Přejít na obsah

Vozí někdo kola na krátké Fabii


kaji

Doporučené příspěvky

kaji: Bez problémov, viď foto! Stačí obyčajný strešný nosič (ja som mal Diheng D2000), naňho 2 nosiče na bicykel a bolo. X-krát me absolvovali cestu s bicyklami na chatu a naspäť, po diaľnici, takže bez problémov 130 km/h... Jediná vec, na ktorú si treba zvyknúť, je hluk od strechy.

houmr: To je síce fajn, že ich dáš dovnútra - ale otázka bola na hatchback, nie combi :kuk:

post-140-1203784549_thumb.jpg

post-140-1203784555_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano zahradku ja mam i takove drzaky co mas focene , ale nemam kulaty ram a proste se tech kol na strese bojim , kdyz jedes a vidis co ty kola delaji na druhem aute , ne proste na strechu se toho bojim

Ono ja bych se tech levnych nosicu bal i jako prodejce.Jestli vice zainvestujes ,treba do THULE FreeRide 530,ktery se da koupit kole 1400kc,tak se nemusis bat,ze to uleti a ty nosice neco vydrzi.Kdyz se k tomu budes chovat slusne tak vydrzi i hodne dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedovedu si představit zabahněné horské kola nacpat do interiéru. A čtyři? :feve: Musel bych být blázen. lol . Jediné řešení střešní nosič.

sem to vul :wallbash::doh:blbec: ja som myslil kolesa a nie kolo ako bike. tak tie som tam mal zatial dva.

p.s.: spinave nedal do auta to sa musi aspon trochu ocistit a igelit vozim v kufry tak sa prestre a je ale bike tam vezem raz dva krat do roka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj kolega z práce bydlí u řeky kde je přes ní malej mostík (nebo lávka) akorát na jedno auto a která vede do chatovy kolonie.No a na začátku mostu je odendavaci výšková zábrana,aby se tam necpaly traktory nebo tak něco.Jistě si dovedete představit jak to dopadne když tam vjede někdo s kolama na střeše.. :huh: A že jich už pár bylo........ :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nema prosim nekdo skusenosti s nosicema na zadnich dverich ???

Nevím z čeho máš strach, já už se třemi koly projel poslední tři roky celou republiky a nikdy sebemenší problém. Brácha má krátkou Fabii a loni vezl do Chorvatska kolo a rakev. A to má nosiče kol Hakr, stejně jako já, žádné Thule. Žádný strach, nasadit, řádně zajistit a jede se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kombi a kola vozím každý týden , ale brácha má krátkou Fabii . Hakr a nosič kol Thule vezl dvě kola a v poho. Kolega z práce vozí 4 kola, ale má kombíka , doporučuji jezdit kolem stovky . Počítej, že auto bude trochu víc papat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

videl som uz Fabie, ako si priviezli na streche bicykle az do Chorvatska.

a já jsem zase viděl, jak z auta, které jelo na dálnici přede mnou, se z takového nosiče bicykl uvolnil a spadl mi před auto. Naštěstí jsem měl odstup cca 80 metrů a stihl se mu vyhnout. Jinak jsem tu už nemusel bejt ... :feve: Od té doby nosičům kol nevěřím a od vpředu jedoucího auta s bycykly na střeše si držím sakramentský odstup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já jsem zase viděl, jak z auta, které jelo na dálnici přede mnou, se z takového nosiče bicykl uvolnil a spadl mi před auto. Naštěstí jsem měl odstup cca 80 metrů a stihl se mu vyhnout. Jinak jsem tu už nemusel bejt ... :feve: Od té doby nosičům kol nevěřím a od vpředu jedoucího auta s bycykly na střeše si držím sakramentský odstup...

Chápu tvoje pocity, ale takhle to nejčastěji dopadá, když lidi přehnaně šetří a kupují za nosiče ty nejlevnější shity na trhu... ;) Se značkovými nosiči, třeba od Thule, se není čeho bát. Samozřejmě i za předpokladu, že člověk není vemeno a umí bicykl na ten nosič řádně upevnit... ;) Navíc komfort ovládání některých značkových nosičů je u některých modelů exkluzivní a nedokázal by to správně přidělat opravdu jen extra trouba.

Jak tu někdo pořád spekuluje o uchycení na zadek auta, tak toho bych se bál víc a nikde není záruka, že při šmejdu výrobku to nemůže s bicyklama uletět ze zadku auta stejně jako při šmejdu výrobku ze střechy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kombi a kola vozím každý týden , ale brácha má krátkou Fabii . Hakr a nosič kol Thule vezl dvě kola a v poho. Kolega z práce vozí 4 kola, ale má kombíka , doporučuji jezdit kolem stovky . Počítej, že auto bude trochu víc papat.

Důležité je taky je, jak velká ta kola jsou a kolik váží, dovolené zatížení střechy je tuším 60 kg pro hatchback.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu tvoje pocity, ale takhle to nejčastěji dopadá, když lidi přehnaně šetří a kupují za nosiče ty nejlevnější shity na trhu... ;) Se značkovými nosiči, třeba od Thule, se není čeho bát. Samozřejmě i za předpokladu, že člověk není vemeno a umí bicykl na ten nosič řádně upevnit... ;) Navíc komfort ovládání některých značkových nosičů je u některých modelů exkluzivní a nedokázal by to správně přidělat opravdu jen extra trouba.

Jak tu někdo pořád spekuluje o uchycení na zadek auta, tak toho bych se bál víc a nikde není záruka, že při šmejdu výrobku to nemůže s bicyklama uletět ze zadku auta stejně jako při šmejdu výrobku ze střechy...

A dlaší věc je dodržování rychlosti dovolené výrobcem nosiče-když Tě na dálnici ve 140 předjíždí ichtyl co má na střeše kola tak se na to nedá nic říct, jen se od něj držet dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abychom nechválili jen Thule. Já mám nosiče kol Hakr Speed a taky žádný problém. Jsou uzamykatelné, maximální povolená rychlost je 130 km/hod. Mě to stačí, protože do stoupání to s koly a bagáží v kufru stejně víc nejede. :p  Budu je mít čtvrtou sezónu a jen slova chvály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...