Přejít na obsah

Vyražené číslice na 5.dveřích


Wassermann

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

hledal jsem zde na fóru, hledal (možná blbě), ale nenašel :huh: tak se zeptám...

Na spodní hraně 5.dveří ( v jejich levé polovině ) na hatchbacku je vyražené 8-místné číslo. Nevíte, co přesně udává?

S VIN kódem nemá očividně nic společného, prvních 6 číslic silně připomíná datum výroby ve formátu xxyyzz (tedy třeba 120405 - 12. duben 2005). Jestli je to datum výroby, tak ale čeho? 5.dveří asi neééé, že by tedy karoserie? Nebo celého auta? A co ty poslední 2 čísla, které očividně s datumem nemají nic společného... Nevíte někdo?

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

hledal jsem zde na fóru, hledal (možná blbě), ale nenašel :huh: tak se zeptám...

Na spodní hraně 5.dveří ( v jejich levé polovině ) na hatchbacku je vyražené 8-místné číslo. Nevíte, co přesně udává?

S VIN kódem nemá očividně nic společného, prvních 6 číslic silně připomíná datum výroby ve formátu xxyyzz (tedy třeba 120405 - 12. duben 2005). Jestli je to datum výroby, tak ale čeho? 5.dveří asi neééé, že by tedy karoserie? Nebo celého auta? A co ty poslední 2 čísla, které očividně s datumem nemají nic společného... Nevíte někdo?

Díky za odpovědi.

daj fotku kde si to nasiel ja take nic nemam mozno ze som si nevsimol :unsure:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Detailní pohled. Číslo je při otevřených dveřích vzhůru nohama.

V mém případě se jedná o 27060502 :unsure:

Tipuji první šestičíslí na datum výroby, odpovídalo by to i časově s datem dodání auta. Přebíral jsem si ho v polovině července a to už čekalo asi týden až 10dní na saloonu a bylo vyrobené na "zakázku", žádná skladovka. Datum výroby 27.6.2005 (270605) by tedy asi odpovídalo v pohodě.

Ale čeho je to datum výroby??? Karoserie, celého auta...... :unsure:

A co znamená to poslední dvojčíslí (02)?

Díky za odpovědi, víte-li někdo.

post-5-1169105381.jpg

Editováno: , autor: Wassermann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi v klidu, pondelni model je o hodne lepsi nez patecni :o)))))!

Ja to tam nemam, netusim co to muze znamenat.

Ty woe, tak koukám jako puk, že to tam nemáš :wacko: Zase musím mít něco extra <_<

Jinak díky za uklidnění s tím pátkem, jen nevím, jestli je pondělí až tak velká výhra <_< To jsou zaměstnanci ještě v lihu z víkendu a ne a ne se rozjet a do práce se jim nechce, tak pospávají u linky :blbec::D Ale pravda, pátek bude asi horší, to už se každý vidí kdekoliv jinde, jen ne v práci... :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to tam !!! :D 27090501

Auto bylo koupený v únoru 2006, předpokládal bych že je to datum výroby 5. dveří :D

Je to tam krásně vidět. Jak otevřete kufr tak nalevo od "zámku" 5. dveří najdete krásně vyražené číslo :)

No konečně jeden :D-_-

Datum výroby 5.dveří to asi nebude, jsem už ležel pod ostatníma dveřma a nic jsem tam nenašel :D Teda je ale fakt, že se mi pod nima moc válet nechtělo a i na těch 5.dveřích je to číslo hůř viditelné, tak možná je ještě někde jinde <_<

Ale nedává mi smysl, proč by mělo být datum výroby na jednotlivých dílech, spíš bych si tipnul, že se to vztahuje buď ke karoserii nebo celému autu... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:ph34r:

datum, směna

výroba (svaření, laserové pájení a lemování) 5. dveří

.... 5.dveří nebo celé kastle? A jak dlouho pak trvá, než sjede auto z výrobní linky jako celek? Předpokládám, že když se vyrobí, zkompletuje a nalakuje kastle, tak nějakou dobu trvá než ta kastle jde na výrobní linku, kde se osadí všemi součástmi a je z toho komplet auto..... :unsure: Narážím tím jen na to, že jestli to číslo na 5.dveřích je datum výroby 5.dveří (nebo kastle jako celku), tak kdy bylo auto osazeno jako celek a kdy tedy skutečně sjelo hotové z výrobní linky? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se svaří ráno karosérie, tak odpoledne vyjíždí hotové auto na parkoviště, popřípadě druhý den, takže s lisováním to vychází na jeden až tři dny, podle konstelace hvězd. Aspoň u nás v T.P.C.A, ale to bude všude podobný. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se svaří ráno karosérie, tak odpoledne vyjíždí hotové auto na parkoviště, popřípadě druhý den, takže s lisováním to vychází na jeden až tři dny, podle konstelace hvězd. Aspoň u nás v T.P.C.A, ale to bude všude podobný. -_-

Ahoj Pavko, díky za info -_- To přiblížení "podle konstelace hvězd" se mi moc líbí :smich:

Byla-li tedy moje kastle vyrobena v pondělí 27.6.05 tak mám tedy snad šanci, že auto bylo zkompletováno možná v úterý, možná ve středu.... :unsure: Tak to by to s tou kvalitou snad nemuselo být nejhorší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datum výroby mám u svého auta ve velkém techničáku.

Ale jinak automobilky používají řízení výroby podle zakázek ... takže každé auto dostane papír, co to bude Sedan/Combi, jakou bude mít barvu, výbavu a postupně na lince se tam ty díly strkají... se divím, že se nikdy nespletou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...