Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

A dufat ze ziadny policajti nechodia po rozumy po forach...

To sa potom oni zacnu rehotat z nas na tych ich forach...

Chlapci, ja som to vyriesil takto.

post-37797-1251995225_thumb.jpg

Pretoze som zaryty odporca automatickej aktivacie svetiel, dal som sa touto (v tom case trnitou) cestou. Pouzivam to uz piaty rok - v tom case nic ineho neexistovalo. Bola to sice piplacka - montaz, elektrika (relatka, poistka...), ale pre mna je to otazka principu - pouzivat veci na ucel, pre ktore boli vymyslene.

post-37797-1251995167_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diskusie a uvahy okolo poistky v zapojeni su zbytocne. ked sa pozriete do schemy, napr. do tej co sem dal Drummer, tak zistite ze napatie na pine 3 TFL aj 6 B je istene 15A poistkou S236.

ja som mal prepojku robenu pomocou poistkoveho puzdra 10A s cca. 10cm kablikmi a puzdro sa pri prietoku prudu zahrievalo. tie nozove kontakty na poistke boli asi nekvalitne.

ani v skoda zapojeni denneho svietenia (pin 3 TFL) napr. pre skandinaviu ziadna dalsia poistka nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi heelp!

objednal jsem si O1 fungl, a chtěl do toho namontovat denní svícení (do mřížek v předním spoileru)...prodejce mi řek, že oni to nemontuj a že jinde mi to nemůžou namontovat, protože bych přišel o záruku (!!)...to jako fakt nebo si ze mě dělaj pimprlata??

Vydrž, zeptám se ti, jak to je a pak dám vědet. Osobně si myslím, že když to dáš do mřížky, tak by to ničemu nemělo vadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O zárkuku příjdeš jenom na ten díl, kterého se bude týkat zásah, pokud montáž provedla osoba k tomu pověřená dle zákona a má el. vzdělání, není problém. Záruka 2 roky v tomto případě nezaniká, ta je prostě daná a pokud budeš mít o montáži doklad ze servisu není co řešit. To, co ej napsané kdesi v servisní knížce je jen loby škodovky a všech ostatních automobilek, 2 roky je ze zákona a . bla bla bla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je to s tema pinama? kdyz je to na PIN 6 tak se svetla pri otoceni klicku rozsviti, behem startovani zhasnou a pak se znovu rozsviti

kdyz je to na PIN 3 tak jsou zhasnuty a rozsviti se az po nastartovani motoru? nebo jaky je rozdil??

Editováno: , autor: jayd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je to s tema pinama? kdyz je to na PIN 6 tak se svetla pri otoceni klicku rozsviti, behem startovani zhasnou a pak se znovu rozsviti

kdyz je to na PIN 3 tak jsou zhasnuty a rozsviti se az po nastartovani motoru? nebo jaky je rozdil??

Tak už jsi na to přišel jaky je rozdíl? Jinak jak rikas pin 6 děla přesně jak píšeš. Jak je to tedy s tim Pin3? Nechce se mi to rozebírat a měřit-přišel jsi na to už? Dej kdyžtak info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nazdárek.Nedavno jsem zkusil zapojit ovládání na denní svícení,které jsem kupoval před dvěma lety.Pracně namontoval(cca 4 hod práce) a vše fungovalo.Po přečtení tohodle příspěvku jsem nevěřil vlastním očím,že to jde i bez toho automativkýho spínače.Tak včera jsem vše zase odpojil a zkusil to jak tu je napsáno.Funguje to.Což jsem rád.Práce na deset minutek.Je to zapojený na tu 3 ku a světla se rozsvítí při zapnutí klíčku.Díky za tohle forum,je tu spousta zajímavejch rad a návodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Majstri,,,ako ste prosim vyriesili ten problem s prehrievanim poistky pri dennom svieteni od MartinaRS,nenasiel som ziadne riesenie.

Dakujem

Mam tak pořadnej kabl...asi tak čtyřku sem tam narval aby to tan drat v pohodě přenesl a nepřehříval se a je to v pohode....ani po 2 hodinach jizdy-svicení se to nehřeje nějak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek.Nedavno jsem zkusil zapojit ovládání na denní svícení,které jsem kupoval před dvěma lety.Pracně namontoval(cca 4 hod práce) a vše fungovalo.Po přečtení tohodle příspěvku jsem nevěřil vlastním očím,že to jde i bez toho automativkýho spínače.Tak včera jsem vše zase odpojil a zkusil to jak tu je napsáno.Funguje to.Což jsem rád.Práce na deset minutek.Je to zapojený na tu 3 ku a světla se rozsvítí při zapnutí klíčku.Díky za tohle forum,je tu spousta zajímavejch rad a návodů.

Jenom na upresneni - to o cem mluvis, je automaticke rozsveceni svetel a nema s dennim svicenim nic spolecneho. Denni sviceni a sviceni ve dne neni totez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat, dá se dostat s káblem z motorového prostoru do kabiny aniž bych musel oddělávat ty plasty pod stěrači? Mám denní led svícení zapojené s modulem a já bych ty světla chtěl zapojit přímo na vypínač na 6 pin, ale nechce se mi oddělávat ty plasty pod stěrači, jde to tedy protáhnou ten kabel i jinudy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom na upresneni - to o cem mluvis, je automaticke rozsveceni svetel a nema s dennim svicenim nic spolecneho. Denni sviceni a sviceni ve dne neni totez.

Tak to trochu nechápu.Jakej je mezitím rozdíl.Pořád svítím ve dne a zapíná se mi to automaticky.Tak co je v tom za rozdíl. :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat, dá se dostat s káblem z motorového prostoru do kabiny aniž bych musel oddělávat ty plasty pod stěrači? Mám denní led svícení zapojené s modulem a já bych ty světla chtěl zapojit přímo na vypínač na 6 pin, ale nechce se mi oddělávat ty plasty pod stěrači, jde to tedy protáhnou ten kabel i jinudy?

Napr tadeto kam pcha ten kabel dnu. je tam prechodka. utesnit napr silikonom...

Autohifi08.jpg

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za fotku, byl jsem se hned podívat, kde je ta průchodka, ale já ji mám obsazenou nějakým bovdenem nebo co to je (směřuje do motoru), je ještě někde nějaká průchodka? Já jsem žádnou nenašel... Pro upřesnění přidávám foto (aspoň doufám, že to je to, co jsi mi poslal na tvé fotce)

post-8731-1262536603_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to trochu nechápu.Jakej je mezitím rozdíl.Pořád svítím ve dne a zapíná se mi to automaticky.Tak co je v tom za rozdíl. :doh

Denni sviceni jsou extra svetlomety pro denni provoz.

To co mas, je automaticke rozsveceni (automatika nepozna, zda je den nebo noc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenhle příepěvek až tak nechápu...

Denní svícení je svícení 1. Potkávacími světly včetně obrysových (parkovacích). NEBO Sviceni světly určené pro denní svícení a ve většině případech dodělavaných světel.

Takže je to "prašť jako uhoď", protože je podstatny abys za dne svítil, jestli tim nebo tim způsobem je každýmu jedno.

Prostě bud se zapnou ty nebo ty. a tim to konče.

Rozlišoval bych jen tyto dv varianty, a to automatické rožínání světlometů, a nebo svícení pomocí denních světel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denni sviceni jsou extra svetlomety pro denni provoz.

To co mas, je automaticke rozsveceni (automatika nepozna, zda je den nebo noc).

Nezlob se ,ale to sem ještě neslyšel,že se světla pro denní provoz zapínají podle světla nebo tmy.Asi sem ještě moc mladej ,že todle nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se ,ale to sem ještě neslyšel,že se světla pro denní provoz zapínají podle světla nebo tmy.Asi sem ještě moc mladej ,že todle nevím.

tou automatikou myslí že mu svítí auto když nastartuje Je jasný že nemyslí funkci automatickýho rozsvícení světel u AUDI nebo i u OctavieII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Konny:

Já jsem dělal denní svícení (tím myslím ledkový světla pro denní svícení) s automatickým rozsvícením po nastartování (resp po otočení klíčkem) minulý rok a vyřešil jsem to tak, že světla, i když mají zabudovaný modul, tak modul jsem vynechal a mám to zapojený přes ten PIN3 ve spínači a drát jsem protáhnul myslím přesně tou průchodkou, co ukazuješ na fotce.

Nechtělo se mi rozebírat půl auta, abych to někudy protáhnul a tahle průchodka byla prázdná, tedy ucpaná nějakou gumovou krytkou. Do krytky jsem vyseknul vysekávačem dírku a protáhl kabel. Dodatečné utěsňování je myslím zbytečné, protože ta průchodka je až nahoře v motorovém prostoru a nic tam nestříká a necáká a hlavně je ta dírka utěsněná sama o sobě tím kabelem.

Editováno: , autor: Stanley78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stanley78: díky za odpověď, zkusím ten kabel protáhnout tou průchodkou i když tam už je ten bovden nebo co to je, snad to tam společně protáhnu a pak uvidím, jestli bude potřeba tu průchodku ještě utěsnit nebo ne, popř. to zamáznu silikonem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kluci super napad, ja mam ale starou predfacelift tak nebudu resit pres mlhovky, ale rovnou to propojim na predni tlumena a jeste k tomu hodim obrysovky vcetne osv. SPZ a mozna i zapojim podsviceni.

Jen jedna otazecka az to ta zapojim- kdyz zapnu zapalovani a nenastartuju tak budou svitit jen obrysovky a inter.posvic. nebo se mylim?

Svetla se roznou az nastartuju ne?

Ted jeste kdyz to mam vse origo tak i se zapnutym ovladacem a zapnutym jen zapalovanim se potkavaci neroznou. Takze kdyz bude zapalovani zapnute pri diagnostice tak za tech par minut co je zapnute zapalko to nemuze na parkovky a vnitrni podsv. sezrat baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...