Přejít na obsah

Motor - vapka


RGB

Doporučené příspěvky

Dobrý den.Podělte se se mnou o zkušenosti při čištění motoru.Mohu použít Vapku a celý motorový prosto vystříkat /kromě elektro. Na co si mám dát pozor. Díky RGB

Kamarat tepuje auta a komplet ich vycisty a bol az taky pedant ze umyval motory arvou a tak. Tie autaky vyzerali ako zo salonu, az... jedno pekne rano nenastartoval jedno auto tusim to bola toyota corolla. A odvtedy cisti motor len ked niekto vyslovene ziada o umytie motora. Ale ako tu uz pisu chalani nahoda je blbec. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarat tepuje auta a komplet ich vycisty a bol az taky pedant ze umyval motory arvou a tak. Tie autaky vyzerali ako zo salonu, az... jedno pekne rano nenastartoval jedno auto tusim to bola toyota corolla. A odvtedy cisti motor len ked niekto vyslovene ziada o umytie motora. Ale ako tu uz pisu chalani nahoda je blbec. lol

no pravě,mě u felicie odešel po umytí snímač otaček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč mejete ty motory wapkou? Já mám auto dva a půl roku a motor je pořád krasně ćistý jak když jsem si bral auto ze salónu...Jednou za čas stačí vzit vlhký hadřík a otřít špínu a potom to přejet suchým hadrem a připadně plastové a gumové součásti natřít jemně silikonem a nemáte problém... Vodu bych nikdy do motoru nestříkal, to příště rovnou až bude hlášen déšť, tak jen zvedněte kapotu a máte to dokonce bez práce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč mejete ty motory wapkou? Já mám auto dva a půl roku a motor je pořád krasně ćistý jak když jsem si bral auto ze salónu...Jednou za čas stačí vzit vlhký hadřík a otřít špínu a potom to přejet suchým hadrem a připadně plastové a gumové součásti natřít jemně silikonem a nemáte problém... Vodu bych nikdy do motoru nestříkal, to příště rovnou až bude hlášen déšť, tak jen zvedněte kapotu a máte to dokonce bez práce...

...a hlavně zadarmo :palec2::p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč mejete ty motory wapkou? Já mám auto dva a půl roku a motor je pořád krasně ćistý jak když jsem si bral auto ze salónu...Jednou za čas stačí vzit vlhký hadřík a otřít špínu a potom to přejet suchým hadrem a připadně plastové a gumové součásti natřít jemně silikonem a nemáte problém... Vodu bych nikdy do motoru nestříkal, to příště rovnou až bude hlášen déšť, tak jen zvedněte kapotu a máte to dokonce bez práce...

To máš ale za ty dva roky najeto do 30.000km ne?

Protože všechny moje Octy II co mám jezdej ročně nad 100.000km a musi u nich ty motory umýt min.2.ročně jak jsou zasraný jak jetel.

Jinak zkušenost s mytím motoru 1.9 a 2.0TDi je bez sebemnších problémů,jen si pro jistotu vždy přikreju igelitem alternátor a tj.vše,nastříkám na motor přípravek,nechám působit,houbou omeju okolí motoru (kapotu zespoda,vnitř.podběhy)a po té ostříkám vapkou,letem světem ofoukám vzduchem a pohoda,motor je jak novej,nikdy jsem s tim neměl problém a to že jsem se jich už naumejval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ja se ztotoznuju s nazorem, ze motor se wapkou ani umyvat nemusi a ze obcas ho obetrit vlhkym hadrem bohate staci. Tak sem to delal i na svem byvalem aut za 2 roky najeto neco pres 70 tisic km a motor byl porad pekne cisty. Nejlepsi to je asi praktikovat pri kazdem myti, ono to obetreni motoru zabere max. navic 2-5 minut a pak se mi zda, ze cisteni wapkou je bezpredmetne. A navic taky bych mel celkem strach ten motor valit tlakovou vodou, neco se tam este pokazi clovek si to udela sam a je hned z toho spatny, ze tomu slo predejit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
:) už jste to někdo zkoušel i dětskými ubrousky na zadek, já teda zatím motor ne, ale plasty i čalounění furt, ty ubrousky jsou dokonalá žiravina, gumu vyčistí raz dva čalounění taky plasty o těch ani nemluvím a jak čtu tuto diskuzi tak to zkusím i na motor. :plol lol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mám možná částečné řešení na to aby se nám ty motory nešpinili tak rychle. Na německém foru si tam začali dávat gumová těsnění na ten přední plech kde není těsnění dáno z výroby. mají to ale docela drahé, pokud by se nám povedlo něco takoého sehnat tady v CZ tak by to bylo super , dejte rady a možnosti pokud někoo něco napadne..... Přikládám foto....

a odkaz na forum....Tady

post-269-1201437765_thumb.jpg

post-269-1201438126_thumb.jpg

Editováno: , autor: Harley1006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to zajimavé řešení, pročetl jsem celej ten germánskej topic a celkem si to pochavlujou. Ale jinak nevidím jediný důvod proč bych si podobné těsnění nemohl koupit v nějakém OBI či Baumaxu. Sice ten maník v tom fóru tvrdí, že toto už je přesně naměřené na OII, ale pokud není člověk jelito, tak si to za stovku v koupíš v supermarketu a výsledek je stejný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...