Přejít na obsah

FABIA RS


anry

Doporučené příspěvky

Zdravím lidi, tak jsem tu zas po dlouhé době..

Chtěl jsem se zeptat, kolik máte na FRS nalítáno a jaké jste za tu dobu s ní měly prroblémy? Co bylo potřeba měnit a tak?

Provádí se u FRS nějaká neobvyklá údržba atd.? nebo stačí jen tankovat a měnit olej? (to by bylo ideální... Ikdyž nejhlepší by bylo, kdyby ani to se nemuselo (hlavně to tankování), ale tak to asi neklapne.., co? lol

Abych řekl pravdu, nikdy jsem na FRS neslyšel žádnou špínu, žádné problémy s motorem, prostě s ničím, tak bych rád, kdybych se na ni něco dozvěděl, ale ještě radši bych byl, kdyby jste mi tu potvrdili, že je skutečně naprosto v poho.. ;)

:aggressive::aggressive::palec2::palec2::)

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jvees: jj, je naprosto v poho... mimo:

- kostí a stabiku do určitý doby

- silenbloků ramen

- silenbloku motoru nad převodovkou

- teče do ní jako do normál fabulí

- musíš v ní měnit olej

- musíš hlídat naftu

- a dolévat vodu do ostřiků :)

a myslim, že zrovna v tomto tématu to určitě všechno bude popsaný :)

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám 137tis a zatím měněné jen jednou tyčky stabilizátoru, silentbloky, zadní stěrač s ostřikovačem, 2x klakson a 1x xenonová výbojka lol

Průměrná spotřeba osciluje mezi 5 a 6,2 vždy na 100 hodin. Olej žere cca. od 0,2 l až po 0,8 l na 15tis. podle toho jakou mu dávám momentálně zátěž.

Jinak měním pravidelně ( častěji než udává škodovka) vzduchový filtr a palivový filtr.

První destičky mi vydržely vepředu 117tis a vtadu 123tis. Kotouče ještě jedny desky bez problémů ujezdí. lol

Já jsem zatím spokojený i když v poslední době mi blbne čidlo chladící kapaliny, ale to není problém jen RS, ale obecně fábií.

Zatím mě obešly problémy typu servomotorky klimy, stahovačky atd. ťuk...ťuk...ťuk

Dá se říct, že motor, převodovka a spojka jsou držáky, ale nechci to zakřiknout. Jakékoliv detailnější dotazy rád zodpovím, neb auto je moje druhá láska. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a jak píše P2M - občas do ní zateče :)

Jinak ty silentbloky motoru mi vadí už 137tis km jak to klepe a přemýšlím, jestli je mám vůbec nechat měnit, nebo už se na to vykašlat. :feve:

kup novej jen ten nad převodovkou (2500,- :( ) a buď to pořeš tou "vazelínou", nebo ho zatáhni lepidlem na okna, taky to tu někde je ;) Pak je klid

No a samozřejmě klima mě potkala 2x mísící klapka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a jak píše P2M - občas do ní zateče :)

Jinak ty silentbloky motoru mi vadí už 137tis km jak to klepe a přemýšlím, jestli je mám vůbec nechat měnit, nebo už se na to vykašlat. :feve:

kup novej jen ten nad převodovkou (2500,- :( ) a buď to pořeš tou "vazelínou", nebo ho zatáhni lepidlem na okna, taky to tu někde je ;) Pak je klid

No a samozřejmě klima mě potkala 2x mísící klapka...

To si děláš ***** s tou cenou toho silentbloku? :help::help::help: Tak v tom případě je rozhodnuto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a jak píše P2M - občas do ní zateče :)

Jinak ty silentbloky motoru mi vadí už 137tis km jak to klepe a přemýšlím, jestli je mám vůbec nechat měnit, nebo už se na to vykašlat. :feve:

kup novej jen ten nad převodovkou (2500,- :( ) a buď to pořeš tou "vazelínou", nebo ho zatáhni lepidlem na okna, taky to tu někde je ;) Pak je klid

No a samozřejmě klima mě potkala 2x mísící klapka...

To si děláš ***** s tou cenou toho silentbloku? :help::help::help: Tak v tom případě je rozhodnuto.

Bohužel nedělám, nicméně ten druhej, olejovej je asi za 5 a ta vespod stojí, myslím, 4ku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice namám FRS..jen sem dával převodovku a vše potřebné kolem...příští uterý by měla být rozborka,páč je něco se spojkou...takže se uvidí zda montážní chyba nebo něco odešlo..

V čem je problém...?Hučení,kmity,rázy do spojkového pedálu(citelné i na volnoběh),škubavý záběr spojky..

Více info pak bude v sekci vaše Fábie/moje slečna v černém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

supr kluci, dík moc..

Beru si z toho všeho, že FRS je prostě držák.., není tak?

Originální kola se na ní dávaj 16", že? Dá se na ni dát i 17" ? Hledal jsem tu na fóru infoarmace okolo kol na FRS, ale nenašel jsem.. předpokládám, že tu něco takového ale bude, kdyžtak kdyby ste mi sem hodili odkaz, dík moc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole, co sa ti deje ked to rozoberas?? To riadenie ztuha???

Sice namám FRS..jen sem dával převodovku a vše potřebné kolem...příští uterý by měla být rozborka,páč je něco se spojkou...takže se uvidí zda montážní chyba nebo něco odešlo..

V čem je problém...?Hučení,kmity,rázy do spojkového pedálu(citelné i na volnoběh),škubavý záběr spojky..

Více info pak bude v sekci vaše Fábie/moje slečna v černém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

supr kluci, dík moc..

Beru si z toho všeho, že FRS je prostě držák.., není tak?

Originální kola se na ní dávaj 16", že? Dá se na ni dát i 17" ? Hledal jsem tu na fóru infoarmace okolo kol na FRS, ale nenašel jsem.. předpokládám, že tu něco takového ale bude, kdyžtak kdyby ste mi sem hodili odkaz, dík moc..

Dají se na to dát alternativně 215/40 R 17, ale podle mě je to už extrém a hlavně na seriovku naprosto zbytečné

A není to povolené v TP, musíš si to tam nechat zapsat, aby neprudili případně PČR při kontrole.

Editováno: , autor: MELLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mam RSo :) a problemy takove jako mate vy vubec nemam :) a mam najeto 90 tkm... :) jen mi vadi jak ten naftak klape rano :D

jinak rad se tu na sve auto cokoliv dozvim...

mohl bych se nekdy s nekym z vas sejit ( mello , p2m ) abyste okoukli moje auto a rekli co tam mam spatne... co je potreba vymenit atd... ? nemam zkusenosti :( diky predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MELLO: no, snad prudit nebudou když jsem jeden z nich :):):)

Ale asi máš pravdu, ty 17" jsou na tak malý auto už opravdu moc... Ty sériový 16" budou předpokládám bohatě stačit...

Já to mám takový zajímavý, nejdřív jsem vždycky chtěl FRS, potom jsem uvažoval i o ORS, časem jsem se takhle dopracoval až k OII a pak OII RS, ale vzhledem ke svým možnostem, především finančním (Ivan škudlí tam, kde by neměl :aggressive: ) jsem se opět vrátil k FRS, což je myslim dobře.., nejen že se nezadlužim na x let, ale zároveň je to fakt velmi spolehlivé auto a o to jde přece především... ;)

No a tak až dodělám koupelnu lol:feve:

------v létě bych si ji už konečně rád pořídil :p:p:p na trhu ojetých je jich jak máku a co víc, velmi zajímavé ceny s porovnáním roku výroby a najetých kilometrů... :)

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole, co sa ti deje ked to rozoberas?? To riadenie ztuha???
Sice namám FRS..jen sem dával převodovku a vše potřebné kolem...příští uterý by měla být rozborka,páč je něco se spojkou...takže se uvidí zda montážní chyba nebo něco odešlo..

V čem je problém...?Hučení,kmity,rázy do spojkového pedálu(citelné i na volnoběh),škubavý záběr spojky..

Více info pak bude v sekci vaše Fábie/moje slečna v černém

Nee..kvuli tomu řazení to rozdělávat nebudu..to už je od začátku takový..ale prostě něco kolem spojky jde do pí.... :feve:

Hold mám smulu no....doufám že s novým rokem přijde štěští a bude klid... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se dá na RSu dodatečně dodělat.. Dělali ste na ní nějaké úpravy a tak podobně? Jde bez problémů "obnažit" interiér nebo je na to potřeba nějakých triků, nebo dokonce odborné pomoci?

Rád bych si třeba případně udělal jiné podsvícení budíků, přestříkal kryty kolem ventilátorů, středového panelu a tak podobně..

--nějaké ty neony do interiéru (kde bezpečně vzít napájení 12V)? Já ho bral vždycky od rádia, asi ne zrovna moc bezpečně, že?

Jaké originální Škodovácké autorádio do FRS je nejlepší a za kolik?

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na spoustu otázek ti neodpovím, ale snad jen toto: v RSu je seriově Symphony na CD a rozebírat v interiéru půjde všechno stejně jako u jakékoliv jiné fabky, protože tam jsou ty samé díly. Jen jak něco rozebereš a znovu dáš dohromady, tak už to nikdy podle mě nebude sedět jak předtím a zvyšuješ riziko vrzaní a chrastění. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mam RSo :) a problemy takove jako mate vy vubec nemam :) a mam najeto 90 tkm... :) jen mi vadi jak ten naftak klape rano :D

jinak rad se tu na sve auto cokoliv dozvim...

mohl bych se nekdy s nekym z vas sejit ( mello , p2m ) abyste okoukli moje auto a rekli co tam mam spatne... co je potreba vymenit atd... ? nemam zkusenosti :( diky predem

Já se s tebou klidně sejdu, jsem z Michle, tak to k sobě nemáme daleko, ale co jako chceš abych na tom viděl co tam máš špatně a co máš vyměnit? :help::) Ale ze srandy se sejít můžeme, za to nic nedáš. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky není problém, ale nechme to na nějakej srazík a připrav se, že ti ukážu spoustu věcí, co je špatně a tys o nich nevěděl :D;)

taky mam RSo :) a problemy takove jako mate vy vubec nemam :) a mam najeto 90 tkm... :) jen mi vadi jak ten naftak klape rano :D

jinak rad se tu na sve auto cokoliv dozvim...

mohl bych se nekdy s nekym z vas sejit ( mello , p2m ) abyste okoukli moje auto a rekli co tam mam spatne... co je potreba vymenit atd... ? nemam zkusenosti :( diky predem

Já se s tebou klidně sejdu, jsem z Michle, tak to k sobě nemáme daleko, ale co jako chceš abych na tom viděl co tam máš špatně a co máš vyměnit? :help::) Ale ze srandy se sejít můžeme, za to nic nedáš. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sériové Symphony co se dávalo do RS, neumí MP3, viď?

Dá se do fabie I. generace nějaké škodovácké autorádio s Mp3??

Vím, že tu jeden týpek nacpal do své FRS novou navigaci columbus, která se nedávno začala prodávat a je vyráběna pro O II, ale radši bych něco co je přímo pro Fabii s MP3.., ikdyž asi i na tuhle navigaci se mrknu jak to ten borec udělal :p:):):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...