Přejít na obsah

LED žárovky t10


Mr.Tom

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, měl jsem (4 měsíce) 4 ks. LED žárovek (t10 4-diody) v parkovačkách a ve značce a zničeho nic mi běchem týdne dvě nesvítí u jedné svítí jen 2 diody a čtvrtá bliká. Jinak mám ty samé v interiéru - ty jsou v pohodě. Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Díky :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, měl jsem (4 měsíce) 4 ks. LED žárovek (t10 4-diody) v parkovačkách a ve značce a zničeho nic mi běchem týdne dvě nesvítí u jedné svítí jen 2 diody a čtvrtá bliká. Jinak mám ty samé v interiéru - ty jsou v pohodě. Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Díky :help:

Mam stejne zkusenosti ale mne nevydrzely tak dlouho. Prodejce mi nabidl novejsi, kde by mel byt problem vyresen a dopadlo to uplne stejne, tak jsem koupil jednoduche diodove, stemi mam zatim dobre zkusenosti, tak uvidim. Jinak v interieru sviti dobre aza pul roku zadny problem. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl sem v parkovačkách 2 krát 1 diodový a pokaždý vydržely max. 1/2 roku.Tak sem tam nechal žárovky.Jinak sem je dal na SPZ a tam zatim drží.

Nevim proč to že tak v těch předních světlech odchází.I sem to měřil a jde tam normállní napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V parkovačkách na Oktine sú také isté ako v osvetlení špz? neni sú tam sulfitky na tie špz?

Keď odchádzajú v svetlách a na špz nie, asi to bude teplom, teda asi neznášajú vysoké teploty v tom svetle...

Měl sem v parkovačkách 2 krát 1 diodový a pokaždý vydržely max. 1/2 roku.Tak sem tam nechal žárovky.Jinak sem je dal na SPZ a tam zatim drží.

Nevim proč to že tak v těch předních světlech odchází.I sem to měřil a jde tam normállní napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrobce udajne udelal nejake zmeny aby ctyrdiodove zarovky vydrzely ale i potom mi zarovky odesli. Prodejce mi take rikal, ze bych si mel davat pozor pri startovani, ze pry tam je nejaky velky proud ale kdosi mi rikal, ze to je blbost, abych si daval pozor pri zhasinani. Jak pri startovani tak pri zhasinani motoru jsem mel svetla zhasnuta a stejne to nepomohlo, tak uz nevim, cim by to mohlo byt :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrobce udajne udelal nejake zmeny aby ctyrdiodove zarovky vydrzely ale i potom mi zarovky odesli. Prodejce mi take rikal, ze bych si mel davat pozor pri startovani, ze pry tam je nejaky velky proud ale kdosi mi rikal, ze to je blbost, abych si daval pozor pri zhasinani. Jak pri startovani tak pri zhasinani motoru jsem mel svetla zhasnuta a stejne to nepomohlo, tak uz nevim, cim by to mohlo byt :(

Zastávám stejný názor. Už jsem to tu někde psal. Mě při koupi prodejce říkal, že se má startovat bez parkovaček, tudíž bez diod. Při reklamacích to slyšel často, že to vydrželo max měsíc a říkal to výrobci. Ten mu sdělil, že parkovačky rozsvítit až po nastartování. Touto radou se řídím a 4diodový parkovačky svítí bez problému půl roku!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastávám stejný názor. Už jsem to tu někde psal. Mě při koupi prodejce říkal, že se má startovat bez parkovaček, tudíž bez diod. Při reklamacích to slyšel často, že to vydrželo max měsíc a říkal to výrobci. Ten mu sdělil, že parkovačky rozsvítit až po nastartování. Touto radou se řídím a 4diodový parkovačky svítí bez problému půl roku!!! :palec2:

Drzel jsem se rady prodejce, startoval jsem i zhasinal motor bez svetel a stejne mi razovka odesla po trech tydnech. Koupil jsem ted jednodiodovky a uvidim, jak dlouho mi vydrzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastávám stejný názor. Už jsem to tu někde psal. Mě při koupi prodejce říkal, že se má startovat bez parkovaček, tudíž bez diod. Při reklamacích to slyšel často, že to vydrželo max měsíc a říkal to výrobci. Ten mu sdělil, že parkovačky rozsvítit až po nastartování. Touto radou se řídím a 4diodový parkovačky svítí bez problému půl roku!!! :palec2:
Vyrobce udajne udelal nejake zmeny aby ctyrdiodove zarovky vydrzely ale i potom mi zarovky odesli. Prodejce mi take rikal, ze bych si mel davat pozor pri startovani, ze pry tam je nejaky velky proud ale kdosi mi rikal, ze to je blbost, abych si daval pozor pri zhasinani. Jak pri startovani tak pri zhasinani motoru jsem mel svetla zhasnuta a stejne to nepomohlo, tak uz nevim, cim by to mohlo byt :(

Hm, to je pekne, ale mne nejdu proste zhasnut parkovacky ... akonahle stocim kluc, svietia, takze nedokazem nastartovat bez parkovaciek ... A inak, neviem sice ake diody som kupoval, nevyznam sa v tom, ale nikdy obe nevydrzali svietit viac ako 14 dni, jedna z nich zakonite odisla ... tak som to vymenil asi 5x a prestalo ma to bavit ... povodne ziarovky to istia :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastávám stejný názor. Už jsem to tu někde psal. Mě při koupi prodejce říkal, že se má startovat bez parkovaček, tudíž bez diod. Při reklamacích to slyšel často, že to vydrželo max měsíc a říkal to výrobci. Ten mu sdělil, že parkovačky rozsvítit až po nastartování. Touto radou se řídím a 4diodový parkovačky svítí bez problému půl roku!!! :palec2:
Vyrobce udajne udelal nejake zmeny aby ctyrdiodove zarovky vydrzely ale i potom mi zarovky odesli. Prodejce mi take rikal, ze bych si mel davat pozor pri startovani, ze pry tam je nejaky velky proud ale kdosi mi rikal, ze to je blbost, abych si daval pozor pri zhasinani. Jak pri startovani tak pri zhasinani motoru jsem mel svetla zhasnuta a stejne to nepomohlo, tak uz nevim, cim by to mohlo byt :(

Hm, to je pekne, ale mne nejdu proste zhasnut parkovacky ... akonahle stocim kluc, svietia, takze nedokazem nastartovat bez parkovaciek ... A inak, neviem sice ake diody som kupoval, nevyznam sa v tom, ale nikdy obe nevydrzali svietit viac ako 14 dni, jedna z nich zakonite odisla ... tak som to vymenil asi 5x a prestalo ma to bavit ... povodne ziarovky to istia :)

Tak pokud ti nejdou zhasnout parkovačky asi bude chyba v elektrice. Nech si to někde zkontrolovat, ať si něco nezničíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastávám stejný názor. Už jsem to tu někde psal. Mě při koupi prodejce říkal, že se má startovat bez parkovaček, tudíž bez diod. Při reklamacích to slyšel často, že to vydrželo max měsíc a říkal to výrobci. Ten mu sdělil, že parkovačky rozsvítit až po nastartování. Touto radou se řídím a 4diodový parkovačky svítí bez problému půl roku!!! :palec2:
Vyrobce udajne udelal nejake zmeny aby ctyrdiodove zarovky vydrzely ale i potom mi zarovky odesli. Prodejce mi take rikal, ze bych si mel davat pozor pri startovani, ze pry tam je nejaky velky proud ale kdosi mi rikal, ze to je blbost, abych si daval pozor pri zhasinani. Jak pri startovani tak pri zhasinani motoru jsem mel svetla zhasnuta a stejne to nepomohlo, tak uz nevim, cim by to mohlo byt :(

Hm, to je pekne, ale mne nejdu proste zhasnut parkovacky ... akonahle stocim kluc, svietia, takze nedokazem nastartovat bez parkovaciek ... A inak, neviem sice ake diody som kupoval, nevyznam sa v tom, ale nikdy obe nevydrzali svietit viac ako 14 dni, jedna z nich zakonite odisla ... tak som to vymenil asi 5x a prestalo ma to bavit ... povodne ziarovky to istia :)

Tak pokud ti nejdou zhasnout parkovačky asi bude chyba v elektrice. Nech si to někde zkontrolovat, ať si něco nezničíš.

Ma nainstalované denní svícení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mam naprosto stejný problém. Nejdřív sem tam dal nějakou 5 diodovou čínu a jen sem koukal, jak během 30 sec ty části odcházely jedna po druhý. Pak jsem si koupil kvalitní německý CAN i s odpory (1 stála 120kč) a ty mi vydržely cca 3 měsíce. Byly opravdu moc pěkný. 2 panely svítily do boku a 2 nahoru a dolu. Měly tvar jakoby do X, takže se to světlo krásně rozprostřelo po celý parabole. Bohužel taky moc dlouho nevydržely. Na místech, kde byly ty odpory to bylo jakoby vočmoudlý a trochu prohnutý, tak asi přeci do nich teče víc než by mělo a to rzsvěcim vždy až po nastartování....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Máte někdo zkušenosti s těmito?

http://www.autozarovky-philips.cz/parkovaci-svetla/autozarovky-philips-led-w5w-12v-6000k

Polarita prý u nich nehraje roli. Bojím se aby hned nepraskli. Diody jsem měl v parkovačkách vždycky tak půl roku, pak začaly blikat a odešly úplně. Teď tam mám 3 roky modrý homologovaný z dvojkový octavky a v pohodě, ale světlo z nich se mi nelíbí.

Tyhle se prodávaj i v teplotě světla 4000K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Tak přesně tyhle sem měl taky. To foto zkresluje, tak modrej odstín to nemá. Svítěj normálně bíle, takže kecy můžou mít, že tam neni homologace, ale byli by to fakt kkti, když to svítí bíle. Kdyby to byl nějakej tuzing, tak neřeknu... Mno ale bohužel mi po 3 měsících začala levá poblikávat a v zápětí dead. Zajímavý je, že žárovky, ať H4, H3, nebo T10 mi vždy nejdřív odejdou na levé straně. Ještě se mi nestalo, aby praskla pravá. Na SPZ je už mam rok, ale když sem je kontroloval, tak už jim taky nějaký SMD panýlky odumřely. V interiéru mi držej rok bez jedinýho problému. To foto co tu jirina5 má je s xenonama a ty tu parkovačku maj oddělenou, takže bych řek, že je to lépe izolované od tepla, než u mých halogen parabol, kde je ta parkovačka hned pod H4 a dostavá přímo pokouřeno :unsure:

Editováno: , autor: DCSpeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...