Přejít na obsah

Výměna originálních repro - vyplatí se poměr cena/výkon?


Doporučené příspěvky

Rapid holt dávali dohromady v krizi a začali ho prodávat, když už krize končila. Naopak dnes se prodávají drahá vybyvená auta, ale lidem by se hodil nějký obyčejný bytelný model s jednoduchou technikou a velkým kufrem. Prodávat Rapida co se prodává v Rucku za cca 300tisíc, tak by jim utrhali ruce.

 

Ty zadní výškáče jsou na hlavu. Je ale dobré alespoň to, že tam jsou připravené otvory. Slyšel jsem, že Fabia 3 tam ani ty otvory nemá a výškáče, tam nejde "normálně" umístit. Další + pro Rapid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Už je to doma :)

 

Teď jen vymyslet jak to zapojit. Redukce pro středobasy mám, takže tam je ta výměna banální, ale problém jsou výškáče a hlavně výhybka.

 

Přívod je tedy ke středobasům a od nich jdou další dva kabely k výškáčům? Pochopil jsem to, že do středobasů jde přívod > od nich kabely do výhybky a od ní pak rovnou výškové.

 

Podle návodu na fotce musím ale připojit hlavní přívod na výhybku a z té pak vyvézt středobasy i výšky. Napíšu dotaz na Ahifi.

20220216_204523.jpg

20220216_203427.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píšeš a máš to i na obrázku jak se to zapojuje nic na tom není  , já je nedávno kupoval v akci 🤣 a jsou fakt lepší než jsem čekal 😍

 

 

IN přívod od rádia WF basák a Tw výškáč 😉

Editováno: , autor: Libac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeboval jsem skoro 10m repro kabelu , redukce k origo konektorům konektory a

 

https://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-seat-skoda-vw.html

https://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-volkswagen-new-beetle-lupo-polo-scirocco.html

https://www.ahifi.cz/gladen-z-t-s-2-5-mm.html

https://www.ahifi.cz/gladen-ll-0-75.html

 

Ale dělal jsem 4 dveře + výškáče i v zadních dveřích , výhybky musíš umístit kde bude místo aby nikde nepřekážely 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže hlavní přívod ke středobasům jsi odpojil > připojil ke konektoru adaptér > vývod adaptéru jsi připojil na výhybku >z výhybky kabely zvlášť k výškám a středobasům?

 

Použil jsi originální rozvody alespoň k výškám?

 

Hlavní přívod je pouze k středobasům a od nich jdedvoulinka k výškám? Že bych tyto originální rozvody k výškám použil.

 

jak jsi připojil Hertz výšky? Nějakou spojkou? Pájením?

 

Výhybku jsi ke dveřím připevnil jak?

 

Výškový se dá nalepit do sloupku vepředu i s tou originální mřížkou?


Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabel od origo repra odpojíš , nacvakneš na koupený adaptér který vede k výhybce do IN a zbytek jak píšeš .

Bohužel kabel od výškáčů je krátký tak ho musíš napojit ( záleží kde budeš mít umístěnou výhybku )

Tam kde bylo potřeba napojit tak pájení a u těch přikoupených adaptérů napojit na pin .

Žádnou vědu v tom nehledej ten obrázek je srozumitelný 😉

Výhybku doporučují přepnout do polohy 0db mě osobně vyhovují +3db

Výškáč jsem připevňoval tavnou pistolí , jak to je u Rapida nevím ale přední mřížka z výškáče nejde sundat .

 

Editováno: , autor: Libac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No každopádně mě čeká nákup ještě pár metrů kabelů, protože současných 10m může být málo (ať raději zbyde). Dokoupit faston konektory a vidklicové svorky pod šrouby na výhybce. A musím vyřešit nějak elegantně spojování kabelů. Pájení, nebo nějaké spojky? Doporučítě něco? Nemám k tomu ani kleště, takže asi koupím i ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký ty vrap pásky pro nějakou tu vizualní stánku a já jsem kde bylo potřeba pájel ale to už je na každém jak spoj udělá 😉

Každopádně si koupil moc dobře hrají fakt super i co se týče basů i výšek , nicméně práce je to na 💩😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak originální repro jsem vyměnil za Hertz CK 165. Spojil jsem to s vylepšení vytlumení/odhlučnění dveří, tak jsem to nechal i s návody v mém tématu u odhlučnění:

 

https://forum.skodahome.cz/topic/155821-vytlumen%C3%AD-odhlu%C4%8Dn%C4%9Bn%C3%AD-vozu/?do=findComment&comment=2577578

 

Originální repro soustavu kdyžtak prodávám.

20220507_171131_HDR.jpg

20220507_171154.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ty demontované repráky zkus rohodit inzeráty sem do bazaru, pak třeba na bazoš. Třeba si časem kupce najdou, minimálně ta část pro dostavbu zadních repro u nějakého auta bez nich. Já takto prodával demontované motorky stahovaček ze všech 4 dveří a většinu už jsem prodal, přitom jsem si nedělal moc iluze, že by o to měl někdo zájem...

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako píšeš, nové repro, to je jedno aké, treba rozohrať, aby membrány začali chodiť tak ako majú. Keď som to tu napísal pred pol rokom, tak sa mi smiali, ale to boli neznalí veci. Ja som menil na dvoch autách (Rapid, Fabia)  Ground Zero  a tiež ich bolo treba rozohrať chvíľu. Teraz je to super zvuk. Zmena je v basoch samozrejme.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dnes budu odhlučňovat kufr, tak si zapnu rádio v autě ať to trochu urychlím. Z AHIFI mi psali, že to chce min. 20h na rozehrání. Moc toho nenajedu a 20h by bylo na dlouho. Jinak největší rozdíl v audiu je na zadních sedačkách, kdy je to přidání výšek do dveří neskutečně znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri Fabii by to nebolo ono, lebo tie výškové reproduktory by boli blízko hlavy vodiča a spolujazdca. Bolo to tak aj pri Fabii 1 aj 2 a nebolo to nič príjemné ak to rovno do ucha sykotalo. Predsalen pri Rapide je tam o pár dobrých cm viac vzdialenosti od predných sedadiel tak nad tým reálne asi aj premýšľali pri vývoji, len to zarezali na nákladoch. A neskôr to zjednotili s F3, ktorá dostala ten virtuálny Arkamys systém, ktorý neskôr prebral aj Rapid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak od výměny najeto už pár km a dobu hraní tipuji na min. 20h. Pravda je, že by to chtělo pustit na cca 3/4 výkonu a nechat hrát těch 24h.

 

Podstatné je, že kvalita jde opravdu nahoru. Především basová složka je někde jinde, než na originálních repro na mém služebáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Včera jsem byl s rapidem 2015 s origo 6 repro v jedné pražské firmě na výměně předních 4 + vytlumení dvěří.

Vybrali jsme sadu JBL Club 602CTP, výškáče, středobasy, výhybka. 

Výsledek, no změnu slyším, silnější asi lepší výšky, asi to celý víc basuje - ale na poslech FM rádia? 

Asi mi jeblo a byly to vyhozené peníze - cca 13.000,-

Jednak tak kvalita rádia je dle stanice (a konkrétních korekcí) celkem o ničem a taky výběr skladeb ve vysílání - končí to tím, že člověk stále přepíná někam jinam a nakonec to otráveně vypne.

Na pouštění Cd-ček nebo něčeho ze Spotify přes mobil a vestavěné BT možná.

Ale podle mě kvalitu jako doma ze sestavy z toho člověk stejně nikdy nedostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...