Přejít na obsah

Ošetřování interiéru vozidla


Sebasten

Doporučené příspěvky

ČÍm ošetřujete interiér Octavie IV ?

 

Myslím teď plastové části a díly - palubní deska, volant, výplně dveří, spodní část sedačky, středový tunel apod. 

Já osobně do teď používal vlhčené ubrousky na interiér vozidla. Osobně jsem nikdy moc nepřišel na chuť různým formám sprejů apod. 

 

Co volíte Vy ?

 

A ještě poslední stíráte nějak textilní ,,potah" palubní desky ?

 

Díky za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na znečištěné plochy (i látkové - světlý látkový interiér) se mi osvědčil Auto Finesse Total. Nastříkat, měkkým kartáčkem vyčistit. Nenechává skvrny a jde s ním vyčistit i třeba káva ze světlých sedaček...

Na běžnou údržbu plastů a kůže v interiéru pak používám Auto Finesse Spritz. Je antistatický, matný (nesnáším ty lesknoucí se efekty některých přípravků), krásně s ním vynikne struktura povrchů a má i lehké čistící účinky. Na lesklých površích (displeje, chrom) nechává trochu povlak, ale ten se snadno setře čistou utěrkou. A příjemně neagresivně mi voní.

 

Jednou ročně si pak nechávám interiér vyčistit u profíků. Na látkové sedačky dávají nějakou impregnaci (nevím co konrétně) a ty se pak pár měsíců zřetelně míň špiní. Po čase to ale přestane účinkovat.

 

Spritz s hadříkem vozím v autě. Stačí se tomu pravidelně pověnovat 5 minut (já cca 1x za týden, tedy po asi 1000 km) a auto je uvnitř pořád čisté, voňavé. Lepší než na to dva měsíce prdět a pak úklidem strávit hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si zase na cistenie/osetrenie interieru nakupil veci od znacky Koch Chemie. Cisticov maju viac verzii - Green Star, PolStar alebo Allround surface cleaner. Osetrenie tvrdych plastov Refresh Cockpit Care, osetrenie koze Protect Leather Care. Tiez si myslim ze az tak nezalezi aku znacku vyberies, hlavne ze to obcas osetris :)

 

Pocas cistenia pouzivam dva jemne stetce. Jeden pouzivam "nasucho" spolu s vysavacom. Do trubice vysavaca, ktoru len drzim tesne nad povrchom zhrnam spinu a prach z celej palubnej dosky, z budikov, z infotainmentu, z vyfukov klimy aj z tej textilie na palubovke... Je to ovela lepsie ako keby som sa to snazil vytriet s handrou a nehrozi ziadne riziko ze by som povrch poskrabal. Druhy stetec pouzivam namokro na rozotretie cistiaceho pripravku po tom ako som si palubnu dosku povysaval a nasledne uz len utriem mikrovlaknovou utierkou. Velmi to odporucam a myslim ze to nie je casovo narocne. Na tu textiliu na palubovke uz nestriekam cistiaci prostriedok, stacilo povysavat... Problem by mohol nastat ked na to niekto vyleje kavu alebo iny bordel :D

5116MzM1vcL._AC_SL1000_.jpg

Kupil som na amazone taky vyhodny balik, neviem ci sem mozem dat aj link. Toto ma urcite hociktory CZ/SK shop s autokozmetikou. 

 

Prostriedok na osetrenie textilie som este neskusal, tiez prijmem nejake tipy. Ten by sa mal dat pouzit na sedacky, na koberce aj na tu palubovku. Kazdopadne nebola to pre mna priorita a asi velky a trvacny efekt to nebude mat.

Editováno: , autor: Nesh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 19. 3. 2023 na 22:46, Bubaq napsal:

Na znečištěné plochy (i látkové - světlý látkový interiér) se mi osvědčil Auto Finesse Total. Nastříkat, měkkým kartáčkem vyčistit. Nenechává skvrny a jde s ním vyčistit i třeba káva ze světlých sedaček...

Na běžnou údržbu plastů a kůže v interiéru pak používám Auto Finesse Spritz. Je antistatický, matný (nesnáším ty lesknoucí se efekty některých přípravků), krásně s ním vynikne struktura povrchů a má i lehké čistící účinky. Na lesklých površích (displeje, chrom) nechává trochu povlak, ale ten se snadno setře čistou utěrkou. A příjemně neagresivně mi voní.

 

Jednou ročně si pak nechávám interiér vyčistit u profíků. Na látkové sedačky dávají nějakou impregnaci (nevím co konrétně) a ty se pak pár měsíců zřetelně míň špiní. Po čase to ale přestane účinkovat.

 

Spritz s hadříkem vozím v autě. Stačí se tomu pravidelně pověnovat 5 minut (já cca 1x za týden, tedy po asi 1000 km) a auto je uvnitř pořád čisté, voňavé. Lepší než na to dva měsíce prdět a pak úklidem strávit hodinu.

Díky moc za tipy, takže běžná údržba tohle: Auto Finesse Spritz. A jakou používáš mikrovláknovou utěrku, co se Ti osvědčilo ? 

 

V 20. 3. 2023 na 13:02, Lasse napsal:

Používám Poorboys Natural Look Dressing. Oživuje plasty, zanechává matný povrch, příjemně voní.

Díky za tip. A nějaká mikrovláknová utěrka, která se osvědčila k tomu ? Aplikuješ přímo na plochu nebo na ní a až pak. 

 

V 21. 3. 2023 na 7:18, JirikHL napsal:

Já mám FX Protect Interior Cleaner a pak ještě Interior Detaler... Funkce stejná jako předchozí. Podle mě to všechno bude fungovat obdobně.

děkuji, a také mluvíš o také té běžné údržbě ? používáš nějakou konkrétní mikrovláknovou utěrku ?

 

V 21. 3. 2023 na 11:55, Nesh napsal:

Ja som si zase na cistenie/osetrenie interieru nakupil veci od znacky Koch Chemie. Cisticov maju viac verzii - Green Star, PolStar alebo Allround surface cleaner. Osetrenie tvrdych plastov Refresh Cockpit Care, osetrenie koze Protect Leather Care. Tiez si myslim ze az tak nezalezi aku znacku vyberies, hlavne ze to obcas osetris :)

 

Pocas cistenia pouzivam dva jemne stetce. Jeden pouzivam "nasucho" spolu s vysavacom. Do trubice vysavaca, ktoru len drzim tesne nad povrchom zhrnam spinu a prach z celej palubnej dosky, z budikov, z infotainmentu, z vyfukov klimy aj z tej textilie na palubovke... Je to ovela lepsie ako keby som sa to snazil vytriet s handrou a nehrozi ziadne riziko ze by som povrch poskrabal. Druhy stetec pouzivam namokro na rozotretie cistiaceho pripravku po tom ako som si palubnu dosku povysaval a nasledne uz len utriem mikrovlaknovou utierkou. Velmi to odporucam a myslim ze to nie je casovo narocne. Na tu textiliu na palubovke uz nestriekam cistiaci prostriedok, stacilo povysavat... Problem by mohol nastat ked na to niekto vyleje kavu alebo iny bordel :D

5116MzM1vcL._AC_SL1000_.jpg

Kupil som na amazone taky vyhodny balik, neviem ci sem mozem dat aj link. Toto ma urcite hociktory CZ/SK shop s autokozmetikou. 

 

Prostriedok na osetrenie textilie som este neskusal, tiez prijmem nejake tipy. Ten by sa mal dat pouzit na sedacky, na koberce aj na tu palubovku. Kazdopadne nebola to pre mna priorita a asi velky a trvacny efekt to nebude mat.

 

Zaujalo mě to použití vysavače - používáš nějaký vysavač konkrétně? Já mám jen přístup k veřejným vysavačům a ty se mi nechce používat. A ta utěrka taky nějaký tip ? 

 

 

Takže spíš i otázka od pléna když vysáváte auto jezdíte k benzinkám - což nedělám kvůli bordelu, těžkým velkým hadicím, které akorát vše poškodí. Nebo používáte běžný domácí nebo takové ty malé ruční ? 

 

Tak jsem trochu koukal na internetu a mám na mysli něco jako toto: BOSCH UniversalVac 18

 

Jde mi hlavně o to, jestli máte s těmito menšími ručními vysavači nějakou zkušenost, hlavně co se týká uspokojivého sacího výkonu. Z toho mám upřímně trochu strach, aby to vůbec něco vysálo. 

Editováno: , autor: Sebasten
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejdříve setřu prach. Používám takovou rukavici s jemným chlupem. 

Poorboys Natural Look Dressing kápnu na mikrovláknovou utěrku (žádná speciální) a aplikuji na plasty. Pokud se mu zdá nějaké místo lesklé, ještě setřu suchým mikrovláknem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sebasten utěrku používám s kratším chlupem, nic konkrétního, na výdechy ventilace a špatně dostupné místa mám jemný štětec od workstuff a soft99. Ano mluvím o běžné údržbě, ale nevím přesně co tím myslíš ty. Pro mě to Většinou znamená vysat a utrit prach tak 1x za 14 dní v létě. Přes zimu za 4-6 týdnu.

Zkus mrknout tady... Mají všechny videa pěkně zpracované. 

 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 hours ago, Sebasten said:

Díky moc za tipy, takže běžná údržba tohle: Auto Finesse Spritz. A jakou používáš mikrovláknovou utěrku, co se Ti osvědčilo ? 

Používám Fatty Pillow. Je měkkoučká a neškrábe ani klavírní lak v interiéru, pokud na ní samozřejmě netlačíš.

Hlavně bych se vyhnul těm supermarketovým "mikrovláknům" bez chlupů. To je pak festival škrábanců po prvním setření:

 

2023_04_03_08_52_35_PMU_30M_Mikrovlákenná_víceúčelová_utěrka_PROFI_Green_spot_s.r.o..jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 3. 4. 2023 na 6:47, Lasse napsal:

Já nejdříve setřu prach. Používám takovou rukavici s jemným chlupem. 

Poorboys Natural Look Dressing kápnu na mikrovláknovou utěrku (žádná speciální) a aplikuji na plasty. Pokud se mu zdá nějaké místo lesklé, ještě setřu suchým mikrovláknem. 

A co luxování. To řešíš jak ? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2023 na 7:49, JirikHL napsal:

@Sebasten utěrku používám s kratším chlupem, nic konkrétního, na výdechy ventilace a špatně dostupné místa mám jemný štětec od workstuff a soft99. Ano mluvím o běžné údržbě, ale nevím přesně co tím myslíš ty. Pro mě to Většinou znamená vysat a utrit prach tak 1x za 14 dní v létě. Přes zimu za 4-6 týdnu.

Zkus mrknout tady... Mají všechny videa pěkně zpracované. 

 

 

Díky za video :) jinak přesně tak si představuji běžnou údržbu - jednou za dva týdny, měsíc, někdy Max měsíc a půl podle počtu cest vysávání vozidla a setření prachu. Jinak máš něco osvědčeného na luxování, jak to řešíš ? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2023 na 8:53, Bubaq napsal:

Používám Fatty Pillow. Je měkkoučká a neškrábe ani klavírní lak v interiéru, pokud na ní samozřejmě netlačíš.

Hlavně bych se vyhnul těm supermarketovým "mikrovláknům" bez chlupů. To je pak festival škrábanců po prvním setření:

 

2023_04_03_08_52_35_PMU_30M_Mikrovlákenná_víceúčelová_utěrka_PROFI_Green_spot_s.r.o..jpg

 

Super díky za tip, zkusím objednat :) A na tu přímo nanášíš přípravek a pak už rovnou s ní na plochu, kterou chceš setřít ? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem poprvé vyzkoušel přípravky na ruční mytí, které jsem si nedávno pořídil od Chemical Guys (v reálu asi nezáleží o jakou značku se jedná, když je to kvalitní značka, která se věnuje detailingu).  

 

Velice mě překvapilo, jak jednotlivé věci fungují. Minimální námaha a perfektní výsledek.

Mé "must have":

-> šampon

-> rukavice

-> velký ručník na vysoušení 

-> kvalitní utěrka (ideálně dvě, jedna na prahy a vnitřky dveří a druhá na prach v interiéru)

 

Kdyby někoho zajímalo, mohu dát konkrétní tipy, případně i další věci, které se osvědčily. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sebasten No... používám vysavač co máme na domácí vysávání (na auto je to trochu overkill, ale nechtělo se mi kupovat jiný :D ). Jen jsem si k němu z Aliexpressu objednal hadici , protože samotný je takový dost neohrabaný na vysávání v autě :).

 

@Zdenek 13 Ručník je opravdu must have... Každý komu jsem říkal, že jsem si koupil ručník na auto si klepal na čelo, než viděl jak to funguje... To fakt nemá chybu :) S kvalitním ručníkem je auto z 95% usušené za méně než 5 minut  

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se že se prodává/nabízí spousta malých zejména bateriových vysavačů do auta s různými nástavci (myšleno auto-nástavci)

především na čínských eshopech (aliexpress ap.) . Koupili jste si tam někdo vysavač a stál za něco ? 

Já jsem při koupi velkého vysavače dostal před snad 10 lety malý vysavač do sítě Hyundai a díval jsem se na něj skrz prsty, 

ale má velký sací výkon a má odpracováno. Nikdy bych to do něj neřekl, nedostat ho zadarmo tak to nekoupím.

Kdybyste měli někdo doporučení na konkrétní typ, tak sem s tím.

Mám na mysli např.

https://www.aliexpress.com/item/1005005310030918.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.7f2c5aadAGhxXr&algo_pvid=8ed03b1d-a91f-4345-a230-e29781ed4a40&algo_exp_id=8ed03b1d-a91f-4345-a230-e29781ed4a40-0&pdp_npi=3%40dis!CZK!1007.49!523.8!!!!!%40211bec8616818435452076726d077c!12000032581061163!sea!CZ!2155547772&curPageLogUid=ZYeBy1K6Kv2P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...