Přejít na obsah

Klepání v převodovce, 1.2 HTP


Milos

Doporučené příspěvky

Tak mam tiez problem pravdepodobne od prevodovky. Tiez mi klepe a po vyslapnuti spojky prestane....ale ked sa rozbieham na 1 stupni tak sa mi cca v 2000 otackah objavi drncanie a po preradeni na dvojku stichne ale stale je nieco pocut.......aj ked mam potvorene okno a za jazdy pocuvam preradenie s 2 na 1 tak je pocut dcost hnusny zvuk ked drzim spojku(ked pustim dost to stichne)...rychlosti mi idu radit gut.....auto je rok vyroby 2002 40kW 97000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jednoho druhu drnčení jsem se už zbavil...když jsem jel v pátek po praze, otevřený okna protože bylo horko jako blázen tak z ničeho nic slyším takovej zvuk jako když za sebou něco tahnu...a tak si řikám dopwd....vejfuk nebo něco takovýho....zastavím auto okouknu vejfuk a všechno v pohodě, akorád pod motorem se mi jenom na tom kabelu drží koukačka......prostě se to asi uvolnilo a nějak vyhopsalo, tak jsem ji odpojil a jel dál... lol ...doma pořádně přošrouboval a zase o jedno drnčení míň :laugh.gif:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked mam otvorene okno pri podradovani s 3 na 2 a s 2 na 1 ked mam zaradenu rychlost a drzim spojku pocut dost hnusne zvuky.....co to moze robit ? uz aj pri cca 90km/h pocut taky slaby tlmeny zvuk...nemoze to byt spojkove lozisko ?

Možná bych se pokusil vyměnit olej v převodovce a v tom vypuštěným hledat nějaký kovový části...špony..nebo tak...pokud by se něco urvalo bylo by to tam...v servise by ti ani jinou kontrolu neudělali než tuhle lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked mam otvorene okno pri podradovani s 3 na 2 a s 2 na 1 ked mam zaradenu rychlost a drzim spojku pocut dost hnusne zvuky.....co to moze robit ? uz aj pri cca 90km/h pocut taky slaby tlmeny zvuk...nemoze to byt spojkove lozisko ?

Možná bych se pokusil vyměnit olej v převodovce a v tom vypuštěným hledat nějaký kovový části...špony..nebo tak...pokud by se něco urvalo bylo by to tam...v servise by ti ani jinou kontrolu neudělali než tuhle lol

Olej som vymenil.....stale vrniii...bol som uz viacerych mechosov a servisoch a tvrdili ze prevodovka by sa mala vyskusat vymenit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Dělá mi to taky a to mám najeto teprve 7tis. ale me naopak pri zahratym motoru, obvykle kdyz prijedu pred barak z nejaky delsi cesty, tak je to slyset nejvic... Ale hoodne divny je, ze po vyslapnuti spojky to nezmizi, pomuze jen pridani otacek-a to i sebemensi a klepat prestane...

Mně to dělá to samo :help: Mám najeto 60 000km 1,2 47kw . Jsem z toho tak trošičku nervní :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klepe mi to taky, najeto 35 tis. km. Zatim neresim.

mne to klepe tiez 53000 spozoroval som to asi pri 30000 a servise mi povedali ze mami na to viac reklamacii a ze na skoleni im povedali ze normalny jav prevodovke si sadli kolecka, ked juvymenim nova zacne robit to iste

inac vraj aj VW POLO tiez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,2 HTP 40 kw, 31 tis.km - Konečně se tento problém tady objevil!!!! Klepe mi to od začátku, je to slyšet z levé strany auta, nejvíce v levém podběhu předního kola samozřejmě. Je jedno jestli je motor teplý nebo studený. Zvuk zmizí při lehkém sešlápnutí spojky. Každý kus to dělá jinak. Moje máti to dělá teda o hodně míň. Mně o hodně víc. Ze začátku zvuk byl nepravidelný a časem se stal pravidelným. Jako by v převodovce něco lítalo, zvuk nezní zrovna libě. Kolega v práci měl motor 1,4 r.v. 90 a jednou jsem stál u jeho auta a slyšel jsem úplně stejný zvuk. Takže je to normální? Nemá to vliv na životnost motoru? Někdo psal, že to dělá setrvák, někdo, že spojkové ložisko. Auto už budu mít 3 roky, takže reklamace nehrozí. :angry:

toto jsem vyřešil - bylo to ložisko v převodovce oprava cca 800,- a mám klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdracvim, koupil jsem starsi HTP, nalitano 45 000 a po chvili jezdeni jsem s tim ficel ke znamem do servisu a dva lidi mi nezavisle na sobe sdelili, ze to klepani na leve strane u ridice je skutecne vlastnost HTP. Takze jsem to prestal resit a zvykl jsem si na to. Opravdu to asi bude nejaka vule v prevodovce.

Zdarec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdracvim, koupil jsem starsi HTP, nalitano 45 000 a po chvili jezdeni jsem s tim ficel ke znamem do servisu a dva lidi mi nezavisle na sobe sdelili, ze to klepani na leve strane u ridice je skutecne vlastnost HTP. Takze jsem to prestal resit a zvykl jsem si na to. Opravdu to asi bude nejaka vule v prevodovce.

Zdarec

ziadna vlastnost to nieje fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdracvim, koupil jsem starsi HTP, nalitano 45 000 a po chvili jezdeni jsem s tim ficel ke znamem do servisu a dva lidi mi nezavisle na sobe sdelili, ze to klepani na leve strane u ridice je skutecne vlastnost HTP. Takze jsem to prestal resit a zvykl jsem si na to. Opravdu to asi bude nejaka vule v prevodovce.

Zdarec

ziadna vlastnost to nieje fuck

Dobre, tak vlastnost mozna ne, ale jako zavada se to taky nebere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdracvim, koupil jsem starsi HTP, nalitano 45 000 a po chvili jezdeni jsem s tim ficel ke znamem do servisu a dva lidi mi nezavisle na sobe sdelili, ze to klepani na leve strane u ridice je skutecne vlastnost HTP. Takze jsem to prestal resit a zvykl jsem si na to. Opravdu to asi bude nejaka vule v prevodovce.

Zdarec

ziadna vlastnost to nieje fuck

Dobre, tak vlastnost mozna ne, ale jako zavada se to taky nebere...

Rozhodně to je závada, ale servis to jednotně vidí jinak, dovedete si představit že by to škodovka jako vadu uznala a všem by to pak zadarmo musela odstranit lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na chipe od CIMBU maju napisane pre motor HTP 40kW : Výhodou je snadnější rozjezd bez zhasnutí motoru a dále se odstraní klepání převodovky, které je však slyšitelné pouze vně vozu u levého předního kola...... Nemate nikedo chip na tento motor ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na chipe od CIMBU maju napisane pre motor HTP 40kW : Výhodou je snadnější rozjezd bez zhasnutí motoru a dále se odstraní klepání převodovky, které je však slyšitelné pouze vně vozu u levého předního kola...... Nemate nikedo chip na tento motor ?

chipom, teda preprogramovanim map, zmenis hardware problem?

trosku sa nad tym zamyslite co citate

chipom zmenis vela veci, ale klepanie v prevodovke urcite nie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na chipe od CIMBU maju napisane pre motor HTP 40kW : Výhodou je snadnější rozjezd bez zhasnutí motoru a dále se odstraní klepání převodovky, které je však slyšitelné pouze vně vozu u levého předního kola...... Nemate nikedo chip na tento motor ?

chipom, teda preprogramovanim map, zmenis hardware problem?

trosku sa nad tym zamyslite co citate

chipom zmenis vela veci, ale klepanie v prevodovke urcite nie

Ved mne sa to zdalo tiez proti chapaniu, pisal som im mail a napisali ze malinko zdvihnu volnobezne otacky a ze tym sa to riesi :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hosi chcem sa pustit do vymeny spojkoveho loziska u HTP...mne to sramoti aj ked sa rozbieham. Chcem sa do toho pustit svojpomocne len potrebujem par rad....

Nemusim vypustat olej v prevodovke? Mne sa zda ze v priestore kde sa nachadza spojka neni olej a to by znacilo ze lozisko ide skorej kaput

Staci ked auto dvihnem odpojim poloosy demontujem prevodovku a ty by malo by vsjo ne ? Nebudu ma cakat nejake zadrhely ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Mam HTP 40 kw..běhal sem s tím po všech čertech ve 3 autorizovaných servisech..nejdřív..že to vymění(bůh ví co),pak zase že typický zvuk HTp,pak zas že to opraví..a klepe to dál...už to radši neposlouchám.najeto 36 000 km

:prc:

jj přesně tak můj člověk...já už to taky ignoruju, nic jinýho ani nezbejvá... a na jízdní vlastnosti to nemá vliv tak co řešit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se mi ozval ten samy zvuk,najeto 24000km a zvuk se ozval az pri 23 a to jen jednou pri ceste do krakowa,nejdriv sem to poslouchal ale jelo to porad stejne tak sem to neresil,rek sem si ze to delaj ty hnusne polske cesty,to abych to mel na koho svezt :D. Ale pri ceste zpatky to uz nedelalo a ted od te doby najeto 1000km a neklepe a zas to je OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno CIMBU ráta s tým že pri zvýšených volnobežných otáčkach po chipe to prestane klepať :D

Ale možno niečo na tom bude, v pposlednej dobe som to neskúmal ale pred chipom za studena bolo počuť klepot a teraz už nie sa mi zdá

na chipe od CIMBU maju napisane pre motor HTP 40kW : Výhodou je snadnější rozjezd bez zhasnutí motoru a dále se odstraní klepání převodovky, které je však slyšitelné pouze vně vozu u levého předního kola...... Nemate nikedo chip na tento motor ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se ptal znovu prodejce, protože přítelkyně kupovala novou fabii, silnější HTPčko, jestli už odstranili to klepání převodovek a celý autosalon a servis nás ujištoval ,že nová fabie už to nedělá, zatím má auto najeto tak 250 km, jsem zvědavej jestli to klepání někdy začně a nebo opravdu nezačně vůbec...budu to tedka sledovat. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...