Přejít na obsah

sviti ABS, ASR, rucni brzda a 3×pipa


NoiseR

Doporučené příspěvky

Ahoj, vcera prijdu po hodine k autu, nastartuju, rozsvitily se mi pomalu cely budiky - ASR, ABS, blikala rucni brzda, k tomu jeste vlevo svitil symbol volantu a 3× pipnuti. Rikam si - je to sama elektronika, restartujeme, takze novej start, vse ok. Dneska se mi to ale stalo 1× zase - jenom bez toho volantu - ASR, ABS, blika rucni brzda a zase 3×pipnuti - ma nekdo napad cim to? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koroze svazku by byla husta :) Je zvlastni, ze mi to zatim udelalo jen dvakrat. Co se tyce te RJ ABS, kez by to bylo ono, ale nechce se mi to jen tak zkouset, i kdyz cosby ji ma v nabidce :) Jenze ve Skoda servisu mi nic nereknou :( Proste nevedi... Chjo, holt cekat, nez se to vysere uplne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je to auto pred októbrom 2004, tak by to mohlo byť aj toto:

--- start ---

Sporadické probliknutí kontrolky ABS doprovázené akustickým signálem

Na vozech Fabia s jednotkou ABS (M-ABS) – Bosch 8 se při startu sporadicky vyskytuje probliknutí kontrolky ABS, které je doprovázeno 3x akustickým signálem z panelu přístrojů. V chybové paměti řídicí jednotky ABS se sporadicky zapíše závada 16347 (bez zapsání specifikace závady).

Při reklamaci této závady je nutno původní jednotku ABS vyměnit za modifikované provedení :

Výbava Původní číslo dílu Modifikované číslo dílu

M-ABS 6Q0 614 417 J 6Q0 614 417 N

ABS 6Q0 614 117 M 6Q0 614 117 R

--- end ---

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Caues, problem s rozsivenou kontrolkou ABS+ASR jsem videl hodne. Ovsem u nikoho jsem nenasel stejny pocatek problemu jako u me a to: potreboval jsem rychle nastartovat a tak jsem otocil klickama bez toho abych cekal nez zhasnou ikonky na panelu. Po nastartovani kdy maji zhasnout ale porad sviti. Uz je to par dni a porad po nastartovani sviti a abs+asr samozrejme nefunguje. Nevite prosim jak to nejak opravit? Rekl bych ze je to nejaka pojistka. Zatim jsem nasel jen pojistku pro ABS a ta je OK. ASR jsem jeste nenasel (rekl bych ze je spolecna s ABS).

Predem dekuji za nazory.

PS: mam Fabii 1.4 16V 55kW r.v.2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave jsem se vratil ze servisu kde to meli na diagnostice a vypadlo z nej ze to zadnej zkrat apod. nic nehlasi. Mam papir z ty diagnostiky kde stoji:

1 Zjištěná závada

03 - Elektronika brzd

ABS/ASR 5.7 FRONT V00

Kódování 124

00301 035

Zpětné čerpadlo ABS -V39

Ale prej ze by to chtelo na nejaky vetsi zjistovani chyb. Takze se objednat apod. A tak jsem se ptal kdyb to bylo to cerpadlo tak prej ze prijde na "kolem" 10 000 Kč .. coz je vcetne prace atd. pro me strasna castka..takze asi budu jezdit bez asr a abs :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to rad udelam..dekl motoru jsem jeste pryc nemel..ovsem..neni pod deklem motoru: motor? :) na deklu baterky zadny pojistky nemam (nebo o nich nevim)..pojistky mam normalne u ridice. Nebo jsem nejak nepochopil kde mam hledat? ..

Sry..ale pres auta nejsem..mejte semnou prosim chvilku ztrpeni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kryt jsem nasel..pojistky taky..jsou tam 4: 7,8, 10, 11 ... ale vsechny jsou OK

Jinak ten technik smazal chyby a kontrolky byli ok..a jen co vyjel z dilny tak po par metrech se zase rozsvitili..jestli vam to nejak pomuze

Editováno: , autor: SiViN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak se tam voda dostává?

No je to naprd uložené a ten konektor sa mi zdá je z boku´na vrchu ABS, takže po kábli natečie ku tesneniam, a aj k tomu okružnému tesneniu sa dostane.

Voda je sviňa :)

napojit na diagnostiku zistit co pise vymazat pamat zavad a uvidis co potom dalej sa bude robit :)

tak tak :)

No a k Noiserovmu problému:

toto isté sa dialo Bemovi, akurát jemu to šlo aj do núdzového režimu.

Problém v spínačke, kontakt vedenia 15 slabo doliehal, mal tam asi 5V, což není mnoho:D skús tam

teda aké auto to máš? ten obrázok ma mätie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím pánové a dámy.

Také prosím o pomoc.Jak je zde popsáno,svítí mi ABS,ASR,ruční brza i signalizace posilovače řízení,Jenže já nastartuji a je vše ok,ale asi tak po 5min jízdy se to vše rozsvítí a pípá a vypne se posilovač.

Po zhasnutí motoru už se mi nedaří nastartovat-baterka je mrtvá ale signalizace že by auto nedobíjelo nesvítí.

Kabely a konektory jsem zkontroloval,pojistky také a vše na oko v pohodě.Myslím že je k.o altík ale než koupím nový tak raději prosím o radu.

Poradí někdo,kde by mohl být zakopaný pes??

Předem děkuji

Editováno: , autor: Roman001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 4 měsíce později...

Tak se mi stal taky problém s abs...

auto 4 dny stalo a potim chci odjet a kontrolka abs zustala po nastartování svítit a bliká a pípá kontrolka ruční brzdy. Brzdové kapaliny je dost, pojistky taky ok. Na diagnostice se vubec nechce připojit k abs. A když jsem skoušel automatický test tak na motoru vyskočí chyba komunikace CAN...poradíte mi někdo co s tím ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...