Přejít na obsah

Rádio Dance


Igor

Doporučené příspěvky

Tak,radio jsem vytáhl,pritlačil konektory a stále stejný problém. Divné je,že to začlo z ničeho nic...nechápu...Ještě nějaké rady?A prosím Vás,co se děje,když dlouze držím AS tlačítko. Cosik to udělalo a když jsem to podržel ještě déle,zmizely všechny stanice a nechce mi to žádnou najít a naladit,to taky nechápu,jak kdybych tam neměl anténu vůbec :-( help

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vypadá to na vyhnilou anténu, ještě si můžeš změřit jestli ti jde do antény 12V, a jestli jo, tak si kup rovnou novou, mě se to stalo asi před 3 měsícama, zateče kolem těsnění, a celej tišťák vyhnije, jinak anténa stojí kolem 1000-1200Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není asi nejlepší vybírat se jen podle ceny. A stačila by ti ta sklopná? Taky záleží jaký má konektor pro propojení ke koaxu. Nevím ani jak to mám já teď, ale když jsem to řešil u Feldy, tak vím že buďto byl konektor starší autoanténový - nevím jak ho nazvat, nebo šroubovací, A taky se dívám podle obrázku, že ten tvůj vybraný má asi napájení integrované po koaxu, ale někdy bývá +12V samostatným vodičem vedle koaxu. Lepší by bylo se teda někde zeptat, podle roku výroby, a nebo ji vytáhnout a porovnat s tou co koupíš. A možná taky, že když jí budeš mít venku, tak by se dala taky opravit. Mě se to u Feldy povedlo, jak už jsem psal navrchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak možná bude nejlepší jí zkusit nejdřív opravit,no a případně až pak řešit kup nové. Začít jednoduší cestou. Pokud to teda půjde opravit,ale to zjistím snad. A jinak i teď tam mám sklopnou,takže stačilo.

Editováno: , autor: Yofresh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve fábuli/roomu s anténou nad čelním sklem doporučím odmontovat stropní světýlko - vznikne víc přístupovýho prostoru. Průsvitnej kryt se jednoduše vypáčí směrem dolů, nad ním jsou 2 křížový šroubky, který drží větlo k profilu vevařenýmu ke střeše. Elektrika je na 3-pinovým konektoru, kterej jde lehko odpojit a světlo zůstane v ruce.

Pak se sáhne dírou po světle nahoru směrem dozadu nad stropnici a směrem dolů se vytlačí taková ta oblá "škebla", do který patří ve zvláštní výbavě držák na brejle. Ta drží na pružných páskách taky v díře vytvořený ve stropním obkladu jako světlo, ale síla potřebná na vypáčení je větší než na jednoduchý vyjmutí světýlka. 

Když máš takhle zjednanej přístup, tou dírou po "škebli" je vidět spodní matice držící patku antény i kabel vedený k "A" sloupku.

 

U auta s anténou "na prdeli" = na střeše vzadu nad kufrem se musí uvolnit přístup k zadní hraně stropnice vypáčením plastových obkladů kolem dveří (obzvlášť nahoře), jsou do kastle nacvaknutý na kovový pružný "jazyky", takže drží dost velkou silou a není zrovna snadný se pod ně dostat. Demontáž antény je pak stejná jako u antény nad čelním sklem - vytočí se plochá matice na závitu patky antény.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte... mam Roomster (06/3009) a pri rucnej pake mam konektor AUX.. ked tam dam 3,5" kabel a prepojim to s telefonom nikde nemozem najst sposob zapnutia vstupu AUX do radia DANCE.

Moze to byt nejak vypnute? V navode som nasiel, ze treba zmacknut viac krat po sebe tlacidlo na vyber CD, ale to mi stale pise NO CD...

 

A este jedna otazka.. da sa k radiu DANCE dokupit nejaka handsfree suprava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano mam DANCE, je to tam na nom napisane aj navod je k tomu. Viem o viac urovniach... nastavoval som tam vsetko co sa dalo... ale je tam dorobena handsfree sada, tak mam podozrenie, ze ci nahodou nevypadol konektor z radia alebo co a tym padom ho radio nedetekuje, takze mi neukaze moznost ON/OFF je to mozne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem demontoval anténu na Fabii combi no a vyčistil,namontoval zpátky, stále to nešlo. Nakonec jsem se podíval do nastavení rádia a jak je tam položka SEEK , tak je na výběr buď DX ( nevím co to znamená) nebo LOCAL. Bylo to přeplé na LOCAL a nenašlo to žádnou stanici. Jak jsem to přepl na DX , tak to našlo Evropu 2 ,  Impuls atd.. už to našlo prostě nějaké stanice,ale stejně to nefunguje to rádio tak jak má. Protože našlo to nějak málo stanic. No a když stojím na místě,tak to hraje krásně čistě,jak mile se ale rozjedu s autem,začne to chrčet. Nechápu proč. Nemáte někdo nějaké vysvětlení ? už nevím co s tím. Nechci koupit anténu za cca 1500,- a zjistit že to je k ničemu a budu na tom pořád stejně, no a nebo nakonec zjistit ,že to ani anténou nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SEEK je "vyhledávání", zkratka "DX" znamená dálkový příjem = vysoká citlivost signálovýho vstupu, obráceně "LOCAL" je lokální příjem silných signálů = malá citlivost, aby blízkej vysílač nezahlcoval vstup. Podle toho co popisuješ, po zapojení cca metru holýho drátu na anténní konektor by to mělo na samotnej drát hrát i za jízdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano mam DANCE, je to tam na nom napisane aj navod je k tomu. Viem o viac urovniach... nastavoval som tam vsetko co sa dalo... ale je tam dorobena handsfree sada, tak mam podozrenie, ze ci nahodou nevypadol konektor z radia alebo co a tym padom ho radio nedetekuje, takze mi neukaze moznost ON/OFF je to mozne?

Priznám sa, že som len triafal po pamäti, pretože presne ten istý problém som riešil pred pár rokmi a dnes som sa v aute zabudol na to pozrieť, ale mám pred sebou slovenský návod na DANCE ( auto som kupoval v 09/2009 ), strana 5, kapitola Špeciálne funkcie - citujem "Stlačte tlačidlo MENU, na displeji sa zobrazí ponuka nastavenia špecialných funkcií" a nasleduje ich vymenovanie - LEARN, REGIONAL, SEEK - a teraz to príde - AUX ... Keď zase nezabudnem, tak sa na to pozriem zajtra v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...