Přejít na obsah

LED H7 - náhrada za klasické halogenové žárovky


superfatty

Doporučené příspěvky

tak nainstalovat LEDKu..

Prostě bych rád dostal radu jak velkej odpor by bylo potřeba aby místo halogenky šla použít LEDka, která naopak žádnou spotřebu nemá.. dík za odpověď a pokud možno bez OT..

No k tomuto dotazu nemít OT ani nejde Roberte. To jako chceš místo halogenu dát ledku??? A jak budeš svítit v noci. Takovou ledku jsem ještě neviděl aby svítila víc než halogena :feve: A mnimochodem co to máš v tom avataru?? Ty jsi boural?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná, že by to chtělo ještě větší odpor, po propočtech tak 320 Ohmů 5W. Ale řekni, kde seženeš takovou ledku a hlavně jak ji do toho světlometu narveš. :feve: Jsem skeptik.

Tak sehnat ledku neni snad problem, maj to treba tady ebay, H7 led foglamp

Co se tyce odporu, uci se to na zakladni skole.... coz ovsem neznamena, ze si to ja pamatuju, tak to pripadne nekdo opravte... IMHO normalni zarovkou tece proud, kterej se vypocita jako vykon deleno napetim, teda cca 50W deleno 12V, coz je asi 4 Ampery, ne ? Takze jestli ma ledka zanedbatelnej odber, potrebuju odpor, kterym ty 4 ampery protecou, pri 12 voltech.... odpor rovnase napeti deleno proud, takze 12/4=3.

Tj odpor 3 ohmy, a samozrejme 50W, tim se bude dat vytapet auto v zime.... :kuk:

Bez zaruky.

IMHO2, Ta RJ to nezkousi snad na presny hodnoty, takze mozna bude stacit mensi odpor... jakoze teda vic ohmu, a min wattu, to asi chce vyzkouset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sehnat ledku neni snad problem, maj to treba tady ebay, H7 led foglamp

Co se tyce odporu, uci se to na zakladni skole.... coz ovsem neznamena, ze si to ja pamatuju, tak to pripadne nekdo opravte... IMHO normalni zarovkou tece proud, kterej se vypocita jako vykon deleno napetim, teda cca 50W deleno 12V, coz je asi 4 Ampery, ne ? Takze jestli ma ledka zanedbatelnej odber, potrebuju odpor, kterym ty 4 ampery protecou, pri 12 voltech.... odpor rovnase napeti deleno proud, takze 12/4=3.

Tj odpor 3 ohmy, a samozrejme 50W, tim se bude dat vytapet auto v zime.... :kuk:

Bez zaruky.

IMHO2, Ta RJ to nezkousi snad na presny hodnoty, takze mozna bude stacit mensi odpor... jakoze teda vic ohmu, a min wattu, to asi chce vyzkouset.

Kdyby tohle četli moji profesoři na střední škole, seberou mi zpětně maturitní vysvědčení lol

Jo jo tahle LEDka je pěkná ale našel jsem lepší.. chce to pořádně vyzjistit.

Ovšem jak píšeš, tak si myslím, že ŘJ bude stačit nějakej odběr a na přímo určitá hodnota.. :feve:

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby tohle četli moji profesoři na střední škole, seberou mi zpětně maturitní vysvědčení lol

Jo jo tahle LEDka je pěkná ale našel jsem lepší.. chce to pořádně vyzjistit.

Ovšem jak píšeš, tak si myslím, že ŘJ bude stačit nějakej odběr a na přímo určitá hodnota.. :feve:

Lepsi, lepsi, to by mohl rict kazdej :p

Tak dej odkaz, ne ? :)

Jako kdyz bude ta 'zarovka' slozena z par ledek od Luxeonu, tak taky nejakej odber mit bude, kazdej Luxeon je 1 Watt... tim padem bude stacit dietnejsi odpor...

Nicmene si myslim, ze porad to bude spis na paradu, nez na sviceni... i kdyz ta zarovka z ledek se da udelat tak, aby svitila skoro stejne hodne jak halogen, problem bude se smerovanim paprsku... parabola je spocitana a vyrobena na bodovej zdroj v podobe vlakna halogenove zarovky, ne na nejak nahodile rozmisteny ledky... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepsi, lepsi, to by mohl rict kazdej :p

Tak dej odkaz, ne ? :)

Jako kdyz bude ta 'zarovka' slozena z par ledek od Luxeonu, tak taky nejakej odber mit bude, kazdej Luxeon je 1 Watt... tim padem bude stacit dietnejsi odpor...

Nicmene si myslim, ze porad to bude spis na paradu, nez na sviceni... i kdyz ta zarovka z ledek se da udelat tak, aby svitila skoro stejne hodne jak halogen, problem bude se smerovanim paprsku... parabola je spocitana a vyrobena na bodovej zdroj v podobe vlakna halogenove zarovky, ne na nejak nahodile rozmisteny ledky... :feve:

jak sem psal, buď to pujde a nebo to nepujde a pujdou do světa.. na účel, ke kterému jsou vyrobené a sice jako DENNÍ ČI SVĚTLA DO MLHY..

i když do mlhy jsou prostě nejlepší jedovky od Nokya.. :palec2: to tu víme všici..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak sem psal, buď to pujde a nebo to nepujde a pujdou do světa.. na účel, ke kterému jsou vyrobené a sice jako DENNÍ ČI SVĚTLA DO MLHY..

i když do mlhy jsou prostě nejlepší jedovky od Nokya.. :palec2: to tu víme všici..

To je sice hezký, denní svícení, ale na to ve světle nemám dvě patice pro H7. Nebo to chceš vždycky před nocí vyměňovat? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vypocet mam taky potvrzenej, melo by to byt cca 3Ohm 50W, ten odpor se da nejlepe koupit na TME.cz kolem 80 Kc, daval jsem led do mlhovek a kodoval jako denni sviceni a tohle mi jeste chybi. Jinak nestaci jakejkoliv odber, fakt to chce +-to, co bere zarovka, jinak auto rve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně to není levná sranda. xenony vyjdou zatím snad levněji.odběr to taky nebude mít menší,když tam bude ten odpor nahrazující odběr žárovky.topit bude taky pěkně.spíš by to chtěla nějak přeprogramovat hlídání odběru v řídící jednotce,teprve pak budou mít LED světla smysl, především kvůli nižší spotřebě.je pravda,že výhoda,že ledky skoro neodcházejí zůstává,ale zase pořizovací cena to úplně smaže. taky už jsem po žárovkách z LEDek pomrkával,ale zatím to žádnou výhodu nepřináší.

post-12232-1203698041_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc Vám děkuju za hodnotné příspěvky chlapi, podle nichž se budu moci zařídit až to pořídím. A určitě pak dám vědět jak to bude vypadat.. :-)

Určitě je otázka jestli se jde nějak pohrabat v systému auta aby se třeba nemuselo montovat odpory na LEDky do parkovaček.. to by člověku MOC pomohlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u bmw stačí na 21W 50 ohm aby elektronika utichla

odpor určitě montuj mimo lampu, vliem tepla se s něj bude "kouřit" a časem by ti mohla zašednout lampa

....IMHO2, Ta RJ to nezkousi snad na presny hodnoty, takze mozna bude stacit mensi odpor... jakoze teda vic ohmu, a min wattu, to asi chce vyzkouset.

chce to nekoho najit kdo zna jednotky co meri prikony zarovek v aute. Chtel bych vedet kde se ta jednotka nachazi nebo jeji elektrotechnicke schema a z toho posoudit zda bude treba zasah do jednotky (letovanim soucastek)nebo se da jednoduse naprogramovat hodnota jmenoviteho prikonu, anebo mereni uplne vypnout.

Predrazovaci odpor bych tam nedaval, me to prijde jako barbarsky cin :p

Editováno: , autor: tomiczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a nejake foto by nebolo ako tá tragédia? by ma celkom zaujímalo ako tá "žiarovka vyzerala"

tak tady to máš pán Profor :palec2:

bohužel jsem byl tak nadšený, že jsem přehlédl zdeformovanou patici už na obrázku.. týká se myslím té pravé.. ani jsem to ve světlech nezkusil.. jak sem byl nasr... zabalili a poslal zpátky do Slovinska.. a čekám na vrácení peněz..

post-5385-1204547334_thumb.jpg

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chce to nekoho najit kdo zna jednotky co meri prikony zarovek v aute. Chtel bych vedet kde se ta jednotka nachazi nebo jeji elektrotechnicke schema a z toho posoudit zda bude treba zasah do jednotky (letovanim soucastek)nebo se da jednoduse naprogramovat hodnota jmenoviteho prikonu, anebo mereni uplne vypnout.

Predrazovaci odpor bych tam nedaval, me to prijde jako barbarsky cin :p

No tak k tomuto se chystám založit nové téma.. protože jsme řešili samotné parkovačky, já po večerech letuju jak kretén a pořád nic.. nejlepší výsledek zatim byl ten že to občas hodí chybu na maxiku ale jinak to svítí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Jak už tu padlo, LED bych do potkávacích necpal. Pokud chceš lepší svítivost v noci, kup žárovky Philips VisionPlus nebo NightGuide, pokud chceš aby dlouho vydržely a svítí se s nimi i přes den, doporučuji z vlastní zkušenosti Philips EcoVision nebo "obyčejné" Philips Premium (ty podle testů svítí jen o 1m méně než slavné Osram Nightbreaker a jsou o dost levnější).

Editováno: , autor: Luďa
Necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...