát nastavení Používat bez účtu

Dnes v rychlosti odzkoušeno hlasové ovládání s nastavením "používat bez účtu" a app Google. Ano, potvrzuji, že pak to reaguje i na hlasové pokyny v češtině, což je pro mě super. Já v práci pořád objíždím různý zapadákovy a tam se navigace sakra hodí 😀 @vormen díky !!

 

Ale takto hlasem mi jde vyhledávat jen cíle v mapách. Když kliknu na "telefon" v AA, zobrazí se mi paměť kontaktů v mobilu a když stisknu čudl na MF volantu a řeknu název kontaktu, tak to začne hledat vyslovený výraz v mapách, takže to je na prd. Zkusím si s tím ještě někdy hrát, ale to mi vadí minimálně, protože jsem zvyklý volat přes tlačítko "phone" na IT.

 

Kromě Smartlinku je ještě možnost mirrorlinku, který tuším fungoval ve starších autech kde přes BT šlo vytáčet kontakty hlasem (tedy jestli se nepletu, jsem v tomto opravdu laik). Ale dnes už je mirrorlink vpodst. mrtev, protože je současné mobily nepodporují, co jsem kdesi četl a snad si dobře pamatuji... ☹️

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 4. 1. 2022 na 8:06, keras napsal:

Furt žijí bláhově v tom, že zmáčknu na volantu hlas. ovládání a řeknu: vytoč xy a už to bude volat. Asi utopie😀☹️

Proč neřekneš Siri, aby ti vytočila kontakt? Sice je potřeba zvládnout výslovnost, ale u těch pár kontaktů, co volám častěji, už vím, na co slyší a okamžitě vytáčí... V Boleru, přes CarPlay..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Používám navigaci WAZE přes AA. Při hlasovém zadávání odpovídala "Nevím jak vám s dotazem xxx mohu pomoci", ale i přesto místo vyhledala. Když jsem na ni aglicky "Hey Google" začala odpovídat anglicky a českou lokalizaci na mapě už nenabízí. Ví někdo, jak toto vrátit zpět?

Editováno: , autor: petersony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...