Přejít na obsah

LPG


pet

Doporučené příspěvky

Otec ma Octaviu I 1.6 55kW LPG, znacku si teraz nemozem za boha spomenut ... ale montovali to na Slovensku v Dubnici nad Vahom, ma najazdenych 150 000 km, spotreba priam vynikajuca (mimo mesto 7.5 a v meste 8.0 - 9.0 l / 100 km). Dodnes s tym nemal ziadne problemy, co sa mu kazdy cuduje, co si nechal montovat splynovac do Octavie ... je to nejaky starsi typ, a teda aj technologia. Jazdil som na tom aute celkom dost, no ... je to lenive, ale 55 kW je leniva aj na benzin, ale ze by som videl nejaky zvlast rozdiel medzi jazdou na benzin a plyn ... asi nie, jedine tak v penazenke :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tím myslel nejen ten (ode mne)špatný vtip,ale je možná více lidí tohoto názoru!jinak pokud někdo volí LPG je to jeho věc to samo sebou,ale pokud je to v rámci úspor tak jedině nafta.A pokud je nafta a chytrá hlava nejezdí se k pumpě ale ke kamionákům za pár!ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdárek lidi, měl jsem škodovku 105,120,favorita a teď mám oktávku 18.20v a vše v plynu a nemohu si na ten plyn stěžovat. Jasně, občas se musí vyměnit plynový filtr a svíčky, ale jináč je to sůůůůper. Favorit i Oktávka lítá stejně jak na benzín a při dnešních cenách... :-) A co se týče té spotřeby, jestli je to o půl litru více než benzínu, tak ať :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jak je vidět tak nás "plynařů" je taky dost.A nikdo si nestěžuje .Já si dokonce myslím, že pokud se musí pro naftu jezdit k pumpě ,tak je to lepší než "ropák".Já jezdím za 1,30kč/km.No není to nádhera!!!! Někdo namítne "Ale co celkové náklady?" Ale já to s tím plynem koupil,a jezdí to supr!Vůbec nepoznám rozdíl mezi benzínem a plynem. :palec2::palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nás tady hodně co máme LPG. Kdyby bylo LPG opravdu tak špatné tak ani není schválené ministerstvem dopravy. Říká se, že je čistější pro životní prostředí a k motoru taky. A náklady? První větší částka je jen při namontování a pak už se jen jezdí a šetří. Samozřejmě, že ten kdo jezdí málo se mu určitě nevyplatí montovat LPG, ale kdo má víc jak 40 000km ročně tak určitě ano. Vždycky se najdou lidi , kteří budou LPG odsuzovat, protože nikdy LPG neměli a ani nevyzkoušeli. Klidně je svezu :palec2: A při dnešní ceně 13.10kč se opravdu vyplatí ;) Ani přesně nevím kolik nás tady je co lpg máme, ale dalo by se to zjistit příspěvkem každého -_-

Editováno: , autor: Rocky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

kamarad si to poridil - na benzin 1.8 2OV - dost bumbalo - tak a jezdi jen 3 az 4 km do prace a nez se to ohreje tak to jede vlastne na benzin.Tak se byl poptat a trosku mu tu teplotu uprav. aby se mu to preplo na benzin rychleji, ale stejne to nepomohlo. Proste az se to zahreje na - mam dojem 40C tak se to prepne na plyn lol

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
13.10,- čerpací stanice Nový Jičín. Cesta z N.Jičína n Ostravu. Mě stačí tak ujet 1km a zahřeje se to na 40 stupnu. A v létě jěště rychleji asi 300m. V Chomutově stojí plyn 12.70,-. Cena je to super!!!

Jo - ja to ted myslel pri mrazech - ted uz nejsou lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A4 1,8 92kW ADR, spotřeba 10-11, většinou provoz na vzdálenost 20km s větším podílem městského provozu. Na větší vzdálenost tak 9-9,5.

Po pravdě, je to třetí auto na plyn a už na LPG asi seru. Ano, cosik se ušetří, ale jsou s tím starosti navíc, LPG si nerozumí s klimatizací, ta když chladí, tak na volnoběh lítaj otáčky jak splašenej kůň, nádrž zabírá místo. Navíc je to zas několik věcí navíc, který se můžou v autě vystrat. Nechci rejpat a dělat flame, ale nafta je nafta. Jezdí to za +/- stejný prachy(Octa TDI v mém případě levněji než A4 benzíňák s LPG) a není s tím opruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zvláštní, že jsem s LPG nikdy problém neměl a druzí na to nadávají. Vždy lpg vyjde levněji než nafta. Mám 4 auto na plyn a šlape jako nové i s lpg. Ale nebudu nadávat na naftu, protože je o něco jiného. Něco jako hrušky a jablka. Dokážu při pohodové jízdě spotřebu kolem 6,5-7.0l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zvláštní, že jsem s LPG nikdy problém neměl a druzí na to nadávají. Vždy lpg vyjde levněji než nafta. Mám 4 auto na plyn a šlape jako nové i s lpg. Ale nebudu nadávat na naftu, protože je o něco jiného. Něco jako hrušky a jablka. Dokážu při pohodové jízdě spotřebu kolem 6,5-7.0l.

moje první auto s LPG byla Š120, kde se mi taky nejlépe osvědčil. Za 5 let, co jsem ji provozoval našmejkala na LPG asi 150tkm se spotřebou cca 7,5-8/100, což bylo stejně jako benzínu, ve spotřebě nebyl rozdíl a ani se nic moc nesralo. Pak Forman s LPG a s tím jsem najezdil asi 40tkm. V obou případech jsem to tam nechával dávat já osobně. Forman už dělal potíže se svíčkama a hlavně žral cca 11 v létě a v zimě za extremně blbých podmínek si vzal i 15/100, tak to mně moc nenadchlo. Pak jsem nějakou dobu jezdil s dalším autem jen na benál a pak jsem šel do ropáka. Před rokem jsem dokoupil tu A4 už s LPG, které tam bylo tou dobou 1 rok od montáže a moc nadšenej nejsem. Ne že by to nejezdilo za zajímavý peníz, ale má to výše popsané nectnosti. To s tou klimou jsem se pokoušel řešit přes plynaře, ale to prej je celkem standartní problém a nedá se to řešit. Zkoušel jsem to ve 3 firmách a všechny řekly to samé. Určité řešení je, problém se minimalizuje na neobtěžující úrověň, ale za cenu nárůstu spotřeby tak na 13/100. Vlastně už teď mám tu spotřebu "záměrně" zvýšenou, aby ten problém s klimou nebyl neúnosný. Je to takový kompromis, aby to při přeřazování za chodu(mrazení) klimatizace nechcípalo motor, což je nebezpečné. Takhle to sice žere víc, ale aspoň to při volnoběhu nebo přeřazování nechcípe motor. Sice houpou otáčky, ale to se dá přežít. Samozřejmě bych mohl tenhle problém prakticky skoro 100% odstranit, ale žralo by to tak 13/100. Když jedu na benžon, tak naprosto super, no problem. Ale s tím plynem si to nerozumí, tak holt jezdí za těch 10-11/100 a sere mně to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...