Přejít na obsah

spotreba oleja po načipovani!


ERIKB

Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, ze po nacipovani jde nahoru tlak turba, tak netesnost turba muze tu spotrebu oleje zvysit... Ale myslim, ze tim, kdyz tomu auto obcas nakladas, motor neodvaris. Teda pokud nenakladas studenemu motoru a zahraty turbo nechavas pak dochladit...

no když to bude furt točit na 4500rpm, tak se to tomu motoru dlouho líbit nebude. Na to vem jed. A v takovém případě by to olej papalo slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

já mám 1.9 TDI 66kW načipované už asi 4 roky a všechno v naprostém pořádku, luxusní výkon, občas to protáhnu, ale nic dramatického, olej měním vždy po roce (cca 12 000Km) když jsem loni, před výměnou kontroloval stav oleje, bylo tam uplně sucho a včera jsem zjistil, že tam mám zase málo. Prostě mi to nějaký olej žere. A to mám výměnu plánovanou až někdy za 3000Km (cca listopad). Trošku mě to stresuje, nevím co by to mohlo být. Najeto 115 000KM, stáří 8 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu, můžeš být trochu konkrétnější? Já jsem docela laik, ale nějaké netěsnosti a tak odhalit můžu, nebo můžu tlumočit v servisu.

Sundej podběh pravého předního kola a uvidíš tam intercooler. Do něj vede hadice, která je zajištěna sponou. Tak to odpoj a mrkni dovnitř. Mastné to bude....ale zrovna 2 deci by tam být neměly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar hoši po načipovani octavie mi malinko žere olej, ma to stym niečo spoločne?

mam octu 1,9tdi 81kw po načipovani 104kw! :scooter:

Zdar..

Ja mám oct. 1.9 TDi PD, čipovanou na 124 KW... a zatí bez problému

Na čipu mam najeto cca 80.000 Km... takže čipem to asi nebude.

Je fakt že když tomu dávám kouř (až saze lítají) tak to něco vezme ale je to zanedbatelné množství

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem dnes dolil 0,5l Mohulu 10w40 a pohoda, to znamená, že mi to za 13000KM vzalo 0,5l, to není žádná hrůza, Škodovka připouští v drastických podmínkách i 1l oleje na 1000km. Nikdy dřív mi to nebralo, ale asi se s tím naučím žít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...