Přejít na obsah

Mechanické seřízení xenonů


xstorm

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

:help: Dotázek jednoho novýho majitele Octavie 2009(ale skladovky 9/2008 takze bez faceliftu) strasne me stve u xenonu ze pokazde jak dam klíč do zapalování (a jednou otočím abych se mohl hrabat v maxidotu) okamzite se mi zapnou svetla (xenony) udajne denní sviceni. Toto mi prijde hrozne neprakticke (v maxidotu jsem to nezjistil jak vypnout (i kdyz funkci na svetla tam je menu) = vadi to xenonum moc to zapinani pred startovanim?

2) mlhovky corner (jde to nejak take vypnout?)

nebo se to vse musi v servise?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;) dikas kluci,

Corner

No , co se týče mlhovek corner funkcí (u xenonů mi to přijde celkem zbytečná funckce) xenony svítí dost široko a nijak jsem nezaznamenal že by mi to výrazně pomáhalo (je pravda, že jsem nejel zatím v úplné tmě třeba někde z lesa :-), vždy tam byly pouliční lampy. (Corner jsem měl bez příplatku , bral jsem skladovou Octavii takže tam vše bylo) ....

Prostě mi přijde že v roce 2009, když člověk připlatí za maxidot (já ho tam měl také v té skladovce) že to neumí základní věci nastavování. a je to jen "hezčí zobrazení palubních údajů. je smutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Na tom výkresu od karlose je rozteč svislých os světlometů "A" 1010mm - není to u každého auta (např. OI vs FI vs OII) jinak a nebude to mít vliv na výsledek? Já třeba bych to chtěl použít na světla na Focus II, ale ten jen širší než OII (1840 vs 1769mm)... Co vy na to?

Edit: koukám, že ta "směrnice" je z r. 1984 a to byla jinak "široká" auta, takže i v tom může být rozdíl proti dnešku a navíc jako střed paraboly brát střed paraboly, nebo střed čočky v případě, že je čočka? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem dnes rozebral světla za účelem vyčištění čoček, byli pokryté takovým bílým povlakem. Po namontování byli trochu rozhozený, to jsem si doladil podle zdi, ale mám na konci tu fajfku hrozně nahoru. Může to být clonkou? Dal jsem jí až nadoraz nebo má být nad tím šroubem?

První foto od karlos3 nastavení z fabriky druhé moje po seštelování.

post-29888-1240755106_thumb.jpg post-29888-1240755116_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes rozebral světla za účelem vyčištění čoček, byli pokryté takovým bílým povlakem. Po namontování byli trochu rozhozený, to jsem si doladil podle zdi, ale mám na konci tu fajfku hrozně nahoru. Může to být clonkou? Dal jsem jí až nadoraz nebo má být nad tím šroubem?

První foto od karlos3 nastavení z fabriky druhé moje po seštelování.

jestli se bavíš o Tvé OI, tak ta má oproti OII jiný lom světla, takže proto je ta fajfka jiná!

Editováno: , autor: SKAJA
Necituj pls fotky, je to zbytečný ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím.

Musel som dať niečo opraviť na mojom aute (nie v Škoda servis), a keď som prišiel pre auto, tak som videl, že motor beží, xenonové svetlá vonku. Niekde som čítal, že ak je auto naštartované bez svetla, auto stratí schopnosť automatického nastavovania xenonov, a treba ho to znova naučiť. Je to pravda? Mám sa tým vôbec zaoberať? Minule mi menili v Škoda servise žiarovku, tiež boli svetlá vonku, ale motor nebežal a ani nič nenastavovali.

Ako treba naučiť základnú pozíciu vo VAG.

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...