Přejít na obsah

FABIA RS


anry

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám RSku 4 roky, najeto 137tis. km, takže bohaté zkušenosti. Klidně se ptej, rád budu odpovídat.

-naprosot seriová bez jakýchkoliv úprav

-tankuju výhradně od začátku jedině u SHELL

-od začátku letošního roku už jedině V-POWER DIESEL

-oleje prví 3 výměny Castrol 505.01 od té doby OMW SYN COM DIESEL

-spotřeba oleje: mezi výměnama doleju cca. 0,2-0,4 litru podle okolností

-každých 15tis. měním oproti doporučení navíc vzduchový a prachový filtr

-palivový filtr měním každých 30tis a ne až 60 jak doporučuje škodovka

-spotřeba: dlouhodobá na 100hodin: 5,1-6,0 podle stylu jízdy

145 tempomat - do 6l

170 tempomat - do 7,5l

110 tempomat - do 5,5l

nejnižší dosažená na trase 400km: 4,3l

nejvyšší dosažená na trase 400km: 7,5 l

nejvyšší vůbec D1 80km plný plyn: 11,4l

nejnižší vůbec okreska 110km hodně defenzivní jízda: 3,8 ( utrpení )

-na 6st točí při rychlosti tacho 125 - 2100ot. 155 - 2500ot. 185 - 3000ot. 230 - cca. 3700/3800ot.

-snažím se nepodtáčet, takže od IV nahoru nejezdím pod 2000ot.

-zbytečně dlouhá převodovka - na V. točí ve 100 jen 2000ot. po městě musím jezdit na III 55km/h a necelých 2000ot.

závady: 2x odešel klakson ( spodní tón ) - výměna na záruku , protáčející se zadní stěrač/ostřikovač - výměna na záruku, ve 40tis. km měněné na záruku tyčky stabilizátoru - od té doby drží,

-ve 120tis. praskla xenonová výbojka (5200.-)

-přední desky měněné poprvé ve 118tis. zádní ve 122tis., kotouče původní sjete z 25mm na 24mm, takže v polovině životnosti

maximální spokojenost, jsme jen sami dva se ženou, takže nám velikostně bohatě stačí

Mám necelých 60tis za 4 roky od novoty.

Odmysli si zadní stěrač, výbojku, přidej 3x kosti a 2x servo klimy a teď budu dávat silenbloky z Cupry a zbytek je to samý, co pan MELLO -_-

Akorát nejvyšší spotřebu jsem dal 14,4, v zimě na zimních hrátkách v Mimoni :);)

Dneska bych i přes vcelku spokojenost volil ale jinak, a to něco z Japonska, nebo klidně i Ceeda v plný (chyběly by mi ale xena)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M: tak na silenbloky jsem úplně zapomněl :help: , ty jsem měnil ve 120tis, protože jeden byl trochu natržený

Jinak asi bych klidně koupil znovu škodovku, protože mě zatím nevypekla, rozhodně raději než Ceed. U japonců mi prostě vadí, že si nemůžeš nakonfigurovat výbavu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám RSku 4 roky, najeto 137tis. km, takže bohaté zkušenosti. Klidně se ptej, rád budu odpovídat.

-naprosot seriová bez jakýchkoliv úprav

-tankuju výhradně od začátku jedině u SHELL

-od začátku letošního roku už jedině V-POWER DIESEL

-oleje prví 3 výměny Castrol 505.01 od té doby OMW SYN COM DIESEL

-spotřeba oleje: mezi výměnama doleju cca. 0,2-0,4 litru podle okolností

-každých 15tis. měním oproti doporučení navíc vzduchový a prachový filtr

-palivový filtr měním každých 30tis a ne až 60 jak doporučuje škodovka

-spotřeba: dlouhodobá na 100hodin: 5,1-6,0 podle stylu jízdy

145 tempomat - do 6l

170 tempomat - do 7,5l

110 tempomat - do 5,5l

nejnižší dosažená na trase 400km: 4,3l

nejvyšší dosažená na trase 400km: 7,5 l

nejvyšší vůbec D1 80km plný plyn: 11,4l

nejnižší vůbec okreska 110km hodně defenzivní jízda: 3,8 ( utrpení )

-na 6st točí při rychlosti tacho 125 - 2100ot. 155 - 2500ot. 185 - 3000ot. 230 - cca. 3700/3800ot.

-snažím se nepodtáčet, takže od IV nahoru nejezdím pod 2000ot.

-zbytečně dlouhá převodovka - na V. točí ve 100 jen 2000ot. po městě musím jezdit na III 55km/h a necelých 2000ot.

závady: 2x odešel klakson ( spodní tón ) - výměna na záruku , protáčející se zadní stěrač/ostřikovač - výměna na záruku, ve 40tis. km měněné na záruku tyčky stabilizátoru - od té doby drží,

-ve 120tis. praskla xenonová výbojka (5200.-)

-přední desky měněné poprvé ve 118tis. zádní ve 122tis., kotouče původní sjete z 25mm na 24mm, takže v polovině životnosti

maximální spokojenost, jsme jen sami dva se ženou, takže nám velikostně bohatě stačí

Nevím sice co máte za převodovky,ale já točím 185 při 3500ot.. jinak jsem taky s autem spokojený, jen ty sedáky. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anry: asi máš pofaceliftovou/novější a ta má kratší převodovku na IV/V/VI srupeň, proto dosáhne papírově nepatrně lepšího zrychlení a maximálky a má papírově vyšší spotřebu. ;)

A co já, dle informací má můj pekáč EU4 a nižší spotřebu o 0,1 litru a taky mám kratší převodovku?? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám FRS od 6/05. Zatím najeto 37000 a měl jsem dva problémy. První se projevil nedávno a to díky špatné geošce mi odešly po seřízení obě přední ložiska. Pak mi při akceleraci pískalo dost hlasitě turbo, servis to rozebral, složil a sdělil, že nic nenašel. Turbo pískat přestalo i když občas si to trochu pískne víc než by mělo. Spotřeba přítelkyně průměr 4,5. Já 6 - 6,5, takže celkem 5,7. Jo ještě mi pískaj zadní brzdy a dle servisu to promázli, ale žádný výsledek. Chip nemám, chtěl jsem ho, ale po zvážení pro a proti do něj nejdu. Výkon mi vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo mi občas lehce hvízdne na volnoběh, ale to je prý normální. Ložiska zatím dobrý, i když při těch kilometrech co mám je to spíš zázrak. Počítám, že tak ve 140t nebo 150t vyměním tlumiče - už to nedřepí jak by mělo. ...a co se čipu týče, tak ten mi nesmí přes práh domu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anry: asi máš pofaceliftovou/novější a ta má kratší převodovku na IV/V/VI srupeň, proto dosáhne papírově nepatrně lepšího zrychlení a maximálky a má papírově vyšší spotřebu. ;)

Nene změna převodovky byla v 01,nebo 02/2004. Včetně nějakých úprav SW. A ohledně čípu, nevíš o co přicházíš. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anry: asi máš pofaceliftovou/novější a ta má kratší převodovku na IV/V/VI srupeň, proto dosáhne papírově nepatrně lepšího zrychlení a maximálky a má papírově vyšší spotřebu. ;)

Nene změna převodovky byla v 01,nebo 02/2004. Včetně nějakých úprav SW. A ohledně čípu, nevíš o co přicházíš. :palec2:

No právě, spíš nevím co mi odchází ... :kol-138:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já potřebuju, aby mi Fabka vydržela bezpečně do 230tis ( 7 let ) což mi čip rozhodně nezaručí a před výměnou kotoučů a druhých rozvodů půjde do světa.

Ten vyšší výkon bych užil stejně při mém stylu ježdění tak z 10% ;)

Já chci, aby vydržela nejen mě, ale ostatním :)

Neříkám, že jsem nějakej hauzírák (pomalej řidič) a podtáčím ji, ovšem jak říkáš, její "špičky" využívám tak 2x denně :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám FRS od 6/05. Zatím najeto 37000 a měl jsem dva problémy. První se projevil nedávno a to díky špatné geošce mi odešly po seřízení obě přední ložiska. Pak mi při akceleraci pískalo dost hlasitě turbo, servis to rozebral, složil a sdělil, že nic nenašel. Turbo pískat přestalo i když občas si to trochu pískne víc než by mělo. Spotřeba přítelkyně průměr 4,5. Já 6 - 6,5, takže celkem 5,7. Jo ještě mi pískaj zadní brzdy a dle servisu to promázli, ale žádný výsledek. Chip nemám, chtěl jsem ho, ale po zvážení pro a proti do něj nejdu. Výkon mi vyhovuje.

No nějak mi nesedí věta o tom odstranění pískání brzd promazáním....promazat mužou čepy na kterých se hejbe brzdič...ale to by musely bejt pěkně přirezlý aby pískaly...a spíš by to nebrzdilo skoro vubec,páč by se brzdič nemohl hejbat....pískání vzniká při tření korouče s deskou nebo když tam máš nějakej kamínek,rez..atd...ještě že ti nenamazali kotouče.... :smich:

;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám FRS od 6/05. Zatím najeto 37000 a měl jsem dva problémy. První se projevil nedávno a to díky špatné geošce mi odešly po seřízení obě přední ložiska. Pak mi při akceleraci pískalo dost hlasitě turbo, servis to rozebral, složil a sdělil, že nic nenašel. Turbo pískat přestalo i když občas si to trochu pískne víc než by mělo. Spotřeba přítelkyně průměr 4,5. Já 6 - 6,5, takže celkem 5,7. Jo ještě mi pískaj zadní brzdy a dle servisu to promázli, ale žádný výsledek. Chip nemám, chtěl jsem ho, ale po zvážení pro a proti do něj nejdu. Výkon mi vyhovuje.

No nějak mi nesedí věta o tom odstranění pískání brzd promazáním....promazat mužou čepy na kterých se hejbe brzdič...ale to by musely bejt pěkně přirezlý aby pískaly...a spíš by to nebrzdilo skoro vubec,páč by se brzdič nemohl hejbat....pískání vzniká při tření korouče s deskou nebo když tam máš nějakej kamínek,rez..atd...ještě že ti nenamazali kotouče.... :smich:

;):palec2:

No ono šlo spíš o vyčištění a promazání... Každopádně to píská dost a budu se na to muset juknout sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám FRS od 6/05. Zatím najeto 37000 a měl jsem dva problémy. První se projevil nedávno a to díky špatné geošce mi odešly po seřízení obě přední ložiska. Pak mi při akceleraci pískalo dost hlasitě turbo, servis to rozebral, složil a sdělil, že nic nenašel. Turbo pískat přestalo i když občas si to trochu pískne víc než by mělo. Spotřeba přítelkyně průměr 4,5. Já 6 - 6,5, takže celkem 5,7. Jo ještě mi pískaj zadní brzdy a dle servisu to promázli, ale žádný výsledek. Chip nemám, chtěl jsem ho, ale po zvážení pro a proti do něj nejdu. Výkon mi vyhovuje.

No nějak mi nesedí věta o tom odstranění pískání brzd promazáním....promazat mužou čepy na kterých se hejbe brzdič...ale to by musely bejt pěkně přirezlý aby pískaly...a spíš by to nebrzdilo skoro vubec,páč by se brzdič nemohl hejbat....pískání vzniká při tření korouče s deskou nebo když tam máš nějakej kamínek,rez..atd...ještě že ti nenamazali kotouče.... :smich:

;):palec2:

No ono šlo spíš o vyčištění a promazání... Každopádně to píská dost a budu se na to muset juknout sám.

Jasně no...to je jen udržba...sundej desky mrkni na ně jak na tom jsou,případně je lehce přetáhni htubým smirklem..pokud tam jsou zadřený nějaký nečistoty,odstraníš je...pokud je u vršku nebo na hraně kotouče nějaká volná rez,sundat dolu(ocelák,smirkl...) a pak by to mělo být o.k. pokud budou pískat pořád...dej nové desky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
No já mám FRS od 6/05. Zatím najeto 37000 a měl jsem dva problémy. První se projevil nedávno a to díky špatné geošce mi odešly po seřízení obě přední ložiska. Pak mi při akceleraci pískalo dost hlasitě turbo, servis to rozebral, složil a sdělil, že nic nenašel. Turbo pískat přestalo i když občas si to trochu pískne víc než by mělo. Spotřeba přítelkyně průměr 4,5. Já 6 - 6,5, takže celkem 5,7. Jo ještě mi pískaj zadní brzdy a dle servisu to promázli, ale žádný výsledek. Chip nemám, chtěl jsem ho, ale po zvážení pro a proti do něj nejdu. Výkon mi vyhovuje.

No nějak mi nesedí věta o tom odstranění pískání brzd promazáním....promazat mužou čepy na kterých se hejbe brzdič...ale to by musely bejt pěkně přirezlý aby pískaly...a spíš by to nebrzdilo skoro vubec,páč by se brzdič nemohl hejbat....pískání vzniká při tření korouče s deskou nebo když tam máš nějakej kamínek,rez..atd...ještě že ti nenamazali kotouče.... :smich:

;):palec2:

No ono šlo spíš o vyčištění a promazání... Každopádně to píská dost a budu se na to muset juknout sám.

Jasně no...to je jen udržba...sundej desky mrkni na ně jak na tom jsou,případně je lehce přetáhni htubým smirklem..pokud tam jsou zadřený nějaký nečistoty,odstraníš je...pokud je u vršku nebo na hraně kotouče nějaká volná rez,sundat dolu(ocelák,smirkl...) a pak by to mělo být o.k. pokud budou pískat pořád...dej nové desky.

.

Mě občas písknou zadní brzdy, jinak při přezouvání zadní kotouče očištěny a stříknuty měděným sprejem ...

Dle sdělení servisu nepoužívám vůbec brzdy, protože desky sjety o cca 5% :kol-138:

Musím se zeptat miláška, jestli s tím vůbec někdy brzdí, když se žluťáskem jede :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám FRS od 6/05. Zatím najeto 37000 a měl jsem dva problémy. První se projevil nedávno a to díky špatné geošce mi odešly po seřízení obě přední ložiska. Pak mi při akceleraci pískalo dost hlasitě turbo, servis to rozebral, složil a sdělil, že nic nenašel. Turbo pískat přestalo i když občas si to trochu pískne víc než by mělo. Spotřeba přítelkyně průměr 4,5. Já 6 - 6,5, takže celkem 5,7. Jo ještě mi pískaj zadní brzdy a dle servisu to promázli, ale žádný výsledek. Chip nemám, chtěl jsem ho, ale po zvážení pro a proti do něj nejdu. Výkon mi vyhovuje.

No nějak mi nesedí věta o tom odstranění pískání brzd promazáním....promazat mužou čepy na kterých se hejbe brzdič...ale to by musely bejt pěkně přirezlý aby pískaly...a spíš by to nebrzdilo skoro vubec,páč by se brzdič nemohl hejbat....pískání vzniká při tření korouče s deskou nebo když tam máš nějakej kamínek,rez..atd...ještě že ti nenamazali kotouče.... :smich:

;):palec2:

No ono šlo spíš o vyčištění a promazání... Každopádně to píská dost a budu se na to muset juknout sám.

Jasně no...to je jen udržba...sundej desky mrkni na ně jak na tom jsou,případně je lehce přetáhni htubým smirklem..pokud tam jsou zadřený nějaký nečistoty,odstraníš je...pokud je u vršku nebo na hraně kotouče nějaká volná rez,sundat dolu(ocelák,smirkl...) a pak by to mělo být o.k. pokud budou pískat pořád...dej nové desky.

.

Mě občas písknou zadní brzdy, jinak při přezouvání zadní kotouče očištěny a stříknuty měděným sprejem ...

Dle sdělení servisu nepoužívám vůbec brzdy, protože desky sjety o cca 5% :kol-138:

Musím se zeptat miláška, jestli s tím vůbec někdy brzdí, když se žluťáskem jede :kol-48:

dyt ty nemáš taky nic najeto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele , mam tam uz pres 210tis.ted jsem teprve delal cely spodek, silentbloky, cepy, ramena,kosti predni kotouce byly jeste origo.Jednou me padlo turbo.

Spotreba okolo 7-7,5l.podlaha Ostrava -Praha 8,5l.JInak na spotrebu necumim, kdyz se me nekdo zepta za kolik jezdim, tak musim kuknout na pp=))

PO chipu mam nalitano nejakych 80tis a vse je v poho.

Sel bych do toho opet, ale uz me zacina byt mala, zrejme ji necham mlade a pujdu do te chciple mrdky ORSII=)))))))))))))))))

Akorat to zere gumy a to uz jezdim jak deda skloboukem.Me to letos vychazi na 2 sady letnich a sada zimnich=((((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele , mam tam uz pres 210tis.ted jsem teprve delal cely spodek, silentbloky, cepy, ramena,kosti predni kotouce byly jeste origo.Jednou me padlo turbo.

Spotreba okolo 7-7,5l.podlaha Ostrava -Praha 8,5l.JInak na spotrebu necumim, kdyz se me nekdo zepta za kolik jezdim, tak musim kuknout na pp=))

PO chipu mam nalitano nejakych 80tis a vse je v poho.

Sel bych do toho opet, ale uz me zacina byt mala, zrejme ji necham mlade a pujdu do te chciple mrdky ORSII=)))))))))))))))))

Akorat to zere gumy a to uz jezdim jak deda skloboukem.Me to letos vychazi na 2 sady letnich a sada zimnich=((((

teda chlape, co používáš za gumy??? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...