Přejít na obsah

Klepání ve dveřích


xxx

Doporučené příspěvky

neco mi zacalo cvakat-sramotit (za jizdy po nerovnostech) v levych zadnich dverich a porat se to zhorsuje

po rezebrani jsem zjistil, ze se to ozyva z oblasti zamku dveri (el.stahovacka je ok)

-pri otevreni dveri za jizdy to bouchani uplne prestane

-tak jsem to cele prostrik silikonovym olejem a frekvence toho cvakani se zmensila tak na polovinu

nicmene bych se nerad dockal zablokovanych dveri (coz se tady uz par lidem stalo) - tak se radeji ptam jak postupovat (co a jak vymenit) ?

' TDI-81KW 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemohlo by to bejt (jak se resi o neco vyse) unavene tesneni dveri ?

nebo potom neco v tom zamku - ale bojim se to rozebrat ( abych to zas dal dohromady )

Podle me je to vepredu v tom zamku,kdyz sundam tapec a za jizdy ty cely dvere jakoby za ten vnitrni ram nadzvednu,tak to nedela a jak sji psal,kdyz jsem tam strikl trochu oleje,tak to na chvili prestalo,ale to neni reseni.

Nicmene se mi to zacina ozyvat krizem zezaduale uz ne od zamku,alej jako nekde v miste,kde je vyskovej reproduktor v zadnich dverich,takze to bude bud neco vevnitr,nebo treba pant,nebo ja uz nevim,co by to mohlo jeste bejt :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam toho plno, co muze drncet, a nemusi to nutne bejt zamek. Mne treba drncela o pul otacky povolena stahovacka (jeden ze sroubu na ni), jeden z kabelu plastikem bouchal do dveri, okno mi mlati u ridice i zavreny (obcas), atd. Po vystlani vsech dveri Mirelon zevnitr i na tapecu naprosta vetsina asi z 20 cvakajich veci prestala, krome toho okna. Takze uz mi mlati jen sibr (opet zacal) a v patejch vratech je kraval velikej, ale tam to jeste neni vycpany Mirelonem, snad behem pristich dni, kdyz pocasi dovoli ;):palec2:

Jo a jeste me napada, ze mi pocvakava klicka u LZ dveri, a vnejsi klika taky, asi je to volny, pry se to da nejak stahnout, aby necvakala ani jedna, ale to je takovy tichy cvakani, ze me to neirituje ani na sportovnich tlumicich ;)

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2krysarr

ten Mirelon jak pises to je termoizolace pro topenare ?

muzes upresnit jak to vycpavas - to to nalepujes nebo co ? vzdit se tam spousta veci hejbe - nebo mas snad nejake sypke provedeni ze to tim vysypes ?

kontrolni dotaz : muzou se dvere hnout (sesednout) v pantech - ze by nam to pak bouchalo (vramci vule) o to ocko ?

pak by asi stacilo nejak postelovat dvere v pantech a vratit je do puvodni polohy

skusim to ocko necim oblepit a uvidi se jestli je to tim

ps. ' zejtra si jedu pro nove tlumice

predni - KAYABA Shock Absorber Excel-G 334812 +gum doraz+vrchní ulozeni+lozisko

zadni -KAYABA Shock Absorber Excel-G 343348 + gum doraz

+ budu jeste menit silentblok a luzko na ramenech pripadne kosti

( uvazuju ze bych si to nechal prehodit od nejakeho zdejsiho mechanika - pac nejak servisum v mem okoli moc neverim - na koho se tady da obratit ?)

ps2. taky schanim za rozumnou cenu el. stahovacku na p.p. dvere ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2krysarr

ten Mirelon jak pises to je termoizolace pro topenare ?

muzes upresnit jak to vycpavas - to to nalepujes nebo co ? vzdit se tam spousta veci hejbe - nebo mas snad nejake sypke provedeni ze to tim vysypes ?

kontrolni dotaz : muzou se dvere hnout (sesednout) v pantech - ze by nam to pak bouchalo (vramci vule) o to ocko ?

pak by asi stacilo nejak postelovat dvere v pantech a vratit je do puvodni polohy

skusim to ocko necim oblepit a uvidi se jestli je to tim

ps. ' zejtra si jedu pro nove tlumice

predni - KAYABA Shock Absorber Excel-G 334812 +gum doraz+vrchní ulozeni+lozisko

zadni -KAYABA Shock Absorber Excel-G 343348 + gum doraz

+ budu jeste menit silentblok a luzko na ramenech pripadne kosti

( uvazuju ze bych si to nechal prehodit od nejakeho zdejsiho mechanika - pac nejak servisum v mem okoli moc neverim - na koho se tady da obratit ?)

ps2. taky schanim za rozumnou cenu el. stahovacku na p.p. dvere ...

Jojo, taky, ale pouzil jsem podlozku pod plovouci podlahu, ve dverich mam 3mm, do kufru ted budu davat 5mm. Je to vsechno vystrihovany dle potreby a nalepeny oboustranou lepici paskou, a parada, drzi. Nekdo to tu lepil lepidlem na tapety, ale to se mi nezdalo, takze sem to zkusil takhle a je to ok, a v pripade potreby je to mozny bez problemu sundat.

Jo, dvere si muzou sednout, musis povolit a slicovat. Zkus ocko oblepit treba izolacni gumovou paskou...

Joo, tak to pak dej vedet, jaky jsou. Mel sem v pajcu Kayaby Ultra SR a ExcelG a Bilsteiny B4, pripadne nejak si hrat s pruzinama, tak mam ty Ultra SR, provedeni a chod fascinujici, jen je to na Prahu dost tvrdy. ExcelG jsou pry OK. Namontit Ti to muze treba Garny, viz zdejsi servis, ale vlastne ted nefim, odkud jsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ohledne tech tlumicu Excel-G - zatim sem toho moc nenajezdil takze jenom prvni dojmy :

sou urcite tvrdsi nez originaly

-na starejch orig. sem mel presne vyhytany co si muzu v zatace dovolit - (tedy jel jsem, rychle ale 100% bezpecne - vzdy sem vedel kdy ubrat/pridat ..)

-s Excel-G se da zatacka projet o hodne rychlejc, ale mam u toho takovej divnej pocit, ze nevim kde je ta hranice co si muze clovek dovolit-mozna to chce vic casu na zaziti ( proste v zatace si rikam to neni mozny - tet uz se to musi utrhnout a porat nic - s takovim pristupem brzo skoncim obtocenej okolo stromu :ph34r:

ohledne tech dveri - zatim to moc neresim chystam se to zaizolovat jako to ma krysarr

technik v servisu mi rikal ze to reseji podobne jako ja stim silikonem - akorat pouzivaji neco spec. ve spreji jen rikal - nechat nejakou dobu otevreny dvere aby to tam dobre zateklo

Editováno: , autor: xxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze to bude fakt asi hodne podobny tem B4 od Bilsteinu. Mozna je to idealni volba na Octu, to moje je fakt docela tvrdy, ale uz sem si zvyk. Ale taky mam pocit, ze to nejde urvat, a nejde, budu si muset davat bacha hlavne v zime, abych nekam nevlit, fyzikalni zakony neprecuram :)

Dej vedet, jaxi spokojenej, az to zalepis Mirelonem, ja uz postupne dodelavam i zbytek auta, treba pod oplastovanim zadniho kola u dveri je hromada mista a urcite je to tam znat a je to hned hotovy :palec:

Coze resej tim silikonem? -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW - ohledne toho lepeni Mirelonu

- jak o tom tak uvazuju, tak na prichyceni pouzuju nejakej lepsi silikon(odtrhnout to pujde take+je zarucena funkce v obrovskem teplonim rozsahu)

- z oboustranyma lepicima paskama mam jen spatne zkusenosti - zkousel sem vicero druhu, ale pokazde, po nejake dobe to lepidlo zdegradovalo (vetsinou se uplne rozteklo, a to bylo v interieru/nechci videt co by to udelalo venku -30C° + 50 C°)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW - ohledne toho lepeni Mirelonu

- jak o tom tak uvazuju, tak na prichyceni pouzuju nejakej lepsi silikon(odtrhnout to pujde take+je zarucena funkce v obrovskem teplonim rozsahu)

- z oboustranyma lepicima paskama mam jen spatne zkusenosti - zkousel sem vicero druhu, ale pokazde, po nejake dobe to lepidlo zdegradovalo (vetsinou se uplne rozteklo, a to bylo v interieru/nechci videt co by to udelalo venku -30C° + 50 C°)

No, tak to se doufam nestane, to bych si to asi hodil ;) Ale kazdopadne od zacatku cervence to i pres vedra v Chorvatsku atd a drzi jak prvni den, uvidime, co to udela v zime -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2krysarr

co jsem zkousel ja - tak ta degradace lepidla nastala vzdy asi tak do 1 roku po pouziti - respektive to porat trochu lepi, ale s prilepenou veci lze pomerne snadno pohybovat - (misto aby to drzelo tak to plave po te zdegr. vrstve lepidla)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím, měl jsem s klepáním dveří, u mě PP taky celkem slušný problémy, a nakonec jsem to vyřešil tím, že jsem posunul západku zámku na sloupku asi o necelý mm směrem dovnitř vozu, čímž jsem zvýšil tlak dveří do těsnící pireli dveří a současně se nepatrně zvýšil tlak na zámek ve dveřích, který patrně způsoboval celý ten rachot. Nyní je jazýček západky napnutý a deře jsou absolutně zticha.

Jen je potřeba dát si pozor na lícování dveří, aby jste dveře moc "neutopili" a nevznikal aerodynamický hluk spáry dveří.

Hledal jsem to s nepravidelností asi půl roku, a jak někdo psal, pokud se dveře otevřou, nebo naopak na ně za jízdy zatlačíte ven a zmizí to klepání, řekl bych s jistotou, že to je stejný problém, co jsem měl já !!!

Tak zdar a sílu při hledání klepání.... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

... tak jsem to zaizoloval (dvere) a zjistil jsem ze to ma jednu nevyhodu

- a sice ze tet nemam pozitek z jizdy pac tet vubec neslysim piskani gum :disgust::specool::dj:

'takze ucinek je dost prekvapujici - konecne mam v aute ticho - pouzil jsem asi 12 mm tlustej takovej special uzavrenej molitan (nesaje vodu a nevydava zadne zvuky) + nadherne se stim pracuje, je pekne ohebnej - pridelano silikonem + sem si vystrih z podobneeho matarialu (tl.4mm) nahradu za folii co byla ve dverich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdar borci,

pořád mi něco klepe v levých předních dveřích (i v zadních, ale to teď neřeším). Dělá to na hrbolech, ale i při rozdezdu - chviličku. Dveře jsem odstrojil, jezdím po hrbolech a furt mi tam něco klepe nebo něco o sebe dře. Již jsem zjistil, že je to někde u úchytu dveří, když se při jízdě opřu nohou vlevo dole na dveře, tak to skoro přestane. Na fóru je popsáno, že to dělají i stahovačky, ty jsou OK, jen jsem dotáhl zrcátko, zbytek je dotažen. Takže auto vede 1:0, nevím zdroj - kdo s tím má zkušenost? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že by to mohl být omezovač dveří! Mě to konkrétně dělalo jen, když jsem ho promazal. Ve dveřích cvakalo po prudším přidání nebo ubrání plynu. Zajímavá závada. Pro test ho tedy zkus vymontovat a projet to. :)

Editováno: , autor: alfox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeším ten symý problém, klepání ve dveřích řidiče. Ještě bych skusil jestli není chyba v zámku a trochu posunout to očko. Nechce se mi vyndávat omezovač dveří, je tam hodně blbý přístup. Jinak ten symý problém klepe na hrbolech a při přidání nebo ubrání plynu.

kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Tak asi vítězství - je ticho od dveří. Nějakej ko..t přede mnou měl sundané oboje dveře na straně řidiče a po vrácení je nedošteloval. Takže dveře u řidiče jsem musel o 2 mm spustit a očko posunout o zhruba to samé, ale směrem ven! U zadních jsem posunul očko opět směrem ven. Takže přesně zalícováno a je ticho. Při servisce mi řekli, že závada lze odstranit pouze výměnou podle mne dobré gumy kolem dveří, ach jo. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...