Přejít na obsah

2.0 TFSI (147 kW)


Martin IV.

Doporučené příspěvky

brc.majkl: Je mi jedno, že s ním souhlasíš, máš na to právo a neberu Ti ho, stejně, tak mně můžeš pak dorazit. Mít zbraň není to samé, jako být hrozbou, ale to často lidi nechápou. Je to stejné, jako když má policajt zbraň, mám se ho bát, nebo ne? Je školen, asi zná i předpis, zákon. No a? To je záruka něčejo? Jo a psal sjem 299, ne 199.

Editováno: , autor: swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw. myslis, ze som nikdy nesiel aj na tej mojej sunke 180 km/h? isiel, ale rozhodne nie Praha - Brno 180 km/h tempomat. A ano, ak by jazdili vsetci blizko rychlostnych predpisov, bolo by menej smrti na cestach. Statistika nepusti. Ale fakt sa nechcem hadat, ja nie som dokonaly, len vyjadrujem svoj nazor. To je vsetko.

 

Aha, takže ísť 180km/h, ale nie Praha - Brno na tempote je OK a máš iné reakčné doby, nie je to na odovzdanie vodičáku a nezabiješ seba, ani dcéru? A v Nemecku je ta rýchlosť ika nebezpečná, ako Praha - Brno, alebo iné Tebou vyvolené miesto? Ale OK, končíme, je to OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie, ist 180 km/h v nedelu na prazdnej dialnici asi 30 sekund je nieco ine ako ist Brno - Praha 180 km/h tempomat. ci ty v tom nevidis ten rozdiel?

Ja ho vidím, ale pochybujem, že to myslel ten, čo to písal tak, že za Prahou dal tempomat a pred Brnom vypol. Hlavne nie teraz, ked je D1 taká, aká je ;) A eště maličkosť, ja tiež nejazdím tak rýchlo v zápche/zácpe ;)

Editováno: , autor: swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tempomat používam niekedy, keď idem v meste, alebo tunelom. Na diaľnici/okreske, aj keď idem predpisovo, to nepoužívam, zvádza to k nepozornosti, človek sa nudí a .... . Jednak si rád tu jazdu užívam a hlavne, snažím sa byť stále v strehu, aby ma nejaký blbec, čo ide 180 na tempomat, nedostal, pretože predsa nebude brzdiť :)))

 

k Téme: nie, 12 litrov nie je bežné, 9-10 je bežné. Ako som písal, spravil som aj pod 8l na 3000km (240k úprava) a dalo sa to prežiť. S tým, čo mám teraz, to proste nejde tak nízko, ale ako som písal, je to silnejší motor už v základe a ja to mám dosť prepracované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím, že i s neupraveným jde klidně za 15 i více :-) Jak už tu bylo psáno, je to opravdu otázka toho, jak moc se šlape na plyn, je to mnohem větší rozdíl, než u běžných motorů. Někdo třeba předjíždí pijánko, pak je to lepší, než u mně, protože já předjíždím většinou naplno (chci předjet rychle, abych nikoho nestihnul potkat v protisměru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám že jsem tu rozpoutal velkou debatu.No RS to tedy nebude ale Škoda Octavia II 1.8 TSI Elegance tak snad dobrá volba.Mám 2.0 TDI PD 103 KW a vybíral jsem zase tu samou a nebo TSI.TDI má snad veškerou možnou výbavu která mne láká,tak snad rozhodnutí pro TSI bude OK.

Editováno: , autor: Pavel 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam, ze se tady o spotrebe RS 2,0 TSFI napsalo hodne nepravd.... . Ja s timto autem jezdil 2 roky a dlouhodoba spotreba byla 7,7 -7,8 l, presne jako byla udavana papirova. Nejezdil jsem moc dle predpisu,v obci tedy ano, jizdu jsem si uzival,toto auto jsem si kupoval jen pro zabavu a jen tak nekdo me nepredjel, spis potom jen v te obci,aby mi ukazal, jaky je frajer....Takze tvrdit tady,ze 12-15 litru je normalni a pod 10 mozna je fakt nesmysl....Jina je otazka spotreby ve meste,kdo bude jezdit prevazne mesto,tam se pod 10 dostane tezko, kdo chce mit na aute 18 kola, musi tez pocitat se spotrebou vyssi o 1 litr, nez na 17 original kolech, nebo koupit 18 ultra light....Takze za sebe mohu rict, 2,0 tsfi nejlepsi motor, uzijete si s nim hodne zabavy za relativne malo penez, oproti jinym motorum s vice jak 200 ps. Prodal jsem ho proto, ze s timto autem neslo jezdit pomalu, bylo to jak se silnicni sportovni moto, na te to take nejde....A  hrozici ztrata ridicaku byla presvedcivy argument....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že když někdo jiný jezdí jinak, než třeba Ty a má jiné zkušenoseti se spotřebou, tak říká nepravdu=lež a co tvrdí, jsou nesmysly? Když tedy někdo napíše, že ma dlouhodobě 10, tak v reálu jezdí za 8 a jen chce někoho odradit, podvádět, nebo si něco dokazovat? Teď nemluvím o sobě, ale zjevně nejsem jediný, kdo nemá nejmenší spotřebu (měl jsem 2x AXX, teď BYD, celkem přes 4 roky, kolega v práci ma teď AXX, další BWA). A co jiné motory/auta. Jeden jezdí za 10, jiný za 7. Kdo tedy lže? Není to třeba nejen o tom, kde jezdí, ale i jak jezdí? Nemůže třeba někdo jezdit někdy agresivněji, než Ty, ač si myslíš, že už to více nejde? To není jen o tom, že Tě nepředjedou, ale o tom, v jaký otáčkách jezdíš, jak agresivně zrychluješ, kdy podřazuješ a podobně. I slabé auto se umí rozjet rychle.

 

Takže, jak už tu někdo psal, je to o zkušenostech, pišme sem zkušenosti, ale to, že máme jiné zkušenosti neznamená, že ostatní lžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto netvrdi, ze klames swenak. On sa pytal, ze aku ma to auto spotrebu, kazdy teda pise svoje skusenosti. Ja tiez tvrdim, ze 13 litrov priemerka, rozumej dlhodoba priemerka, nemoze byt realne 13 litrov/100 km. Pokial samozrejme nejazdis IBA v meste. Alebo nejazdis ako "pretekar", brzda-plyn-brzda-plyn a otackomer pod 3000 nepustis. Samozrejme na kratkej trase viem aj ja urobit 18 l/100 km, ale to sa bavime o 3 km do obce a spat pre chleba. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o mňa, ja som si to nebral osobne, jasne som aj napísal, že mám iný motor a upravený, ale písal som aj o skúsenostiach s rovnakým motorom, aj ja som mal 7,8 spotrebu, keď sa chcelo. Ale tvrdiť prenesene, že ak niekto tvrdí niečo iné, ako 7,7-7,8, tak je to nepravda, je proste nevhodné, to je všetko. A samozrejme, nepíšem o krátkodobej spotrebe, mal som na dialnici cez 35, ale to sa nepočíta :-) Napr. cca 450km som spravil aj za 6,7 na starom AXX, aj za 12, alebo za 14,3 na aktuálnom BYD, 70km na BYD čisto okresky/dedinky za 18,6. Ale je jedno, akú mam ja skúsenosť, je to moja jazda, asi často ostrejšia, ale keď  niekto napíše, že má 8, tak mu nepoviem, že to je nepravda :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...