Přejít na obsah

FABIA RS


anry

Doporučené příspěvky

Rád bych se vlastníků zeptal na Fabii RS:

Zajímá mne průměrná spotřeba, spotřeba na dálnici na 6 při 130, 160, 190 a ve městě a spotřeba,

když ji nakládáte.

Nejčastější závady motoru a celkem.

Přednosti, nedostatky. Veškerá hodnocení.

Šli by jste do ní, kdyby jste mohli znovu vybírat?

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych se vlastníků zeptal na Fabii RS:

Zajímá mne průměrná spotřeba, spotřeba na dálnici na 6 při 130, 160, 190 a ve městě a spotřeba,

když ji nakládáte.

Nejčastější závady motoru a celkem.

Přednosti, nedostatky. Veškerá hodnocení.

Šli by jste do ní, kdyby jste mohli znovu vybírat?

Díky za odpovědi.

Ahoj bady, co se týče auta mám najeto 16,5 tkm, výměna oleje raději už ve 12 tkm.

Co se týče spotřeby, dlouhodobá je tak 5,8 l. Ovšem je to dáno, tím že jezdím hodně město a občas jid ám odfrknout za hranici možnosti.

Hlavní zásada, je že nechám zahřát a pak fičím a po tahu nechávám odpočinout.

Nebýt těch drobných pazvuků v interiéru (páčka tempomatu a něco v B sloupku u spolujezdce) jsem s ní zcela spokojenej :palec2:

Jen jsem ji možná měl chytit s EU3, kdy nebyla tak SW utažená, takže dle informací od EU4-ky jsou tyto motory více hlučnější.

Co se týče jízdních vlastností, jsou bezva, ovšem není to na lítaní po okruhu a nemám žadné úpravy podvozku = čístá seriovka.

Zajímá Tě ještě něco?

P.S. Nad 160 km to již není o spotřebě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.

A aktuální spotřeba při 160? Jde o to, že budu jezdit 600 km tam a 600 zpět a nechci se ploužit.

Prý s motorem nejsou prakticky žádné starosti. U nás v servise ji měli 2x a nic závažného.

5,8 je pěkných. Ještě spotřeba mimo město, když ji lechtáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.

A aktuální spotřeba při 160? Jde o to, že budu jezdit 600 km tam a 600 zpět a nechci se ploužit.

Prý s motorem nejsou prakticky žádné starosti. U nás v servise ji měli 2x a nic závažného.

5,8 je pěkných. Ještě spotřeba mimo město, když ji lechtáš.

No já většinou, když pádím těch stošedesát, tak se moc po PP nekoukám, obzvlášť na dálnici ...

Ale pokud si pamatuji, tak když jsem teď nedávno jel do Mostu přes Prahu, tak jsem měl za jízdu 5,2 litrů.

Všechno je to od řazení a váhy Tvé boty :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.

A aktuální spotřeba při 160? Jde o to, že budu jezdit 600 km tam a 600 zpět a nechci se ploužit.

Prý s motorem nejsou prakticky žádné starosti. U nás v servise ji měli 2x a nic závažného.

5,8 je pěkných. Ještě spotřeba mimo město, když ji lechtáš.

No já většinou, když pádím těch stošedesát, tak se moc po PP nekoukám, obzvlášť na dálnici ...

Ale pokud si pamatuji, tak když jsem teď nedávno jel do Mostu přes Prahu, tak jsem měl za jízdu 5,2 litrů.

Všechno je to od řazení a váhy Tvé boty :kol-48:

Ještě jsem si vzpomněl, děs běs jsou ty potahy. Hezký to jo, ale hned se zase*ou a to se do auta skoro přezouváme :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma sedačkama počítám. Až to nepůjde vyčistit, tak je nechám přečalounit.

Na dálnici tam frknu 5 a jedu prakticky pořád.

Ale s 1.2 jedu max. 120, abych byl pod 6 litry. Ale jet 600 km takhle, to je masakr.

Mám těžkou nohu a musím se hlídat a to mě nebaví.

Nikdy jsem diesel neměl a nechtěl, ale rozhodl jsem se ze dne na den.

Tak zjišťuji, co se dá. Nebýt spotřeby, šel bych do 1.8T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S FRS jsem jezdil jen parkrat, ale dobry auto, slusne jede a za celkem malo do 7L se vetsinou vejdes... a s chipem je to uz slusny svezeni :) ..podle majitele za dva roky zatim zadny problem, jen je nastvanej ze si blbec nepriplatil ESP, maj to jako druhy auto do rodiny, preci jen kufrove je to pro rodinu male ani kocarek se poradne nevejde.. ...pokud chces benzin kup ORS a dat LPG ...

PS: J a pal PC never, podle dokladu jezdi prumerne za 6,5L ..jezdi svizne lehce nad limity.. 6gagn je na dalnici super pri 3tis 170Kmh idealni cestovni rychlost.. a k sedackam sehnal si ty same cerne ze Sportpaketu.. proti moji Octave jede sice min, ale je to mensi, hravejsi auto... jo ma tam 17" spidery z ORS...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou pěkný hodnoty. Hlavně když to při 170 točí 3 tis. Sportpaket. sedačky by byly fajn.

Koukal jsem na internet a 04, do 90 tis. natočíno kolem € 11 tis. Škoda jen, že se blue race

nedělala od začátku.

LPG jsem měl a nebyl jsem spokojený. Ale je to už 5 let.

Octu jedině RS a za tu cenu bych asi 04 nesehnal.

Jinak já bych ty orig. 16 nechal na zimu a na léto 18.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Už jsem hodně nakřáplej. Zatím nemám pro RSo konkurenci.

Chtěl jsem O2RS, ale musím kupovat novej byt a nemůžu dát 550 tis.

jen za auto, ikdyž jsem takovej blázen, že bych to udělal.

Takže jestli se neobjeví něco, co by RSu konkurovalo, tak jdu do něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mel jsem ji skoro dva roky a nemuzu souhlasit s tak malou spotrebou :) Dlouhodobej prumer jsem mel posledni dobou tak do 7.5, po meste (Plzen pres den) kolem 8.5, dalky, kdyz jedes v klidu (cca do 140), tak jedes za malicko, mozna kolem tech 6ti, ale jak ji nalozis a tahnes ji porad 180, tak jsi tam zase kolem 8mi litru. Ale porad je to malo na to, jak se svezes... Jinak skvely auto, ty sedacky jdou diky materialu dobre cistit, toho bych se nebal, zavad minimum, snad jen problemy s prednima kotoucema, ze je to tezky auto. Jede i bez chipu uzasne, ted mam A4 se stejnym motorem a je to proti ni lenoch, casto mam slinu se ve FRS zase projet. Ale musela byt zmena, je to fakt malilinkaty auto, tak pro dva lidi, mozna plus pes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mel jsem ji skoro dva roky a nemuzu souhlasit s tak malou spotrebou :) Dlouhodobej prumer jsem mel posledni dobou tak do 7.5, po meste (Plzen pres den) kolem 8.5, dalky, kdyz jedes v klidu (cca do 140), tak jedes za malicko, mozna kolem tech 6ti, ale jak ji nalozis a tahnes ji porad 180, tak jsi tam zase kolem 8mi litru. Ale porad je to malo na to, jak se svezes... Jinak skvely auto, ty sedacky jdou diky materialu dobre cistit, toho bych se nebal, zavad minimum, snad jen problemy s prednima kotoucema, ze je to tezky auto. Jede i bez chipu uzasne, ted mam A4 se stejnym motorem a je to proti ni lenoch, casto mam slinu se ve FRS zase projet. Ale musela byt zmena, je to fakt malilinkaty auto, tak pro dva lidi, mozna plus pes :)

Je fakt že já koukám jen na PP, ale souhlas, že s tím stylem jízdy bych byl s benzínem tak u 9 litrů fuck

Jo holt je hbitá mrška, ale musíš ji držet nad 2500 ot/min., pak je k neutahání :palec:

Editováno: , autor: pentadius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mel jsem ji skoro dva roky a nemuzu souhlasit s tak malou spotrebou :) Dlouhodobej prumer jsem mel posledni dobou tak do 7.5, po meste (Plzen pres den) kolem 8.5, dalky, kdyz jedes v klidu (cca do 140), tak jedes za malicko, mozna kolem tech 6ti, ale jak ji nalozis a tahnes ji porad 180, tak jsi tam zase kolem 8mi litru. Ale porad je to malo na to, jak se svezes... Jinak skvely auto, ty sedacky jdou diky materialu dobre cistit, toho bych se nebal, zavad minimum, snad jen problemy s prednima kotoucema, ze je to tezky auto. Jede i bez chipu uzasne, ted mam A4 se stejnym motorem a je to proti ni lenoch, casto mam slinu se ve FRS zase projet. Ale musela byt zmena, je to fakt malilinkaty auto, tak pro dva lidi, mozna plus pes :)

Já jezdím skoro pořád sám, takže Fabia mi vyhovuje, mám htp. Jsem s ní spokojenej a jediný rozdíl je v motoru.

Takže otázky byly jen na poruchovost a spotřebu.

Do slabšího dieselu jít nechci, potřebuju, aby to taky jelo. A líbí se mi ta šestka.

Jinak díky všem za odpovědi.

Editováno: , autor: badboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám RSku 4 roky, najeto 137tis. km, takže bohaté zkušenosti. Klidně se ptej, rád budu odpovídat.

-naprosot seriová bez jakýchkoliv úprav

-tankuju výhradně od začátku jedině u SHELL

-od začátku letošního roku už jedině V-POWER DIESEL

-oleje prví 3 výměny Castrol 505.01 od té doby OMW SYN COM DIESEL

-spotřeba oleje: mezi výměnama doleju cca. 0,2-0,4 litru podle okolností

-každých 15tis. měním oproti doporučení navíc vzduchový a prachový filtr

-palivový filtr měním každých 30tis a ne až 60 jak doporučuje škodovka

-spotřeba: dlouhodobá na 100hodin: 5,1-6,0 podle stylu jízdy

145 tempomat - do 6l

170 tempomat - do 7,5l

110 tempomat - do 5,5l

nejnižší dosažená na trase 400km: 4,3l

nejvyšší dosažená na trase 400km: 7,5 l

nejvyšší vůbec D1 80km plný plyn: 11,4l

nejnižší vůbec okreska 110km hodně defenzivní jízda: 3,8 ( utrpení )

-na 6st točí při rychlosti tacho 125 - 2100ot. 155 - 2500ot. 185 - 3000ot. 230 - cca. 3700/3800ot.

-snažím se nepodtáčet, takže od IV nahoru nejezdím pod 2000ot.

-zbytečně dlouhá převodovka - na V. točí ve 100 jen 2000ot. po městě musím jezdit na III 55km/h a necelých 2000ot.

závady: 2x odešel klakson ( spodní tón ) - výměna na záruku , protáčející se zadní stěrač/ostřikovač - výměna na záruku, ve 40tis. km měněné na záruku tyčky stabilizátoru - od té doby drží,

-ve 120tis. praskla xenonová výbojka (5200.-)

-přední desky měněné poprvé ve 118tis. zádní ve 122tis., kotouče původní sjete z 25mm na 24mm, takže v polovině životnosti

maximální spokojenost, jsme jen sami dva se ženou, takže nám velikostně bohatě stačí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám RSku 4 roky, najeto 137tis. km, takže bohaté zkušenosti. Klidně se ptej, rád budu odpovídat.

-naprosot seriová bez jakýchkoliv úprav

-tankuju výhradně od začátku jedině u SHELL

-od začátku letošního roku už jedině V-POWER DIESEL

-oleje prví 3 výměny Castrol 505.01 od té doby OMW SYN COM DIESEL

-spotřeba oleje: mezi výměnama doleju cca. 0,2-0,4 litru podle okolností

-každých 15tis. měním oproti doporučení navíc vzduchový a prachový filtr

-palivový filtr měním každých 30tis a ne až 60 jak doporučuje škodovka

-spotřeba: dlouhodobá na 100hodin: 5,1-6,0 podle stylu jízdy

145 tempomat - do 6l

170 tempomat - do 7,5l

110 tempomat - do 5,5l

nejnižší dosažená na trase 400km: 4,3l

nejvyšší dosažená na trase 400km: 7,5 l

nejvyšší vůbec D1 80km plný plyn: 11,4l

nejnižší vůbec okreska 110km hodně defenzivní jízda: 3,8 ( utrpení )

-na 6st točí při rychlosti tacho 125 - 2100ot. 155 - 2500ot. 185 - 3000ot. 230 - cca. 3700/3800ot.

-snažím se nepodtáčet, takže od IV nahoru nejezdím pod 2000ot.

-zbytečně dlouhá převodovka - na V. točí ve 100 jen 2000ot. po městě musím jezdit na III 55km/h a necelých 2000ot.

závady: 2x odešel klakson ( spodní tón ) - výměna na záruku , protáčející se zadní stěrač/ostřikovač - výměna na záruku, ve 40tis. km měněné na záruku tyčky stabilizátoru - od té doby drží,

-ve 120tis. praskla xenonová výbojka (5200.-)

-přední desky měněné poprvé ve 118tis. zádní ve 122tis., kotouče původní sjete z 25mm na 24mm, takže v polovině životnosti

maximální spokojenost, jsme jen sami dva se ženou, takže nám velikostně bohatě stačí

Díky za info, já jsem zatím jen u 16 tkm :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...