Přejít na obsah

Chip u TDi PD 74kw


Doporučené příspěvky

Čau já mám taky 1.9 TDi 74 kW. V říjnu jsem si ji nechal čipnout u Sport motou. Rozdíl opravdu znatelný motor de mnohem víc i v otáčkách a ze spodu není co řešit. Z původních 240 Nm, mi to měli zvednout na 302Nm!! A ze 74 na 100kW. RS Fabie neujede, mám vyzkoušeno z 0-100, na maximálku se šestkou by se asi vzdálila! Co max. rychlosti se týče přidá asi 10 km/h. Nejvíc se zlepšila čtyřka, ta oproti sérii jde hodně dobře, samozřejmě ostatní rychlosti taky, ale čtyřka nejvíc.

Spotřeba je dle mého PC stejná. Když jsem se rozhodoval k jaké firmě pudu měl jsem ve vyhledáváčku pouze dvě firmy. Již zmiňovaný SPORT MOTOR a CIMBU. Já bych k jiným firmám nešel, ostatní jsou sice levnější, ale cimbu nebo sportmotor je záruka. No a proč jsem nakonec zvolil Sport motor je ten, že z původních 15.000,- Kč Sportmotor dělá slevu pro vozy do r.v. 2005 za 10.000,- Kč :palec2: .

Zatím jsem neměl žádné problémy, mohu doporučit :)

Koukni se na stránky Sportmotor

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi chipujete krutak len tak lieta a ci vobec viete na kolko je dimenzovana spojka a prevodovka u toho vasho motora 1,9 TDi ked uz s vyroby ma 240Nm. ak to viete dobre ale ak nie mozte si typnut :)

To je jedno,ale pojede to. :palec::palec::palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi chipujete krutak len tak lieta a ci vobec viete na kolko je dimenzovana spojka a prevodovka u toho vasho motora 1,9 TDi ked uz s vyroby ma 240Nm. ak to viete dobre ale ak nie mozte si typnut :)

Souhlas spojka trpí, ale zase na druhou stranu rezerva tam z výroby určitá je. Těch 302 Nm mám na papíře,ale nevím kolik ve skutečnosti. Ikdyž mám k tomu papír,kde se zaručují s tímto výkonem a vše se dá změřit. Ale Sportmotoru a Cimbu věřím, a myslím, že maximální odchylka může být 10% od skutečné.

LPG: No je to tvoje věc, ale jestli těch 340Nm bude skutečných ( jako, že já tomu od takové firmy nevěřím) hoooodně ryskuješ. Vem si, že RS má 310Nm a ta určité úpravy oproti klasik PD má.

Pokud si to tam necháš udělat jsem zvědavý na výsledek, škoda,že nejsi blíže mého bydliště,udělal bych srovnávací jízdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas spojka trpí, ale zase na druhou stranu rezerva tam z výroby určitá je. Těch 302 Nm mám na papíře,ale nevím kolik ve skutečnosti. Ikdyž mám k tomu papír,kde se zaručují s tímto výkonem a vše se dá změřit. Ale Sportmotoru a Cimbu věřím, a myslím, že maximální odchylka může být 10% od skutečné.

LPG: No je to tvoje věc, ale jestli těch 340Nm bude skutečných ( jako, že já tomu od takové firmy nevěřím) hoooodně ryskuješ. Vem si, že RS má 310Nm a ta určité úpravy oproti klasik PD má.

Pokud si to tam necháš udělat jsem zvědavý na výsledek, škoda,že nejsi blíže mého bydliště,udělal bych srovnávací jízdu.

Tak se přidám než to tu zamknou :)

Mám čipováno při 40 000KM, ted mám 105 000KM a je to bez jakéhokoliv problému a to auto nešetřim.

a to čip nemám od žádného komerčního prodejce, cena byla oproti jiným jako je Cimbu atd o cca 60% nižší.

jsem prostě spokojenej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cluck: přesně tak,cena taky rozhoduje,od CORNER AUTO-HIFI to u nás maj tři kluci v různých autech a bez jakýchkoli problémů

Spolupracují s nějakou rakouskou firmou,název si nepamatuju,tak pochybuju že by to nebylo kvalitní,hodnoty jsou supr,prostě to beru lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. RS Fabie neujede, mám vyzkoušeno z 0-100, na maximálku se šestkou by se asi vzdálila!

ale ujede, vyzkoušíme? lol , ;)

Všichni tady chipujete, ale uvědomte si že tdi má oproti rs úplně jinou spojku a taky převodovku. Spojka je daleko menší a převodovka je dělaná tuším do280Nm. RS má myslím do 350Nm. Osobně bych to nechal nechipovat na 96Kw a tak 280-290 NM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně a potom tu o Karkulce.

Hoši uvědomte si jedno. FRS má mít 96kw z výroby, takže určitě o pár kW víc ( při dobrém zajetí třeba 105kw), kdažto 1.9tdi 74kW bude mít po čipu horko těžko deklarovaných 101kw ( Cimbu ) a 330Nm s odřenýma ušima...ale co...ono lepší nechat čipovat... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně a potom tu o Karkulce.

Hoši uvědomte si jedno. FRS má mít 96kw z výroby, takže určitě o pár kW víc ( při dobrém zajetí třeba 105kw), kdažto 1.9tdi 74kW bude mít po čipu horko těžko deklarovaných 101kw ( Cimbu ) a 330Nm s odřenýma ušima...ale co...ono lepší nechat čipovat... :prc:

u TDI je nárust dost citelnej a je jedno jestli to dělá 15KW ve skutečnosti nebo 27kw dle hodnot cimbu. Už i těch 15KW každej pozná a bude to hooodně znát. To u benzínu se bohužel hraje trvdě na každej KW....

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj...ono tě to přejde až si zvykneš....za měsíc ti to přijde zase normální(pomalý)

Najmis: Moje řeč ;) , měnil bych za rychlejší ( clio 2.0 sport kol5 )

LPG: Taky se přidávám ke gratulantům, a hoodně šťastných a bezporuchových km!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najmis: Moje řeč ;) , měnil bych za rychlejší ( clio 2.0 sport kol5 )

LPG: Taky se přidávám ke gratulantům, a hoodně šťastných a bezporuchových km!

Hmmm...jako výkon slušnej...ale kolik to asi pápne,když tomu naložíš....psaná spotřeba je u něj 8l/100km ale reál bude asi trochu jiná...tak 10l/100km... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm...jako výkon slušnej...ale kolik to asi pápne,když tomu naložíš....psaná spotřeba je u něj 8l/100km ale reál bude asi trochu jiná...tak 10l/100km... :feve:

Výkon je úžasný= 0-100 cca 7s a co potom po čipu, ikdyž né tak brutálním navýšením, jako T motory.

Je to sice frantík a malé autí, ale já po něm slintám :prc: .

Na Renault clubu jsem si psal s člověkem, který ho má a průměr má 8.5l, ale samo záleží na stylu jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výkon je úžasný= 0-100 cca 7s a co potom po čipu, ikdyž né tak brutálním navýšením, jako T motory.

Je to sice frantík a malé autí, ale já po něm slintám :prc: .

Na Renault clubu jsem si psal s člověkem, který ho má a průměr má 8.5l, ale samo záleží na stylu jízdy.

Bude to žihadlo to jako jo...ale Frantíci... :feve:

jak píšeš...styl jízdy...no nenalož tomu,když to jede....ve městě při trochu pružný jízdě tě to sežere... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to žihadlo to jako jo...ale Frantíci... :feve:

jak píšeš...styl jízdy...no nenalož tomu,když to jede....ve městě při trochu pružný jízdě tě to sežere... ;)

Jasný, neříkám, že si ho kupuji,ale nemít Fábii a hledat auto...asi bych ho měl v garáži!

No nic podtéma o Cliu bych ukončil ( než se na mě každý vrhne :aggressive: ) :)

Čipům zdar!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

věnuj se motoru 1,4 55kW..... :help:

neboj u svojho motora chip neriesim a aj keby ano tak mam velku rezervu prevodovka prenesie 200Nm :p

len by ma zaujimalo co na to prevodovka a poloos ked to mate na 340Nm ked na to nie su robene, ide hlavne o rozbeh. na jednotku asi moc neslapat to by bol sok pre tu prevodovku ;)

p.s.: nakladaky maju velmi vela Nm lenze tak je pri rozbehu elektronicky obmedzeny Mk aby to vydrzal diferencial lenze ako to riesite vy ? jedine mat na pamäti neslapat na to moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj u svojho motora chip neriesim a aj keby ano tak mam velku rezervu prevodovka prenesie 200Nm :p

len by ma zaujimalo co na to prevodovka a poloos ked to mate na 340Nm ked na to nie su robene, ide hlavne o rozbeh. na jednotku asi moc neslapat to by bol sok pre tu prevodovku ;)

p.s.: nakladaky maju velmi vela Nm lenze tak je pri rozbehu elektronicky obmedzeny Mk aby to vydrzal diferencial lenze ako to riesite vy ? jedine mat na pamäti neslapat na to moc.

a na to došels jak, že mají při rozjíždění omezený krouták? co mají tak je asr , ale to už mají všechny osobáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...