Přejít na obsah

Jaké úpravy dostal Rapid v modelových rocích 2017-2018-2019?


Deawon

Doporučené příspěvky

Sám vlastním MR2019 (tlumiče 01/2019, takže skutečně vyrobeno v roce 2019) a zajímalo by mě co se postupně upravovalo v MR2017 > 2018 >2019.

 

2017 je facelift. Tam by těch změn mělo být mnohem více. 1.0TSI, bixenony, elektrika z Fabie3, prý lepší odhlučnění (zajímalo by mě kde) atd. , ale zajímalo by mě co a jak se upravovalo pro MR2018 a MR2019. Existuje nějaký seznam úprav?

 

Třeba pro software existují jednotlivé verze 1.1.1 > 1.2.1. > 2.2.3 atd. a u každé je seznam změn.

 

Asi nejvíce by mě zajímalo, zda došlo k upgrade spojky či převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotlivé podstatné změny jako třeba spojka a filtr jsem našel v příslušných tématech i s termíny náběhu. Žádný ofic seznam úprav a změn jsem ještě nikde neviděl, možná zdejší prodejci či ti, kdo mají blízko k výrobě budou vědět víc, by to byl rozsáhlý dokument co a kdy bylo nahrazeno nicméně jsem měl servisní buletiny k řadě 105-130, kde bylo vše náležitě popsáno co čím nahradili. Ani nevím jestli se někdo zabýval nějakou literaturou k Rapidu, viz. dříve Cedrych a jiní. Asi ne. Jsem stará škola a v knihovně mám různou literaruru od řady 1000MB po Felicie a O1.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U modelu Rapid bylo změn moře a od počátečního záměru udělat opravdu laciné budgetové auto se postupně přesunul o dost výše. Doporučuji pročíst vlákno Škoda RAPID a Škoda Rapid facelift v sekci ostatní. Trochu je to v náznaku sepsáno zde:

https://forum.skodahome.cz/topic/135977-škoda-rapid-facelift/?do=findComment&comment=2318486

 

Rapid s motorem 1,0TSI dostal odolnější spojku tuším s MR 2019 spolu s filtrem pevných částic a modifikovaným nevrzajícím uložením předního stabilizátoru. Sám mám MR 2019 (vyrobený 08/2018) a tam tyto věci už jsou. Lovím to z hlavy, takže bez záruk. Doporučuji pročíst závěr z dlouhodobého testu Rapida, co vyšel ve SM, někde tady na fóru je to nasdílené. Od MR 2019 asi přešla elektrika komplet na MQB, protože můj MR 2019 už má BCM jednotky 2Q0 jako FL Fabie 3, Fabie 4, Scaly atd. Předchozí MR měly BCM jednotky označené tuším 6C0 totožné s Fabiemi 3 před FL a Polo 6C.

 

EDIT: Pro ilustraci porovnání základní verze zpočátku:

Skoda-Rapid-Active.jpg

... a vrcholné verze posledních ročníků:

l17-1134_503x335.jpg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, jen jsme trochu odvanndrovali od meritu věci (na což jsem trochu těmi fotkami interiéru navedl).

Také by mě zajímalo, co vše je na MR 2018 a na MR 2019 jinak oproti předchozím MR. Výše jsem zkusil popsat, co vím já ohledně MR 2019, ale myslím, že víc toho asi nebude... I když, kdo ví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...