Přejít na obsah

Škrtící klapka


pmultimix

Doporučené příspěvky

Tak jsem si to celé pročetl a musím se taky s něčím "pochlubit". Mám Fabku 1.2 40Kw r.v. 02, zatím nebyly větší problémy jen teď-začlo to tím, že se mi zvedly volnoběžné otáčky a ty začly různě kolísat mezi cca 700-1200 a potom se mi rozsvítila kontrolka Elektroniky motoru. Tak jsem s tím zajel na diagnostiku, tam to vypsalo-vysoké otáčky při volnoběžných otáčkách motoru-vymazání chyb a po nastartování se rozsvítilo i EPC+otáčky pravidelně lítaly mezi cca 1000-1200 a motor vůbec nereagoval na plynový pedál...! Jakmile jsem vypnul zapalování a znovu nastartoval a držel plynem otáčky nad cca 1200 tak to bylo ok, ale jakmile jsem zase nechal spadnout otáčky do pásma volnoběžných, tak opěd EPC a žádná reakce na plyn... Diagnostika už vypsala chybu se škrtící klapkou...

-myslíte, že se mohlo něco posrat VAGem?

-údajně je to na výměnu škrtící klapky (jinak ve škodovce na 12tis., v neautorizovaném servisu na cca 4,5tis.)

Má někdo nějakou podobnou zkušenost? Myslíte, že by stálo za to zkusit tu klapku vyčistit? Moc zasraná není...

Díky moc za nějaké poznatky+rady...

vycisti ji a zajdi do servisu at ti ji seridi a snad to pomuze nekdy je sni problem ji nastavit, originalni servisy by jen menili a menili nevim co to maji za uchylku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za pokus to určite stojí! Pred par dňami som čistil škrt. klapku na Golfe IV-rozkývaný volnobeh.Strekol som na klapku sprey nechal asi 1min. pôsobiť naštartoval riadne vystriekal za chodu motora.Otáčky sedeli ako pribite a nebolo treba ani vagom nastavovať. :):palec2:

to mas na to nejaky specialny spray?

po 60tkm by sa nieco podobneho zislo aj mne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za pokus to určite stojí! Pred par dňami som čistil škrt. klapku na Golfe IV-rozkývaný volnobeh.Strekol som na klapku sprey nechal asi 1min. pôsobiť naštartoval riadne vystriekal za chodu motora.Otáčky sedeli ako pribite a nebolo treba ani vagom nastavovať. :):palec2:

to mas na to nejaky specialny spray?

po 60tkm by sa nieco podobneho zislo aj mne

jo existuje specialni sprej na cisteni klapek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za pokus to určite stojí! Pred par dňami som čistil škrt. klapku na Golfe IV-rozkývaný volnobeh.Strekol som na klapku sprey nechal asi 1min. pôsobiť naštartoval riadne vystriekal za chodu motora.Otáčky sedeli ako pribite a nebolo treba ani vagom nastavovať. :):palec2:

to mas na to nejaky specialny spray?

po 60tkm by sa nieco podobneho zislo aj mne

jo existuje specialni sprej na cisteni klapek ;)

Ja som to vystriekal čističom na brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Mikosar: Neuvažoval jsi nad tím, založit nové téma, dát tam víc fotek a seznámit ostatní, jak taková v podstatě generálka motoru probíhá. myslím, že by to hodně lidí zajímalo. Co říkáš?

Jo klidne,musim jen obrazky upravit o velikost, protoze to tady neumi mit vetsi format, poslu sem fotky a pridam nejaky ten popis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkost nemusis upravovat, ked to nahras na nejaky free image hosting server.

napr. : imagevenue.com, imageshack.com...

sem das len odkazy a basta !

tento obrazok je 43,35 x 32,52 cm :

Mikosar: Neuvažoval jsi nad tím, založit nové téma, dát tam víc fotek a seznámit ostatní, jak taková v podstatě generálka motoru probíhá. myslím, že by to hodně lidí zajímalo. Co říkáš?

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=29729

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
mna by skor zaujimalo kolko s ceny tvorilo za odtah. lebo za ten sa dost uctuje. a zalezi aku vzdialenost ta tahali.

tak za odvoz me uctovali 750kč a je to cca 13km..

já myslel že s doživotní zárukou mobility máš odtah zdarma??? Leda že bys nejezdil na garančky do zn.servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak a mam po preventivnom vycisteni skrtiacej klapky.

dal som si ju vycistit za chodu striekanim cistica.

Pred cistenim som nepozoroval symptomy zanesenej skrtiacej ,

po takisto nie, dal som ju vycistit len preventivne, a zvrchu vyzerala velmi cisto,

mechanik vravel ze zvyknu byt po takom nabehu podstatne spinavsie klapky.

Inac po 10km som sa musel vratit do servisu, lebo evidentne zabudol nastavit nulovu polohu,

lebo otazky lietali od 1000 do 3000 pri vyradenej rychlosti,

a pri poklese po 1000 padli az na 500 az potom sa drzali niekde okolo700ot,

pri opatovnej navsetve podla mna nastavili polohu cez VAS a uz to je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...