Přejít na obsah

Octavia I 1.8T 110kw - Žlutobílá hmota na měrce oleje


patrikderka

Doporučené příspěvky

Dobrý den, měl jsem cestu na Slovensko, tak jsem si řekl, že zkontroluji olej.

Vytáhl jsem měrku oleje a měl jsem na ní takovou bílo žlutou hmotu konzistence vazelíny.

Předtím se mi to ještě nestalo. Olej byl přesně tak jak má být.

S autem jezdím do práce 15km tam a 15km zpátky. Nevím jak teď v zimě se to auto stihne zahřát a zda to není jen sražená vlhkost.

Předtím jsem měl jinou robotu a to jsem jezdil 40km tam a zpátky. Samozřejmě doufám, že to není netěsnost hlavy. Co myslíte vy?

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel ještě k autu. Protože se to stalo minulý pátek (18.2). Pod víčkem olejové nádrže nic nebylo. A na měrce taktéž ne. (18.2) jsem měl cestu na to Slovensko 100km tam a 100km zpátky. A 22.2 jsem měl zase stejnou cestu. Olej trošku zmizel. Chladicí kapalina nevím jestli ubývá nebo ne, protože jsem to nekontroloval. Zkusím se podívat příští týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem totiž četl, že to může být i jízdou na krátké vzdálenosti. Na víku však nic nemám. Jezdím na LPG a olej je tak trochu mišmaš, protože jsem doplňoval 5w-30 5w-40.  Určitě zajedu do servisu dřív než bude pozdě. Jen mě trochu zaráží, že po té delší cestě tam už nic není. Olej normálně mizí, auto topí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak auto je po servisu hotové. Cena byla 12.000,-. 6 tisíc práce a 6 tisíc díly (rozvody, pumpa, olej......). Trošku mě dnes zděsilo zjištění, že na měrce byl zase šlem, ale v úplně malém množství. Na místě, kde byl předtím. Mám za to, že se to nijak neproplachovalo a že je to zbytek. Uvidím zítra, až přijedu do práce, tak to zkontroluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...