Přejít na obsah

Spotreba oleja 1,8T AGU


johny77

Doporučené příspěvky

Pokuď ti to po výměně toho těsnění 5 tisíc km nedělalo a zase to začíná, asi bych hledal problém tam. Myslíš tím těsněním gufera na dříkách ventilů?

ano tie gufera som myslel ...skusim to pozret ...dufam ze to je to ale hned po 5000 km znova ??no uvidim ...nemate niekto schemu rozvodu oleja ako cirkuluje ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám AUM a žere mi to od samýho začátku (Okm)... Lil jsem tam 0w30, (do 90 000km) pak jsem přešel na 5w40 a za posledních 33000 pozoruji zlepšení... odhadl bych to na o 50% menší spotřebu oleje

V zimě je to podstatně horší, v létě lepší. Krátký trasy špatný, - za 2500km na dovolenou v létě žádná spotřeba! Pod autem sucho, emise OK, svíce nezakarbonovaný... nevím asi 20V - je to o 4 těsnění dříků víc než u ostatních motorů a taky ložisko turba něco pustí... Moje bývalé 1,6 a 1,8 (obě 8V) mi nežraly ani ve 200 000 vůbec....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne mam spotrebu 1,1l na 1000 km a zvysuje sa... som v koncoch ... po vymene tesneni pod ventilmi to bolo ok ale po cca 5000km zacalo znova ...motor ma 190 000 km(dufam kupene ako jazdene) ...olej je tam Castrol TXT 5W-40 Vopred dakujem za rady

Mám taky 1,8 T AGU najeto 178 000 (doufám :-))))) a nežere ani kapku a jezdím většinou kraťounké trasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám AUM a žere mi to od samýho začátku (Okm)... Lil jsem tam 0w30, (do 90 000km) pak jsem přešel na 5w40 a za posledních 33000 pozoruji zlepšení... odhadl bych to na o 50% menší spotřebu oleje

V zimě je to podstatně horší, v létě lepší. Krátký trasy špatný, - za 2500km na dovolenou v létě žádná spotřeba! Pod autem sucho, emise OK, svíce nezakarbonovaný... nevím asi 20V - je to o 4 těsnění dříků víc než u ostatních motorů a taky ložisko turba něco pustí... Moje bývalé 1,6 a 1,8 (obě 8V) mi nežraly ani ve 200 000 vůbec....

no to turbo som tiez myslel ...skusim po sviatkoch akosi nie je cas to teraz riesit ...no este vyskusam emisie , tlaky a ked uz nic tak fakt len asi turbo ...dakujem za rady ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to turbo som tiez myslel ...skusim po sviatkoch akosi nie je cas to teraz riesit ...no este vyskusam emisie , tlaky a ked uz nic tak fakt len asi turbo ...dakujem za rady ...

Zkus přejít na 10w40 zase se to zlepší...

akční nabídka origo za 12000 +dph a vůbec zajímavé info o turbech:

http://www.aktualitky.com/turbocar/aktuality.php

www.turbocar.cz

kdyby kleko úplně tak je to asi dobrá nabídka (díly z vrakáčů neberu, potřebuji nejvyšší spolehlivost.... živí mne to) ale spočítej kolik bys musel do toho najejt oleje aby se to vyvážilo a kolik najedeš a jak dlouho si to necháš...

ty těsní dříků určitě origo škoda!!!! s noname gumovejma dílama jsem udělal tu nejhorší zkušenost ( gumy na stabíku.... 3 měsíce a vrzalo to. Koupil jsem origo a rok klid....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
mam novinku teraz som dlieval po 1900 km liter ...nechapem ...v piatok by som uz mal ist emisie ak stihnem ...

Třeba to časem přestane žrát úplně, už jsi se dostal skoro na půlku :D

Asi bych to moc neřešil, koukal bych, jestli ti nikde neteče olej z motoru, nejde do oleje voda atd., a pokud by vše bylo dobrý, tak bych se na to vykašlal. Emisema by to mělo projít v pohodě, mě to žere cca 1 litr na 2000 km a prošel jsem naprosto v pohodě. Třeba mě to oleje bere trochu víc v létě a v zimě rochu míň. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...