Přejít na obsah

Radar měřící pouze za tepla


Seiger86

Doporučené příspěvky

Dnes mi naměřili v obci rychlost 68km/h. Nebudu sem psát podrobnosti jakože ta vesnice měla jeden barák a kde že to vlastně stavěli a jakým způsobem mě zastavili. Ale změřili mě laserovým radarem. Chtěl jsem vidět doklad o kalibraci radaru. Řekli mě, že vyžádat si tento doklad má právo pouze někdo z meteorologického ústavu... Nakonec mě ho stejně ukázali. Když jsem ho četl, tak jsem tam našel, že pro měření je potřebná teplota 22,3°C +-1°C. Tak jsem jim řekl, že je tak 7°C a že s tím nemůžou objektivně měřit. Vůbec se se mnou nebavili a když jsem odmítl pokutu přijmout, tak vypsali "pozvánku" na správní řízení. Tak by mě zajímalo, jestli tam mám šanci uspět, nebo ne. Co si o tom myslíte? Nebo ještě lépe, kdyby někdo měl podobnou zkušenost, tak ať napíše svoje poznatky a dojmy. Dík ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi naměřili v obci rychlost 68km/h. Nebudu sem psát podrobnosti jakože ta vesnice měla jeden barák a kde že to vlastně stavěli a jakým způsobem mě zastavili. Ale změřili mě laserovým radarem. Chtěl jsem vidět doklad o kalibraci radaru. Řekli mě, že vyžádat si tento doklad má právo pouze někdo z meteorologického ústavu... Nakonec mě ho stejně ukázali. Když jsem ho četl, tak jsem tam našel, že pro měření je potřebná teplota 22,3°C +-1°C. Tak jsem jim řekl, že je tak 7°C a že s tím nemůžou objektivně měřit. Vůbec se se mnou nebavili a když jsem odmítl pokutu přijmout, tak vypsali "pozvánku" na správní řízení. Tak by mě zajímalo, jestli tam mám šanci uspět, nebo ne. Co si o tom myslíte? Nebo ještě lépe, kdyby někdo měl podobnou zkušenost, tak ať napíše svoje poznatky a dojmy. Dík ;)

Co se me tyce, toto bych neudelal. Jel jsi skoro o 20 vice nez by se melo? Jel. Tak bych si rekl, ze jsem jouda a urcite bych se nenechal pozvat na spravni rizeni. Je to jen muj nazor a neber ho ve zlem! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi naměřili v obci rychlost 68km/h. Nebudu sem psát podrobnosti jakože ta vesnice měla jeden barák a kde že to vlastně stavěli a jakým způsobem mě zastavili. Ale změřili mě laserovým radarem. Chtěl jsem vidět doklad o kalibraci radaru. Řekli mě, že vyžádat si tento doklad má právo pouze někdo z meteorologického ústavu... Nakonec mě ho stejně ukázali. Když jsem ho četl, tak jsem tam našel, že pro měření je potřebná teplota 22,3°C +-1°C. Tak jsem jim řekl, že je tak 7°C a že s tím nemůžou objektivně měřit. Vůbec se se mnou nebavili a když jsem odmítl pokutu přijmout, tak vypsali "pozvánku" na správní řízení. Tak by mě zajímalo, jestli tam mám šanci uspět, nebo ne. Co si o tom myslíte? Nebo ještě lépe, kdyby někdo měl podobnou zkušenost, tak ať napíše svoje poznatky a dojmy. Dík ;)

Pozor na slovíčka: nikoliv meteorologického (počasí) ale metrologického (jednotnost a přesnost měřidel).

Jinak je-li skutečně uvedena hodnota přesnosti měření při teplotě 22,3°C +-1°C, tak lze "uhádat" pár km (max. 5-6) nikoliv celkem 18.

Hádání s policisty nikam nevede, lepší je nechytračit a dohodnout se :palec2:

Oni to měření také nemají rádi, prostě musí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta teplota neznamená nic jiného než, že ověření kalibrace proběhlo při této teplotě. Právě pro "chytráky" to je napsáno takhle (kdyby tam nebyla napsaná teplota nebo rozsah teplot pro danou odchylku tak by se dalo ASI zpochybnit). Kalibrace je platná při jakékoliv teplotě, při tvém napadení bude radar překalibrován při tebou řečené teplotě a máš smůlu. Jedině pokud by ten papír neměli, nebo by byl prošlý, tak by snad velmi dobrý právník uspěl.

Při takovéto rychlosti sklopím uši řeším co nejnižší pokutu, až když není se strážníkem (ty fakt nemůžu s policajtem se dá vcelku normálně vyřešit bez úplatku cokoliv) normální řeč, tak začnu vyskakovat a napadat postupy a šel bych i do správního řízení i s rizikem vyššího postihu, ale u strážníků je vždy nějaké pochybení a ještě jsem se nesetkal se žádným který by vyplnil ty tuny papíru do správního a poslal to. Musíš ale mít opravdu nastudované postupy a dohadovat se tak dlouho až nevzdělanec udělá chybu.

Tímto se omlouvám pokud je někdo z fórmanů Městským strážníkem, ale opravdu jsem normálního strážníka ještě nepotkal.

A poslední rychlost jsem zatím vždy vyřešil i se strážníkem na nižší postih než byl možný, ale parkování jsem nedořešil ještě ani jednou a nešlo ani do sř. Nejvytrvalejší byl velitel místního oddělení v Praze 1 ten vyskakoval fakt dlouho, nakonec jsem ho nachytal když šel pro papíry na SŘ do soukromé Fabie, která stála čumákem na přechodu, i to byl ještě tvrdý a vyměkl až když jsem napsal do vyjádření, že chci přestupek vyřešit v místě bydliště a budu vyžadovat jeho svědectví + svědectví kolegů které jsem na jeho parkování zavavolal. To nevydržel vztekle papír roztrhal a hodil do koše a za mého nadávání odjel.

Do radaru bych se, ale fakt nepouštěl. Ještě jedna maličkost když chceš kalibraci napadnout nenapadej ji hned prostě nesouhlas s přestupkem bez udání důvodu (musíš se poradit s právníkem bez něj nic neřešíš) no až na tebe přijde za půl roku řada tak můžeš zkusit napadnout kalibraci oni musí dodat důkaz že tehdy kalibrace bylo OK no a při nejlepší náhodě kalibrace skončila (myslím že je max na rok) tak maj novou bumažku a starou někdo vyhodil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KaJe

Možná jo nemám zkušenost. Každopádně se při správním může nadhodit otázka "předpokládám že kalibraci měla policie v pořádku?" zní to rozhodně líp, než když to použiju na ulici, to ho jen vytočím a může hledat i něco dalšího.

Policie to posílá myslím do pěti prac. dní, úřad musí taky zahájit snad do pěti dnů, ale vyřešeno musí být do jednoho roku. Takže tobě přijde jen že bylo zahájeno správní a pak čekáš až si tě pozvou a v praze to je například kolem 3/4 roku, alespoň tak jsem dostal info.

A opět do sporu se pouštím, jen když vím, že to nějak ustojím i v případě tvrdšího postihu.

Není to zrovna tenhle případ, ale mám hrozně rád, když se někdo rozhádá dá to do správního a pak se až různě ptá co s tím má dělat, potrestají mě...

A poslední co mám od známých co ve správním byli, tak s rychlostí a jeden dokonce s nějakým malým alkoholem odešli s vyšší pokutou, ale bez bodů a o to jde aby zůstal řidičák ne?! (Jsem odpůrcem jakéhokoliv alkoholu)

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KaJe

Možná jo nemám zkušenost. Každopádně se při správním může nadhodit otázka "předpokládám že kalibraci měla policie v pořádku?" zní to rozhodně líp, než když to použiju na ulici, to ho jen vytočím a může hledat i něco dalšího.

Policie to posílá myslím do pěti prac. dní, úřad musí taky zahájit snad do pěti dnů, ale vyřešeno musí být do jednoho roku. Takže tobě přijde jen že bylo zahájeno správní a pak čekáš až si tě pozvou a v praze to je například kolem 3/4 roku, alespoň tak jsem dostal info.

A opět do sporu se pouštím, jen když vím, že to nějak ustojím i v případě tvrdšího postihu.

Není to zrovna tenhle případ, ale mám hrozně rád, když se někdo rozhádá dá to do správního a pak se až různě ptá co s tím má dělat, potrestají mě...

A poslední co mám od známých co ve správním byli, tak s rychlostí a jeden dokonce s nějakým malým alkoholem odešli s vyšší pokutou, ale bez bodů a o to jde aby zůstal řidičák ne?! (Jsem odpůrcem jakéhokoliv alkoholu)

Nic jiného než li, že s tebou souhlasím. A s tím alkoholem na 120% :palec2:

To co jsi psal o strážnících, tak to je u mne také stejné, jen asi ještě více mne serou než tebe. Mně prostě vadí, že má rozhodovat o provozu a přestupcích člověk, který není vzdělaný tak, jako příslušníci PČR. Protože někdy je rozumnější porušit zákovń s přimhouřením oka, než li zablokovat dopravu. Bohužel, tohle těm hodně a mnoho hranatým čepicím nikdo nevymluví. A to mne sere jako hrom. Ale i tam jsem již našel dva chlapy a jednu dívku, co umí použít rozum, asi vyjímky, které potvrzují praidlo :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MP hrůza, PČR dá se s nima mluvit a jsou víc lidi, než MP.

jinak k původnímu dotazu: kdyby jsi jel nevím třeba o 5- 8 km rychleji, tak to chápu, ale ty jsi jel skoro fakt o 20,, neříkám, že já jezdím 50, ale kdyby mě takhle změřili, tak se snažím jednat o co nejmenší pokutě a nevymýšlím takový blbosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MP hrůza, PČR dá se s nima mluvit a jsou víc lidi, než MP.

jinak k původnímu dotazu: kdyby jsi jel nevím třeba o 5- 8 km rychleji, tak to chápu, ale ty jsi jel skoro fakt o 20,, neříkám, že já jezdím 50, ale kdyby mě takhle změřili, tak se snažím jednat o co nejmenší pokutě a nevymýšlím takový blbosti

Tak jsem to presne myslel... Ja se vzdy omluvim a jsem slusny a daji se delat zazraky, ikdyz to tak nevypada!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, pokud z nich děláš debily, tak se budou tak chovat i k tobě a celkem je potom i chápu, nikoho se nezastávám, taky si myslím, že měří tam, kde se dá dobře vychytávat, ale oni dělají svou práci a mám pár známých u PČR, kteří mě potvrdili to, že je to rozhodně nebaví a že by dělali jinou formou svou službu, ale holt musí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se postavit za Siegera, protože něco podobného se děje i s radarem v Litovli. Jezdím tam tak 3-4 do týdne a už se mi stalo, že při 50ce mi to naměřilo 68, v dešti to raději nezměřilo vůbec a taky se mi při 45 stalo, že mi to ukázalo 16. Tak tohle mě taky dokáže vytočit. Na štěstí tam policajti nebyli, ale prý tam sem tam stávají a číhají. Nevím, co bych pak říkal nebo dělal.

Editováno: , autor: Matys06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se postavit za Siegera, protože něco podobného se děje i s radarem v Litovli. Jezdím tam tak 3-4 do týdne a už se mi stalo, že při 50ce mi to naměřilo 68, v dešti to raději nezměřilo vůbec a taky se mi při 45 stalo, že mi to ukázalo 16. Tak tohle mě taky dokáže vytočit. Na štěstí tam policajti nebyli, ale prý tam sem tam stávají a číhají. Nevím, co bych pak říkal nebo dělal.

na zaklade tehle radaru te prece nemuzou pakutovat, tak jaky vysvetlovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se postavit za Siegera, protože něco podobného se děje i s radarem v Litovli. Jezdím tam tak 3-4 do týdne a už se mi stalo, že při 50ce mi to naměřilo 68, v dešti to raději nezměřilo vůbec a taky se mi při 45 stalo, že mi to ukázalo 16. Tak tohle mě taky dokáže vytočit. Na štěstí tam policajti nebyli, ale prý tam sem tam stávají a číhají. Nevím, co bych pak říkal nebo dělal.

Sieger asi nemysli takovy ten laserovy informacni radar.Laserove radary pracuji a meri laserovym paprskem. Informacni tabule meri na bazi radiovych vln bud v tzv K pasmu /vetsinou oranzove svitci cedule/ nebo v tzv Ka pasmu,ve kterem meri i radary klasicke pouzivane PCR.

Na zaklade techto informacni tabuli s merici rychlosti, te nikdo nemuze pokutovat, jak pise baurak.

Navic jak PCR,tak MP muze pouzivat k mereni rychlosti pouze pristroje schvalene k temto ucelum a to ministerstvem a ceskym metrologickym ustavem.

Mezi tyto merice informacni tabule nepatri.

V obci Obora na okrese Ceska Lipa je taktez jedna takova,ktera mi pri tachometrovych 55km/h za mokra ukazala 15km/h a nasledne 17km/h...

Je total mimo.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sieger asi nemysli takovy ten laserovy informacni radar.Laserove radary pracuji a meri laserovym paprskem. Informacni tabule meri na bazi radiovych vln bud v tzv K pasmu /vetsinou oranzove svitci cedule/ nebo v tzv Ka pasmu,ve kterem meri i radary klasicke pouzivane PCR.

Na zaklade techto informacni tabuli s merici rychlosti, te nikdo nemuze pokutovat, jak pise baurak.

Navic jak PCR,tak MP muze pouzivat k mereni rychlosti pouze pristroje schvalene k temto ucelum a to ministerstvem a ceskym metrologickym ustavem.

Mezi tyto merice informacni tabule nepatri.

V obci Obora na okrese Ceska Lipa je taktez jedna takova,ktera mi pri tachometrovych 55km/h za mokra ukazala 15km/h a nasledne 17km/h...

Je total mimo.. :)

Asi myslel jinej. Ale i toto je blaf. Na co to tam dávají.

Editováno: , autor: Matys06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás jsem viděl měšťáky jak sedí v autě s foťákem a fotí, jak auta přijíždí k informační tabuli měření.

Tak nevím, jestli je toto v poho? Tady čtu, že někomu to měření ukazuje jinak než jel. To by bylo, když jedu 50 a na tabuli je 70 a měl bych platit????

Když budu vyfocen a za nějakou dobu předvolán na foto.

Je k pousmání, jak ten jeden ležel na přístrojovce a fotil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás jsem viděl měšťáky jak sedí v autě s foťákem a fotí, jak auta přijíždí k informační tabuli měření.

Tak nevím, jestli je toto v poho? Tady čtu, že někomu to měření ukazuje jinak než jel. To by bylo, když jedu 50 a na tabuli je 70 a měl bych platit????

Když budu vyfocen a za nějakou dobu předvolán na foto.

Je k pousmání, jak ten jeden ležel na přístrojovce a fotil.

Tak je tu nekolik klicek,jak z tohohle ven myslim..

1) jak jsem psal,tyhle cedule nejsou na seznamu schvalenych mericu rychlosti a tudiz i fotka MP s tvym autem a zaberem na ceduli,kde je v obci treba 70km/h nema zadnou hodnotu v tom ohledu,aby te mohli pokutovat

2) porad mame osobu blizkou,ze..? ;)

Ja osobne bych je s takovouhle fotkou poslal nekam..Zjistil bych si typ merici cedule na danem miste a prisel tam s vytisknutym seznamem onech schavlenych mericu.. ;) A bylo by..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
to je uplne jedno na jakeho blbce narazis...pokutu nezaplatis a nechas se predvolat to je jasna vec ;)

Jenže pokud se necháš předvolat ke komisi, tak dostaneš litr hned za to že obtěžuješ a je jedno jestli máš pravdu nebo ne. A pak je to jednoduchý - buď máš pravdu za litr nebo ne za litr + minimálně to co ti dávali když tě odlapili. Odvolej (no jistě že můžeš) se a hned si to vynásob minimálně tak 3x, ovšem pokud se " her kommisar " špatně vyspinká nebo ..., tak ti ukáže tvůj řidičák se slovy "za jak dlouho ho chceš vydět zpátky", tak ani nemrkneš, zaplatíš a ještě u dveří budeš děkovat. Mají pravdu panáčku ti co říkají sklop hlavu, domluv se a zaplať hned. A zkus jít za právníkem - jen otevřeš dveře a než pozravíš tak už máš minimálně pětikilo v .íči - a to všechno je dohromady něco litrů benzínu či nafty !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó a to je právě ta chyba sklopit hlavu a nechat si na ni s*át. Ve správním, sedí většinou docela rozumní lidičky a je dost velká šance, pokud to není velký průser s hromadou důkazů proti tobě, vyhrát. Když vyhraješ neplatíš NIC.

Pokud je mě známo tak u první komise sedí pouze jeden člověk a ten tam zadarmo nebude, můžeš se odvolat, ale tam už sedí tři a ty taky zalatíš. Třeba už tam někdo byl a může říct jaký to tam je (a za kolik) ale já to potěšení zatím neměl a jezdím tak, abych ho ani neměl (co není může být) Každopádně všude jsou zatím lidi nebo lidi - a jsme v ČR ( lol v zemi neomezených možností lol ).

- Návrh na téma : Správní řízení a za kolik ? - jaké s tím máte zkušenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...