Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Precet jsem si cely tohle tema a chtel bych si ujasnit par veci. Pokud bych chtel zapojit mlhovky jako denni svetla, je potreba zapojit do propojky jeste pojistku, ale pokud budu zapojovat predni tlumena svetla, pojistka neni potreba - staci jen propojka.. Je to tak? A jak je to s vyse uvedenym zapojenim, kde sviti vse vcetne pristrojovky a parkovacek, je potreba pojistka nebo je uz vse jistene?

přesně, jak píšeš, při propojení s mlhovkami je potřeba vsadit pojistka, pokud propojíš s předníma potkávačkama nebo čímkoliv jiným, co jde z ovladače světel, tak pojistk apotřeba není (doporučuji dát pojistku nebo vypínač pro případ odpojení při diagnostice atd.) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A konečně budou mít přední mlhovky nějaký opodstatnění na autě. Jezdím opravdu hodně, tak jsem je několikrát zkusil a nepoznal jsem rozdíl a to ani za mlhy v noci.

Mlhovky mají další nepopsané opodstatění: V noci při jízdě na hrbloaté polní či lesní cestě nádherně vykreslí profil cesty včetně hrbolů a děr na cestě. Vřele doporučuju vyzkoušet, budete možná překvapeni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precet jsem si cely tohle tema a chtel bych si ujasnit par veci. Pokud bych chtel zapojit mlhovky jako denni svetla, je potreba zapojit do propojky jeste pojistku, ale pokud budu zapojovat predni tlumena svetla, pojistka neni potreba - staci jen propojka.. Je to tak? A jak je to s vyse uvedenym zapojenim, kde sviti vse vcetne pristrojovky a parkovacek, je potreba pojistka nebo je uz vse jistene?

přesně, jak píšeš, při propojení s mlhovkami je potřeba vsadit pojistka, pokud propojíš s předníma potkávačkama nebo čímkoliv jiným, co jde z ovladače světel, tak pojistk apotřeba není (doporučuji dát pojistku nebo vypínač pro případ odpojení při diagnostice atd.) ;)

Jeste se zeptam na jednu vec...jaka je velikost pinu ve spinaci svetel? K autu se dostanu az v patek, tak bych chtel cestou domu ty piny koupit a o vikendu to taky zkusit.

Pri tomhle zapojeni sviti i osvetleni SPZ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precet jsem si cely tohle tema a chtel bych si ujasnit par veci. Pokud bych chtel zapojit mlhovky jako denni svetla, je potreba zapojit do propojky jeste pojistku, ale pokud budu zapojovat predni tlumena svetla, pojistka neni potreba - staci jen propojka.. Je to tak? A jak je to s vyse uvedenym zapojenim, kde sviti vse vcetne pristrojovky a parkovacek, je potreba pojistka nebo je uz vse jistene?

přesně, jak píšeš, při propojení s mlhovkami je potřeba vsadit pojistka, pokud propojíš s předníma potkávačkama nebo čímkoliv jiným, co jde z ovladače světel, tak pojistk apotřeba není (doporučuji dát pojistku nebo vypínač pro případ odpojení při diagnostice atd.) ;)

Jeste se zeptam na jednu vec...jaka je velikost pinu ve spinaci svetel? K autu se dostanu az v patek, tak bych chtel cestou domu ty piny koupit a o vikendu to taky zkusit.

Pri tomhle zapojeni sviti i osvetleni SPZ?

Tak jsem na ty piny koukal a zda se mi to nebo jsou stejne jako v ISO konektoru radia? Velikost je stejna a vypada ze ten z ISO konektoru by pasoval, ale nemel jsem venku ten ze svorkovnice pro porovnani.

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento tyzden ma zastavili policajti iduci za mnou. vraj by sa patrilo aby som jazdil so zapnutymi svetlami. ja im na to ze svetla zapnute mam. neverili, lebo vzadu nic nesvietilo ;) . ked som im to vysvetlil, tak si to nechali este predviest a nakoniec mi vratili doklady a isli prec. mam to zapojene na stretavacky, takze som nezistil co by hovorili keby svietili hmlovky. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denní svícení mám řešeno taky prodrátováním za otočnákem. Moje řešení je trošku složitější.

pin 3 propojit na pin 7 ( průřez drátu 1.5 mm )

pin 3 propojit na pin 4 ( myslím že tam je pouze v případě xenonů,pokud tam drát není tak nezapojovat)(průřez 1.5 mm )

pin 6 propojit na pin 14 diodou v propustném směru ( 3A ) (obrysová světla) ( dioda je tam proto aby fungovala správně funkce parkovacích světel ) ( průřez drátu 1 mm )

pin 6 propojit na pin 13 diodou v propustném směru ( 3A ) (obrysová světla)( dioda je tam proto aby fungovala správně funkce parkovacích světel ) ( průřez drátu 1 mm )

pin 6 propojit na pin 16 ( osvětlení palubky ) ( průřez drátu 1 mm )

A jak to funguje ?

po zapnutí klíčku (vypínač v nulové poloze) se rozsvítí světla potkávací + obrysová + palubka ( lze přepínat i na dálková )

Další polohy fungují úplně normálně

Podobné zapojení je použito na vozech Superb které byli ze serie vybaveny denním svícením.

Jeste jednou jsem si vsechno procet a napada me, nema se propojit PIN 3 s PIN 4 ?? Misto te 7? Se 7 mi to totiz nefunguje... Pises tam, ze PIN 4 je pouze pro xenony a neni to obracene? Ze PIN 4 se musi propojit se 3 a PIN 7 je pouze pro xenony?

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čautě,

taky jsem nastavil dle tohoto návodu, ale pro jistotu ještě chci dodělat svítící zadek a to ze dvou důvodů:

1) Jednak mně upozorňují v zrcátku že nesvítím, ale o to ani nejde,

2) ale hlavně si myslím, že pokud zajedu autem do stínu (např do lesa) tak je lepší když někdo kdo mne dojíždí se světla, tak uvidí moje koncový světla dřív, než mi vlítne do kufru, protože mne neviděl.

Editováno: , autor: ladas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
tento tyzden ma zastavili policajti iduci za mnou. vraj by sa patrilo aby som jazdil so zapnutymi svetlami. ja im na to ze svetla zapnute mam. neverili, lebo vzadu nic nesvietilo ;) . ked som im to vysvetlil, tak si to nechali este predviest a nakoniec mi vratili doklady a isli prec. mam to zapojene na stretavacky, takze som nezistil co by hovorili keby svietili hmlovky. :p

tak to je dobré to asi policie koukala a nevědeli co se děje......:-)je na to hromada názorů ale mne se to řešení zamlouvá a také jsem neměl problem a to jsem policii často potkával a zatím mě nestavěli........

Mrs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je dobré to asi policie koukala a nevědeli co se děje......:-)je na to hromada názorů ale mne se to řešení zamlouvá a také jsem neměl problem a to jsem policii často potkával a zatím mě nestavěli........

Mrs.

Už takhle jezdím cca 5 měsíců a jak píše MartinRS, zatím NO Problem ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ten můj učel zapojení byl hlavně jednoduchost a uspora energie.....jde o to že denní světla mohou být jen v předu takže o zadek nejde....

jde o to že nikdo nemyslel na to když auto používáte na krátké useky a stále startujete tak se to vůbec nestačí dobíjet a do toho povinné světla to už je moc :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten můj učel zapojení byl hlavně jednoduchost a uspora energie.....jde o to že denní světla mohou být jen v předu takže o zadek nejde....

jde o to že nikdo nemyslel na to když auto používáte na krátké useky a stále startujete tak se to vůbec nestačí dobíjet a do toho povinné světla to už je moc :-)))

no,ode mne mas velikanskou pochvalu,protoze se mi to nechtelo zkoumat a takhle to bylo bez prace ;) DIK!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj vsichni.

takhle jsem svetla pro denni provoz zapojil ja, tak se s vama o to taky podelim.

vsechno, co je modre, tak jsem tam dodelaval.relatka a vypinac jsem tam dal, abych to mohl kdykoliv vyradit z provozu a tim uvezt do puvodniho stavu.

akorat bych se chtel zeptat nekoho chytrejsiho pres elektriku, jestli nic nepokazim tim, ze jsem napajeni relatek zapojil pred pojistku c.43(ridici jednotka). chtel jsem docilit toho, aby svetla svitily az po nastartovani motoru.

takze to chodi tak, ze kdyz otocim klicek do polohy 1, tak se svetla rozsviti cca na pul vteriny(po dobu,kdy bezi palivovy cerpadlo), pak zhasnou a rozsviti se az po nastartovani.

post-13714-1205965492_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já jsem přes elektriku amatér, ale tohle je podle mě děs běs. Kup si do auta ještě hasičák. ;)

v tomhle tématu jsou fotky a schémata jak to má vypadat, tak bych to udělal podle toho. Takhle rvát kabílek mezi svorkovnici není dobrej nápad. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...