Přejít na obsah

Klepání od zadní nápravy


Puschkin

Doporučené příspěvky

Mam stejny problem na Fabii 2001, 44kW. Klepani na prave zadni naprave. O vikendu jsem jel z Olomouce do Brna po stare betonove dalnici a po prijezdu uz bylo bouchani natolik neunosne, ze jsem se dnes odhodlal k akci.

Ti co tipovali ulozeni tlumicu maji bod :-). Plastove dorazy jsou OK. Pistnice je na horni strane ulozena v hlinikovem pouzdre, ktere je uchyceno dvema srouby ke karoserii. Toto pouzdro obsahuje gumove dotlumeni a vrchni kryt, ktery je do pouzdra nalisovan. Na prilozenych fotkach je videt, ze tento kryt byl z pouzdra vyrazen a tim padem konec pistnice bouchal do plechoveho podbehu. Plastovy kloboucek uz to nezachranil.

post-14398-12790456939274_thumb.jpg

post-14398-12790457080119_thumb.jpg

post-14398-12790457260428_thumb.jpg

post-14398-12790457368825_thumb.jpg

post-14398-1279045753274_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím čím začít. O víkendu budu v ČR, tak bych na to koukl. Jenže je to tak 50 na 50. Buď dorazy na tlumičích nebo zadní silentbloky na ramenech.

Ono to klepání mi připomíná zvuk, který se mi ozýval kdysi vepředu, když jsem měl špatné silentbloky stabilizátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

zkusím teď o víkendu vyměnit ty dorazy na zadních tlumičích, uvidíme jestli to pomůže.

ty plastové kryty jsou k něčemu dobré ?

mám na své OKT.naprosto stejný problém,jemné klepání při pomalé jízdě na drobné nerovnosti,všechno jsem zkontroloval a nic jen ty plast.kryty zad,tlumičů se melou,zkusmo jsem je obalil molitanem,a klepe to dál,takže tudy cesta nevede.až to vyřešíš dej vědět

Editováno: , autor: baxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve dveřích bych to nehledal,měl jsem nedávno dveře rozebrané kvůli vadné zvedačce skla,dveře jsem prohlídl,nic tam není,vše OK.Skusím ještě panty na zadních levých dveřích,zdá se mě že se dveře nazavírají tak lehce jako ty ostatní.Budu hledat a když tak se ozvu.

Editováno: , autor: Wojnar
Ostraněná zbytečná citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to klepání odstranil,byly to horní plastové kryty zadních tlumičů,původně jsem závadu hledal vlevo,nakonec hlavní hlučnost byla z pravé strany.Vyřešil jsem to tak že jsem použil isolaci na vodovodní potrubí MIRONAL o vnitřním průměru 50mm,toto jsem podélně říznul nasadil na plst.kryt a přepáskoval psat.elektr páskou.

Editováno: , autor: Wojnar
Odstraněná zbytečná citace. A ještě k tomu svého vlastního příspěvku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky mi to při zhoupnutí občas klepalo. Byla to prasklá pružina. Na první pohled byla celá, ale praskla dole v tý misce. Konec pružiny měl ostrý a křivý hrany a při zhoupnutí jakoby chtěl z tý misky vyskočit. Čím víc zatížený auto, tím výraznější klepání. Takže nový pružiny a rovnou i tlumiče, ješte byly origo... jo a že by bylo auto nakřivo sem si nevšim, tak na to bacha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Možná trochu mimo tohle téma ale napíšu to sem.Můj problém je ten,že když přejedu jakoukoliv nerovnost na silnici a nemusí to být zrovna megadíra tak se auto otřásá a bouchá.Je to na přední i zadní nápravě zhruba stejně.Prostě a jednoduše je v něm všechno co přejedu slyšet,nevím co vyměnit ale napadlo mě jak na předku tak zadku horní uložení tlumičů,myslíte že to pomůže?Jěště dodám kuláky a stabilizátory měněný cca před 12tis km.Dorazy tlumičů taky novota!

HanyZ ty jsi měnil uložení tlumičů na zadku je v tom nějaký rozdíl před--po?díky za konzultaci

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, po výměně horního uložení tlumičů žádná změna. pořád mi tam něco poklepává, podle mě to bude něco v bubnu brzdy, protože když brzdím a jedu přes nerovnost tak se zvuk neozývá. Ale už se s tím nějak učím žít lol Přichází zima, a jak všichni víme, zase bude Octa celá vrzat a klepat, takže se to ztratí :palec2:

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

tak se zase vracím k tomuto tématu, po mrazech co byly se teď v posledních dnech ozývá klepání čím dál více... tak fakt nevím.. je to klepnutí od levého zadního kola při přejezdu nerovnosti - tlumič a uložení měněno a kontrolováno, namontoval jsem zadní podběhy a čekal jsem, že to nebude slyšet - ale omyl.. klepání je slyšet pořád... je to takové ťuknutí, když se auto zhoupne... možná ze dveří ? už fakt nevím, nesetkal se s tím někdo ? :feve: :feve: :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...