Přejít na obsah

Leštění laku - leštička?!


Liboro

Doporučené příspěvky

Nezná někdo firmu, která nejen rozleští, ale i opraví poškozený lak od kamínků. Už to tak vypadá, že to je přelakovaný a ne moc kvalitně, když to nevydrží kamínky. Haubna by šla do laku celá, ale na vícero místech je na kastli odštípnutý lak + jsou odřený hrany dveří. Nechce se mi to ale dát lakovat celý ...

Našel jsem jen jednu firmu a to Autoglanc z HK, která něco takového nabízí. Dokonce jsem jim i min rok volal a posílal fotky, aby mi udělali odhad ceny za opravu, ale ani po několikeré urgenci z nich nic nevypadlo :-(

post-7169-1216994196_thumb.jpgpost-7169-1216994370_thumb.jpg

máš to taky pěkně dodrbané,já jsem to řešil opravnou tužkou a je to o dost lepší,ten muj lak je vcelku v pořádku po vyleštění jsem čuměl :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj,

pořídil jsem leštičku, flexa tvar, ot. 800-3000. Rád bych se zeptal zkušenějších, jak na to a čím. Prvně jsem vzal Fabku jen voskem a paráda, akorát se ten vosk nesmí nechat přeschnout. Pak jsem cvičně zkoušel Octu pastou, 9let stará modrá hlubinná a docela trápička. Vyzkoušel jsem tři druhy past (sonax, želva a nějaký noname) a pasty se i na nejmenší otáčky jakoby připalují. Proště vytvoří takovou jemnou krupici, která jde hodně blbě dolů. Nakonec jsem to dolů dostal a leskne se to jak sklo, ale prostě ta práce je taková divná. Čím to děláte vy? 3M se mi moc kupovat nechce. Má se to kropit vodou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Ahoj,

pořídil jsem leštičku, flexa tvar, ot. 800-3000. Rád bych se zeptal zkušenějších, jak na to a čím. Prvně jsem vzal Fabku jen voskem a paráda, akorát se ten vosk nesmí nechat přeschnout. Pak jsem cvičně zkoušel Octu pastou, 9let stará modrá hlubinná a docela trápička. Vyzkoušel jsem tři druhy past (sonax, želva a nějaký noname) a pasty se i na nejmenší otáčky jakoby připalují. Proště vytvoří takovou jemnou krupici, která jde hodně blbě dolů. Nakonec jsem to dolů dostal a leskne se to jak sklo, ale prostě ta práce je taková divná. Čím to děláte vy? 3M se mi moc kupovat nechce. Má se to kropit vodou?

Vodou nic nekropit. Já používám SONAX s tou nanotechnologií. Leštěnku nenanáším leštičkou, ale ručně. Nechám ji lehce zaschnout - ne přeschnout. Chce se to naučit odhadnout, kdy začít leštit. Podle mého názoru je akorát, kdy za leštičkou jsou na laku ještě vidět slabé kruhy, které se pak velmi lehce ručně doleští. Leštička je super, auto je hotové bez dřiny za chvíli a odpadá dřina ručního rozleštění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Taky bych chtěl mít auto bez škrábanečků a s maximálním leskem.Doposud používám turtle vax ale postupem času přestávám být spokojen s účinkem,potřeboval bych poradit něco odskoušenýho a účinýho?poradí někdo?leštím ručně.. :feve:

post-28832-1272953302,9049_thumb.jpg

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročtěte si forum http://www.detailing.cz/ a hned budete vědět víc jakou leštičku a další přípravky použít, nějaká želva a sonax se můzou jít zahrabat!!

Jina jsem měl prvně leštičku filson z marketu za 500kč po asi třech použítích odešla že se přestala točit když jsem ji přiložil na auto, tak sem ji reklamoval vrátili penize což se mi hodilo akoupil sem pořádnou za 1200Kč jakoby rozbrušku s plynulou regulací otáček a to je hned někde jinde, to i když hodně přitlačím tak se to pořád točí! Tak pokud to myslím trochu vážně s leštěním tak doporučuji něco lepšiho nejlépe tu rozbrušku s regulací otáček, ty za 500kč stojí fakt za prd!

mám něco hodně podobného http://aukro.cz/item1017777122_profi_lesticka_na_karoserie_aut_2200w_kotouc_navic.html

post-9262-1272975594,5027_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše bych doporučil toto na opravy laku, sám se na to také chystám a už jsme i objednal. Tak jsem zvědav jakého výsledku dosáhnu.

herrkomisar: to video u té aukce mi přijde jak nějaký filomový triky, určitě takovýho výsledku to nemuže nikdy dosáhnout, nehledě na trvanlivost takovéto opravy kdy po pár umytích je tam rýha zase a možná ještě vyditelnější, opravdovou barvu a lak jen tak něco nanahradí! Rád bych viděl také někoho kdo s tím má nějaké zkušenosti a jaký je výsledek? lol

Editováno: , autor: sonyk02
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

chlapci pozor,detailing a to čo robíme my normalny uživatelia našich aut sú dve rozdielne veci...pokial nemate skusenosti a prax nikdy nenaleštíte vaše auto tak ako profik čo s tým robí už päť rokov...použivať koritnačku a pisať že je to super,no neviem...píšete ze su drahe pripravky ale firma RIWAX ich má vo velmi dobrej kvalite aj pre maloodber a za velmi prístupne ceny...http://www.riwax.cz/.... na strankach o detailingu toho nájdete kopec,ale pokial niesu skusenosti nedaval by som sa sám do nejakych úprav laku lebo narobíte viac škody ako osohu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Ano jistě v případě že renovujete lak pomocí molitanového lešticího kotouče a brusné pasty tak je nutné molitan navlhčit.Osobně si přistřikuji vodu rozprašovačem.

Máte li leštičku s tímto molitanem http://www.opravlak.cz/vice.php?cat=lestici-a-brusne-pasty&item=lestici-kotouc-150-x-50mm-s-unasecem pak použíjte tuto pastu http://www.opravlak.cz/vice.php?cat=lestici-a-brusne-pasty&item=farecla-g3-250g . A na závěr to uzavřete nějakým tvrdým voskem a lak je jak víno.Prodává se i uni unašeč na suchý zip třebe na exentrickou brusku http://www.opravlak.cz/vice.php?cat=lestici-a-brusne-pasty&item=universalni-unasec-na-lestici-kotouc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Sonax, turtle, coyote atd...jsou jen baumaxové, benzínkové značky, které slibují vše v jednom, tváří se levně, ve skutešnosti jsou ale dražší, než opravdová "autokosmetika". Nadřeš se, výsledek není 100% uspokojivý a výdrž na autě se měří maximálně v týdnech.

Zkuste něco opravdového např od Chemicalguys, 3M, Autoglym...

Editováno: , autor: humvee4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
:kol-124: :kol-124: :kol-124:Sonax, turtle jsou jen baumaxové, benzínkové značky, které slibují vše v jednom, tváří se levně, ve skutečnosti jsou ale dražší, než opravdová "autokosmetika"? Nadřeš se, výsledek není 100% uspokojivý a výdrž na autě se měří maximálně v týdnech ??? :kol-72: :kol-72: :kol-72: Dovolím si oponovat. V létě mi došel SONAX, použil jsem k leštičce TURTLE WAX. Ještě dneska, když prší, mi běhají kapičky po kapotě a po střeše. COYOTE jsem nikdy nepoužil, tam nevím, ale SONAX a TURTLE WAX fungují velmi dobře a jsou odhadem za polovinu ceny. Nesmíš je ale kupovat na té "benzínce". Toť moje zkušenost a klidně to podepíšu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

 asi takto...

rozhodně to nebylo myšleno tak, že jsou drahé na benzínce a já je tam určitě nekupuju. Že jsou za poloviční cenu je naprostý blábol - přirovnal bych to např. k přípravku na nádobí, kde třeba Jar stojí 30Kč a nějaký shit levný "pouze" 15Kč, takže se zdá být levnější, avšak protože je to shit, spotřeba je 5x větší a ve výsledku je tento "levnější" prostředek 2,5x dražší než Jar. A tak to funguje i u leštěnek a vosků. Marketing je krásná věc.

Pokud chceš pořádný vosk, zkus třeba Coliinite 476 a garantuju, že na želvu zapomeneš. Navíc s 250ml balením auto navoskuješ třeba 30x(a to nemluvím o výdrži)...kolikrát navoskuješ auto želvou...3x?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zdravím,jak tak sleduji,každý má jiný názor,ale chci se optat může se použít leštěnka nebo vosk hned na nové auto a naleštit ručně nebo i tou rotační bruskou ? levnou ne jako flexku

Co vlastně na počátek použít vosk nebo leštěnku na hnědou barvu ?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...