Přejít na obsah

Co kam zapojit? Navigace Škoda


David-pv

Doporučené příspěvky

Tak jsem se dnes konečně k tomu dostal.Po dlouhém pátraní zde na fóru a získání všeho kolem,jsem se konečně odhodlal to znovu vytáhnout a zapojit to zbývající.Nezapojoval jsem drát na couvačku,což tady odborníci naznačovali,že není nutností ??!! Spojil jsem oba vývody 05 a 18 /26 pin/ a vypíchnul GALU s ISO a tyto zapojil na ten drát od GALA.Obraz z DVD hned samozřejmě hraje i za jízdy.Připojil 04 na + 15a a po několikátém pokusu zasunout navigaci zpět /OCTAVIE/ se mi to nepovedlo.Něco tak nepřístupného jsem ještě neviděl. Poslední pokus byl v demontáži odkládacího futrálu spolujezdce,rámečku a spodku desky od řidiče.Pokus marný,dostat to tam snad normálně neexistuje.Pak mne napodlo svázat všechny dráty svorkovnic ISO se vším všudy provázkem,který jsem prostrčil ke straně řidiče dospodu tam kde jsem demontoval ten spodní kryt.Pak jsem postupně povytahoval provázek a zasouval navigaci dovnitř.Vše so povedlo,až na druhý pokus.Poprvé se mi povytáhl konektor od A/V převodníku.Navigace zacvakla,našrouboval jsem zpět odkládaci zásuvku,kryt a vyjel na zkušební jízdu.Párkrát šipka navigace poskakovala a pak se ozval příjemný hlas,že mám jet stále po kumunikaci atd.Vše naprosto bez problémů,až na to,že se mi měnila hlasitost s DVD.Pak jsem na to přišel,aspoň si myslím.Měl jsem zapnutou položku v nastavení na hudba/řeč auto .Dal jsem vypnuto a hlasitost je stejná v celém videoklipu.Snad to bude již OK.Chtěl jsem původně to později zapojit na ABS,ale když to tak "dobře" funguje i na GALU tak to tak již nechám.Jinak porovnával jsem tuto DX s Miem 520 a iGO 8, a mohu říci,kdyby měla DX takovou podporu v upgradu map tak je bezkonkurenční ???!!!.Bohužel, poslední verze map 2007/2008 odpovídá tak asi podzimku roku 2006.Tedy na úrovni map TomToma.Porovnávám s reálem Mio/DX.Pokud je ještě někdo na vážkách kam to zapojit,tak snad jsem mu dodal jistotu,že to šlape i na GALU.Mohu jen doporučit.Navigace navádí i při zapnutém DVD a nebo rádiu.Může se libovolně přepínat,mezi mapou a čímkoliv jiným /RP,DVD,CD/ pořád je v činnosti.Díky moc všem co tady sdělují své zkušenosti a poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobry den. predem dekuji za pomoc, kterou my poskytnetvye.

Mam octavi 1 rok vyr 2002 a mam v nem navigaci dx. Nemel jsem ji jeste vytazenou, ale to asi to bude jednickova. Koupil jsem si basovou tubu, neco jsem cetl, ze se to napoji na nejaky iso konektor.

1. Tak prosim, kde koupim iso konektor?

2. Kde koupim packy na vytazeni navigace, nebo jak navigaci vytahnout?

3. Kde koupim maxidot? kolik stoji? jak to napojim?

4. Potom neco na spravu barev nejaky rgb neco prevodnik, abych mohl napojit dvd, co to je, kde to koupim, jak to napojim?

5. navigace je nemecky. chtel bych cestinu, navic nejdou ani palene cd. mozna po flashnuti pujdou, kde jsou info o flashovani navigaci dx? jak preflesnout na cz jazyk a aby to tahalo napalene cd?

6. Jak udelat to aby cd menic co ted cte jen cda format, daval i mp3? jestli to lze...

Pane, pisi vam, hned jsem videl reklamu co mate v popisu pod carou :) Jsem ze Vsetina, tak kdybych nevedel necim rady ppraak jak bych to delal, tak bych i dojel.

Mocrkat dekuji za Vasi pomoc

Hezky den

Martin Koristka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1/ ve škodovce, v některém internetovém obchodě, stačí zadat do vyhledávače je jich strašně moc

2/ na aukru, s bazaru, internetové obchody, např UNI MAX

3/ ve škodovce nebo se objevuje v bazarech (aukro, s bazar, tady na fóru) pokud nemáš diagnostiku a znalosti nech to někoho instalovat, cena origo myslím 12t jinak se dá sehnat okolo 3t

4/ RGB převodník na stualarm.cz

5/ záleží na typu né včechny jdou flaschovat přes CD, hudební CVD to neumí přehrát

6/nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No dneska mi přišla GPS antena,zapojil jsem ale nevim jak ma probihat ta kalibrace,protoze kdyz jedu tak sipka na mape se nepohybuje,je to jakoby sekle a po nejake dobe skočí zas jinam,tak nevim jestli se to stale "kalibruje" nebo problem je nekde jinde, je to O1 rok 2000 a pouze navigace C bez TMC boxu,dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dival jsem se jak to elektrikar zapojil,nepouzil 26pin konektor ale propojil to uvnitř radia nějak ,ale asi jen at to hraje. tak ty piny budu muset jeste nejak dozapojit,jsem myslel ze staci jen gps antena pro funkčnost a trpělivost s dlouhým kalibrovanim,tak diky chlapi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak mam novej problem,doma je nova oktavka tak jsme tam šupli DXko zapojili jsme bezpečnostní PIN potom na 26polove jsme zapojili Pin 4,5 a 18náct ale když jsme napíchly auto abychom nakodovali připadně i přizpusobili navigaci tak ouha VAG se nespojí s navigací,je to fungl nove auto tak konektory byly nove a nepozměněné,nevíte někdo co stím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkoušel jsem hledat ale nenašel,kam to mam napojit z iso konektoru? nebo nenajdu to v DP? ale škoda že to tam nedaly už od výroby. a jeste me napadlo jestli by to neslo nakodovat na nejakem jinem aute co už ma v iso konektoru to k-vedeni a potom by se to jen přehodilo

Editováno: , autor: Karamusa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdarec chlapi,

mám navigaci DX (MFD) typu A flešnutou s cz menu, ale mám drobný problém s GPS signálem....mám vše zapojeno jak je všude popisováno (ve 26pin konektoru oba piny 5 a 18 spojeno na ISO na GALA a pin 4 na ISO + konektor od spínačky) zapojena GPS anténa CD měnič....

Klíček zapnutý, pootočen do polohy sepnuto, rádio se zapne, kontrolky ještě ne...Když nyní dám NAVI tak mám šipku někde v prčicích a né v místě kde se nacházím, v nastavení je položka GPS poloha a tam se píše počet satelitů 32 z toho přijato 0 a vespod je něco jakože nemohu určit polohu nebo taknějak....Mám něco někde špatně?? A nebo musím prostě to nechat běžet nějak dlouho...A když se rozjedu tak se mi ta šipka normálně pohybuje ale jede upe mimo po nějakém jiném místě než se nacházím.....Díky za rady.

PS: musím zapojit z miniISO "zeleného" konektoru ty piny 8,9,10 na palubovku 30,31,32?? bude se to poté chovat jako pro příjem TMC???

Dále se chci zeptat na mapy....mám tam mapy 10-11 pl a čr a navi má texty v češtině ale slovo mluvené je v holanštině, nebo když dám texty v anglině (metric) tak je text anglický a slovo polský, dá se to nějak upravit aby když nastaví češtinu bylo i mluvené slovo česky??Popřípadě poraďte co a kde hledat.

Moc díky za jakoukoli radu.LS.

Editováno: , autor: Dag-Li
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad není možný. Tak vyviň taky trochu aktivity... Vše je popsáno v DP. Upozorňuju Tě, že když po někom něco chceš, tak taky řekni, co máš za navi, jestli budeš používat tmc box, zdali máš maxidot a jaký máš auto. Nejdřív prostuduj, to co už tady na fóru je, pak prostuduj schémata a pokud ještě nebude něco jasný, tak pak napiš... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi,

mám navigaci DX (MFD) typu A flešnutou s cz menu, ale mám drobný problém s GPS signálem....mám vše zapojeno jak je všude popisováno (ve 26pin konektoru oba piny 5 a 18 spojeno na ISO na GALA a pin 4 na ISO + konektor od spínačky) zapojena GPS anténa CD měnič....

Klíček zapnutý, pootočen do polohy sepnuto, rádio se zapne, kontrolky ještě ne...Když nyní dám NAVI tak mám šipku někde v prčicích a né v místě kde se nacházím, v nastavení je položka GPS poloha a tam se píše počet satelitů 32 z toho přijato 0 a vespod je něco jakože nemohu určit polohu nebo taknějak....Mám něco někde špatně?? A nebo musím prostě to nechat běžet nějak dlouho...A když se rozjedu tak se mi ta šipka normálně pohybuje ale jede upe mimo po nějakém jiném místě než se nacházím.....Díky za rady.

PS: musím zapojit z miniISO "zeleného" konektoru ty piny 8,9,10 na palubovku 30,31,32?? bude se to poté chovat jako pro příjem TMC???

Dále se chci zeptat na mapy....mám tam mapy 10-11 pl a čr a navi má texty v češtině ale slovo mluvené je v holanštině, nebo když dám texty v anglině (metric) tak je text anglický a slovo polský, dá se to nějak upravit aby když nastaví češtinu bylo i mluvené slovo česky??Popřípadě poraďte co a kde hledat.

Moc díky za jakoukoli radu.LS.

upravit se to dá, není problém to udělat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

chlapi, je možný, že nemám v autě 26polovou svorkovnici na NAVI ? r.v.2001 tdi 81kw. Origo jsem navi neměl, montuju tam mfd. Hodně jsem se právě dočetl, že ji tam má spusta lidí i když nemají navi. Čemu přesně říkáte gala? signálu rychlosti? akorát táhnu kabel od přístrojovky. díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

našel jsem na německých vw stránkách

GALA

což znamená, že vaše rádio zvyšuje při vyšších rychlostech vzhledem k vyšší jízdní zvuk, hlasitost rádia automaticky!

GALA klepe na signál rychlosti tachometru a tím ovládá hlasitost!

G eschwindigkeits

bhängige

L autstärke

DJUSTMENT

jen by mě zajímalo jestli to je nějaká jednotka, nebo je to jen funkce navi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si dneska přidělal práci, natáhnul jsem ten signál od přístrojovky, no nic. Nevíte kde bych sehnal ten 26pinový konektror? já ho tam prostě nemám a nehce se mi to nějak bastlit přímo na ty pini navi. Co tam teda musím dopojit

- signal gala

- spínané napájení

- k-line (diagnostika) ---- je taky v isu nebo kam ho mám propojit?

oživte mi prosím jen správné vložení pin, nedělal jsem to dva roky a dneska jsem ji vycuknul, takže ho budu vkládat. Pin samozřejmě mám

Editováno: , autor: ruste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"26 pin konektor" jsem vyrobil úplně jednoduše.

Vzhledem k tomu, že je nutné zapojení pouze pinů:

Pin č. 5 - ABS L (T47a/10)zeleno/bílá - nebo (T25a/12)

pin č. 18 - ABS R (T47a/8)zeleno/žlutá - nebo (T25a/21)

- lze spojit i na GALA

pin č. 4 - spínané 12V (spoj A20)

pin č. 17 - couvací světla (spoj A87) černo/bílá - není nutné zapojovat

všechny zapojované signály se nacházejí na ISO konektoru (napájecím)

udělal jsem si z PC kabelu (propojení CD se zvukovou kartou) - plochý 4 pinový konektor (např. http://anp.zive.sk/?q=node/992 4 obrázek na stránce - slepením těchto dvou konektorů k sobě

konektor jsem pak napojil do MDF s vynecháním pinů 1 a 14

PIN se vkládá pomocí pravého otočného ovladače. Až ji zapneš pochopíš - otáčet na číslo, potvrdit, .... OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...