Přejít na obsah

Reklamace


johnxx

Doporučené příspěvky

Předem se omlouvám za tento příspěvek, který sem nepatří, protože se netýká značky Škoda, ale věřím že mi tady poradíte.

Jde o auto Daewoo Matiz 0,8i SE, r.v. 98

Takže od začátku.

V roce 2005 se mi u Matize začala ztrácet voda, tak jsem to svěřil autorizovanýmu servisu Chevrolet v Lačnově u Svitav. Mechanici přišli na to, že to teče vodní pumpou, také po ujetých 119 200 km dejme tomu.Opravili, pohoda, auto jezdilo.

Asi v létě 2006 se opět začala strácet trošku voda, tak se dolévalo, občas dobrý, někdy zase víc ubylo, ale šlo to.

Zlom přišel před 2 týdny, kdy už voda vytekla skoro všechna, tak jsem lehnul pod auto a ejhle, z vodní pumpy to teklo proudem.To už měl Matýsek najeto asi 145 000 km.

Otázkou je, jak mohla ta pumpa vydržet pouhých 25 800 km?

Tak jsem to telefonicky reklamoval ve výše uvedeném servise, oni teda to jako už týden řeší jako reklamaci na závadu materiálu.Prý musí objednat pumpu někde z Maďarska a pak ji můžou vyměnit.

Jak je tohle možný, že jsou takový jasnovidci, že to je vadou materiálu a ne třeba jejich "odbornou" prací?

Poraďte jak se chovat při reklamaci, jaká mám práva a jak se můžu bránit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předem se omlouvám za tento příspěvek, který sem nepatří, protože se netýká značky Škoda, ale věřím že mi tady poradíte.

Jde o auto Daewoo Matiz 0,8i SE, r.v. 98

Takže od začátku.

V roce 2005 se mi u Matize začala ztrácet voda, tak jsem to svěřil autorizovanýmu servisu Chevrolet v Lačnově u Svitav. Mechanici přišli na to, že to teče vodní pumpou, také po ujetých 119 200 km dejme tomu.Opravili, pohoda, auto jezdilo.

Asi v létě 2006 se opět začala strácet trošku voda, tak se dolévalo, občas dobrý, někdy zase víc ubylo, ale šlo to.

Zlom přišel před 2 týdny, kdy už voda vytekla skoro všechna, tak jsem lehnul pod auto a ejhle, z vodní pumpy to teklo proudem.To už měl Matýsek najeto asi 145 000 km.

Otázkou je, jak mohla ta pumpa vydržet pouhých 25 800 km?

Tak jsem to telefonicky reklamoval ve výše uvedeném servise, oni teda to jako už týden řeší jako reklamaci na závadu materiálu.Prý musí objednat pumpu někde z Maďarska a pak ji můžou vyměnit.

Jak je tohle možný, že jsou takový jasnovidci, že to je vadou materiálu a ne třeba jejich "odbornou" prací?

Poraďte jak se chovat při reklamaci, jaká mám práva a jak se můžu bránit.

v podstatě buď rád, že ti tu reklamaci alespoň uznali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předem se omlouvám za tento příspěvek, který sem nepatří, protože se netýká značky Škoda, ale věřím že mi tady poradíte.

Jde o auto Daewoo Matiz 0,8i SE, r.v. 98

Takže od začátku. 

V roce 2005  se mi u Matize začala ztrácet voda, tak jsem to svěřil autorizovanýmu servisu Chevrolet v Lačnově u Svitav. Mechanici přišli na to, že to teče vodní pumpou, také po ujetých 119 200 km dejme tomu.Opravili, pohoda, auto jezdilo.

Asi v létě 2006 se opět začala strácet trošku voda, tak se dolévalo, občas dobrý, někdy zase víc ubylo, ale šlo to.

Zlom přišel před 2 týdny, kdy už voda vytekla skoro všechna, tak jsem lehnul pod auto a ejhle, z vodní pumpy to teklo proudem.To už měl Matýsek najeto asi 145 000 km.

Otázkou je, jak mohla ta pumpa vydržet pouhých 25 800 km?

Tak jsem to telefonicky reklamoval ve výše uvedeném servise, oni teda to jako už týden řeší jako reklamaci na závadu materiálu.Prý musí objednat pumpu někde z Maďarska a pak ji můžou vyměnit.

Jak je tohle možný, že jsou takový jasnovidci, že to je vadou materiálu a ne třeba jejich "odbornou" prací?

Poraďte jak se chovat při reklamaci, jaká mám práva a jak se můžu bránit.

v podstatě buď rád, že ti tu reklamaci alespoň uznali.

Asi tak, buď rád že tě neposlali někam... Asi se snažili šetřit a tak tam dali to nejlevnější a ouha, ono to nevydrželo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nešoupli ti tam nějakej starej repas? Ono z těch servisů člověk někdy odjede s autem v horšim stavu, než když tam přijel. Vidí, že majitelkou je ženská nebo kluk co tomu vůbec nerozumí. Oťuknou si Tě s úsměvem pár "nevinnejma" otázkama a hned ví jestli autům hovíš. Pak Ti řeknou abys to tam do zítra nechal a celou dobu se tvému vozu důkladně věnují. Pak se člověk diví, cože tam má všude za jiné součástky, které vůbec nebyly opravovány. No jak už psali kluci předemnou. Buď rád, že Ti to takhle v rámci reklamace vyřeší a přeji Ti aby tahle pumpa už vydržela.

Editováno: , autor: Octavianus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to autorizovanej servis, tak doufám že by něco takovýho neudělaly, to aby si čkověk zapisoval všechny výrobní čísla od všech dílů na autě.

Teď mě hlavně zajímá, do jaké doby to musejí opravit a co budu platit, pumpu snad ne, ale praci asi jo, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to autorizovanej servis, tak doufám že by něco takovýho neudělaly, to aby si čkověk zapisoval všechny výrobní čísla od všech dílů na autě.

Teď mě hlavně zajímá, do jaké doby to musejí opravit a co budu platit, pumpu snad ne, ale praci asi jo, že?

Dneska ani autorizovanej servis není zárukou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle vyměňování dílů je pěkná sviňárna, protože pokud to nezjistíš okamžitě, tak se ničeho nedomůžeš.... Já mám všechny díly oznašený a vždycky když si přebírám auto, tak to kontroluju. Ale na všechno taky nevidim, to je jasný <_< , Každopádně tohle se opravdu děje a pozor na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle vyměňování dílů je pěkná sviňárna, protože pokud to nezjistíš okamžitě, tak se ničeho nedomůžeš.... Já mám všechny díly oznašený a vždycky když si přebírám auto, tak to kontroluju. Ale na všechno taky nevidim, to je jasný <_< , Každopádně tohle se opravdu děje a pozor na to.

A já si na autě radši všechno dělám sám... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...