Přejít na obsah

Topení Fábia 1,2


Ropyn

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Tu zasa niekto pojedol vtipnú kašu, alebo kecá kraviny... Mal som 2 HTPčka, ani s jedným nebol problém. Jednoznačne kúri HTP skôr, ako 1.4ka!

Ja mam HTP-cko 2 mesiace a tiez som z kurenia sklamany. Nemam to moznost porovnat s inou fabcou tej istej motorizacie. Zohreje sa mi na prevadzkovu teplotu do 5km, co je OK, ale o teplom vzduchu s vetrakov sa neda hovorit. Skor by som ho nazval vlazny. Pri felde, ked sa mi pohla rucicka teplomera, tak uz fukal vlazny vzduch a ked bola na polovici prevadzkovej teploty, tak som musel uz znizovat teplotu. Zaujimave na tej fabii je, ze aj ked je motor uz zohriaty, teplota vzduchu z vetrakov dalej stupa. Pripada mi to akoby sa radiator v kureni dalej viac zohrieval, aj ked cez neho prechadza stale len 90 stupnova voda. Po asi 15km mam vykurene auto, co sa mi zda pri porovnani z feldou na h.... A to si neviem predstavit, co by bolo pri -15. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam HTP-cko 2 mesiace a tiez som z kurenia sklamany. Nemam to moznost porovnat s inou fabcou tej istej motorizacie. Zohreje sa mi na prevadzkovu teplotu do 5km, co je OK, ale o teplom vzduchu s vetrakov sa neda hovorit. Skor by som ho nazval vlazny. Pri felde, ked sa mi pohla rucicka teplomera, tak uz fukal vlazny vzduch a ked bola na polovici prevadzkovej teploty, tak som musel uz znizovat teplotu. Zaujimave na tej fabii je, ze aj ked je motor uz zohriaty, teplota vzduchu z vetrakov dalej stupa. Pripada mi to akoby sa radiator v kureni dalej viac zohrieval, aj ked cez neho prechadza stale len 90 stupnova voda. Po asi 15km mam vykurene auto, co sa mi zda pri porovnani z feldou na h.... A to si neviem predstavit, co by bolo pri -15. :(

když byly před dvěma lety ty -25°C mrazy a auto mě stálo venku v práci, tak na cstě domů (45km) jsem se trošinku zahřál až tak po 20km jízdy ... jojo taky co se týká topení šťukám po Feldě. Teď jsem koupil ženě Feldu na dojíždění do práce a párkrát s ní teď jel, tak jsem si to připoměl jak to úžasně topí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor, nemôžem súhlasiť, napr keď porovnám kúrenie s mojim HTP a frajerkinym MPI po studenom štarte tak MPI jednoznačne kúri rýchlejšie a to o dosť.

Tu zasa niekto pojedol vtipnú kašu, alebo kecá kraviny... Mal som 2 HTPčka, ani s jedným nebol problém. Jednoznačne kúri HTP skôr, ako 1.4ka!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

zdravím,blíží se zima a pro ty co často jen popojíždí a nebo jezdí kratší trasy mám malé zlepšení na zlepšení topení.Nic světoborného,ale sám to používám už 3 zimu(je to jen prototyp,ale nějak se nemohu dostat k výrobě pořádného deklu :) ).Je to dekl ze děrovaného sololitu,nijak neupravovaného,lehká montáž(jen se nasune před chladič).Původně jsem do něho vyvrtal ještě větší díry a přelepil páskou,kdyby se náhodou nemohlo auto uchladit,ale zatím i v +5 a 100 km na dálnici a bez problémů.Velká výhoda je v tom,že se ohřeje i chladič,já přišel k autu po 3 hodinách a skoro okamžitě začlo topit.Na fotkách to snad je srozumitelné jak to vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam na svojej 1.2 04 EGR

taktiez som tam dal filc pod kapotu origo

a pod motor velky plast ktory kryje agregat... vraj ten plast patri na 2.0 benzin neviem...

ale na zimu sa nestazujem uz po kratkej jazde... teplo tam je velmi skoro... cca 4minuty jazdy po rovine pri rychlosti 80km/h a 5 rychl.stupni...

ventilator na 4 polohe max topenie....

Rozhodne topi skor ako naša 1.6tka 75kw octa....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem právě taky přemýšlel,že bych zadekloval motor zezhora izolací na kapotě a zespoda dal kryt motoru,ale zase jsem měl strach,že v létě motor uvařím.Proto jsem vymýšlel něco,co se dá rychle demontovat.Ten dekl před chladičem se dá rychle nandat i vyndat,pak ho hodím do kufru a je to.Jen musím vyrobit nový a hezčí,ten prototyp vypadá děsně :) .Ale slouží již třetí zimu bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...