Přejít na obsah

Po výmene vadný diel 5Q1 953 569 L


Wjencik

Doporučené příspěvky

Zdravim stretol sa niekto s tym ze mu skripe podvolantovy kruzok (volant pri zatacani) pri urcitých polohach, ked je auto v teple. ( v nizkych teplotach to nerobi)

Moj "volant" skripal tak v ramci reklamacie vymenili za novy diel (vid foto) ale novy tiez nieje v pohode ako popisujem. 

Je mozne ze to viem rozobrat a premastit alebo to moze byt nejaky iny diel za tým alebo zle nainstalovany kruzok???.

 

Auto je Skoda Superb FL ´19 style.

 

Ak by ste niekto vedel poradit co s tym okrem reklamacie kedze v skode sa tvaria ze nic nepocuju tak by som bol rad.

 

 

 

 

IMG_7767.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise @suri. podle product date na stiku je asi meneny.

Co mne vsak zarazi, je ten podivny modro-sedy povlak na spoji horniho krytu krouzku kolem nalepky.

 

V ramci montaze vyhrevu jsem mel v ruce nekolik krouzku, ale toto jsem nikdy nezaznamenal.

Prijde mi to jako by se uz nekdo snazil do krouzku 'neco' nastrikat a ani to poradne po sobe neutrel.

Stejne tak jsem se zatim nesetkal s tim, ze by byl krouzek zdrojem jakychkoliv zvuku.

 

Kouzek je nasroubovany na drzaku pacek a to vse navlecene a zajistene na trubce volantove tyce.

Pokud predchozi vymena krouzku nepomohla a ke skripani nadale dochazi pouze v urcite poloze a pouze nekdy, hledal bych problem v souososti sestavy pacek a krouzku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu hovorim "oko" skuseneho odbornika @OnMiT312 Samozrejme ze som sa to snazil premastit WD40 (sivy s obsahom litia na kov) a vazelinou kedze predsa len je to najpohyblivejsia cast auta a dobre namazanie by tomu malo len pomoct. Pocas toho som si aj vsimol ze ten kruzok samotny pri urcitom pohybe bez volantu nemal celkom volny pohyb akoby ho nieco brzdilo alebo by sa o nieco odieral. (ale zase pisem nerobi to stale pri kazdom pootoceni volantu) Za predpokladu ze to robi iba pri zohriatom interieri typujem ze to bude rozpinavost plastov ale priznavam ze to moze byt aj zle uchytenie o ustrojenstvo paciek kedze paloubovka bola cela dole kvoli "premazaniu" stredovych vyduchov". takze uz som sa aj pohraval s myslienkov zeby to bolo nieco za tych "kruzkom" a preto som dufal v nejaku radu odbornika co vsetko by som tam mohol pozriet kedze tie packy sa mi zdaju ako dost napevno uchytene. 

 

Btw: ten mechanizmus co otaca sam volantom kvoli "lane assist" sa nachadza niekde hlbsie ci dokonca v motorovej casti? ale to skripanie ide od volantu takze pochybujem zeby to bolo nieco na riadiacej tycke samotnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste mne napada, zda ten zvuk nemuze vydavat mechanismus pro vraceni packy smerovych svetel do zakladni polohy.

Na packach je mala plastova zapadka, ktera 'zakopava' o kruhovou vysec na zadni strane podvolantoveho kouzku.

To by vysvetlovalo proc to dela jen pri urcitem uhlu natoceni volantu. Zkusil bych rozpojit krouzek a packy a zkontroloval, zda neni zapadka poskozena.

 

Ad. Btw:

Zadny extra mechanizmus co otaca sam volantom kvoli "lane assist" tam neni. Vse je reseno pres elektromechanicky posilovac rizeni, ktery je namontovany na prednim podmotorovem ramu/napravnici. To by bylo slyset hlavne z venku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tiez ma to napadlo tu zapadku pozriet premastit ale nepomohlo. Ono ked je smerovka zapnuta tiez to robi. 

Ale vsimol som si ze ten kruzok je dost navolno nasrubovany skusim ho este odstrubovat cely so zamontovaným volantom a nejak ho nastavit oproti tycke riadenia napada ma ci nieje nejak skrizovany a pri otacani pohyblivy kruzok skripe. alebo este pozriet uchytenie tych paciek smeroviek ci to nieje tiez nejak nakrivo a tym padom by bol aj zle osadeny kruzok.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...