Přejít na obsah

převodovka


Sarstedt

Doporučené příspěvky

Když koukneš zespoda tak zepředu převodovky je veliká zátka na imbus,číslo ted nevím,ale odhadem tak cca 15-18mm,to je kontrolní otvor,po který musí sahat olej. Vypouštěcí zátku to nemá,takže vyndáš čidlo zpátečky,které je nejníž a to poslouží jako vypouštěcí šroub.
noo diky chlapy a este jedna otazka odkial sa doplna ten olej???

ČTEŠ TO ASPOŃ TROCHU? :doh SNAD JE JASNÉ,ŽE TO NALEJEŠ TÍM KONTROLNÍM OTVOREM,DÍRA CCA 19mm MUSÍ STAČIT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on asi mysli, ze ako to tam naleje, ked tam nie je dobry pristup.

to nie je ako ked dolievas olej do motora, ze sa to da priamo z flase.

ja som to robil cez lievik, na ktorom som mal metrovu hadicku.

takze pre velky uspech este raz ten postup vymeny :

odsroboval som najprv vrchny, potom spodny srob a vypustil som stary olej.

potom som zasroboval spodny srob a cez vrchny otvor som dolieval,

az kym to nezacalo vytekat.

nezabudni zasrobovat aj vrchny srob.

:p

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
noo diky chlapy a este jedna otazka odkial sa doplna ten olej???

aj ja som nevedel kde sa kontroluje olej, dik, ja mam 1,2 myslim že aj tam by to malo byť tak isto

olej aspon tak udane vknihe - SAE 75 W 90 (synteticky olej)

ĎAKUJEM

Editováno: , autor: bodrik11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Měnil jsem po 5-ti letech, najeto cca 60tkm, olej černý jako boty (pro představu foto). řazení jde po výměně lehčeji a tak nějak hladčeji. Myslím, že výměna převodovce prospěla. Pro další informace dvojice odkazů. Je tam i jak se přišlo na 150 tkm, nebo 5 let, jaký olej použít atd.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...977&hl=olej

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=15491&hl=

Souhlasím taky jsem takovýhle humus vypustil z F1 1.2 12V po 5letech a 45.OOO....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj kluci, budu měnit olej v převodovce a rád bych si tu u vás ověřil správnost postupu. Ze spodu převodovky jsem nalezl dva velké imbusy číslo 17. Jeden vpravo výše, ten předpokládám jako kontrolní a druhý vlevo těsně nad dnem, to bude asi výpustní. Šrouby jsou stejně velké. Snad jsem nalezl správné šrouby a nepovolím tedy něco jiného, převodovka je 02T u 1,4 55kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Páni mám na Vás jednu otázku,

mám pocit že moja prevodovka už nie je to, čo bývala. Zdá sa mi, že vrchné prevody (1,3,5) idú troška ťažšie, dnes mi dokonca jednotka nechcela zapadnúť tak som sa v zápche rozbiehal na 2ku. Takisto niekedy robí spiatočka zvuky aj keď zastavím, chvíľu počkám a až potom ju radím. Keď radím a kvôli teplu mám otvorené okno tak je počuť radenie zvonku, pri zatvorených oknách radenie nepočujem, myslíte že stačí vymeniť olej alebo ma čaká nejaký väčší problém?

Motorizácia je 1.4 16V 74kW, r.v. 2002

Vopred díky za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj kluci, budu měnit olej v převodovce a rád bych si tu u vás ověřil správnost postupu. Ze spodu převodovky jsem nalezl dva velké imbusy číslo 17. Jeden vpravo výše, ten předpokládám jako kontrolní a druhý vlevo těsně nad dnem, to bude asi výpustní. Šrouby jsou stejně velké. Snad jsem nalezl správné šrouby a nepovolím tedy něco jiného, převodovka je 02T u 1,4 55kW.

Taky se chystám měnit olej v převodovce. Mám stejný motor jak ty a našel jsem na převodovce stejné dva imbusy 17. Horní je určitě kontrolní a nalévací, ale nevím jistě, jestli ten spodní je výpustní, tak snad nám někdo poradí, jestli to tak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...