Přejít na obsah

Mlžení oken zevnitř


Holly

Doporučené příspěvky

No tak jsem auto pořádně vysušil a vyvětral když slezl ten sníh před týdnem (jablonecko). Jediné co zbylo bylo lehounce vlhkosti v levém koberečku. Ten víc vyfénovat nešel. Auto jsem větral asi hodinu než byla teplota uvnitř a venku stejná.

Po celou dobu napadeného sněhu bylo auto zavřené, ani jednou jsem nikam nejel. Teď jsem k němu přišel a kobereček u řidiče mokrý, okno mokré. A to doslova mokré, ne orosené.

V servisu mi řekli, že do Fabie může zatíkat JEDINĚ dveřmi, nikudy jinudy. To si ti lidé co píší o zatékání od motoru vymýšlí? Jak mam donutit technika aby mi jen nezatmelil dveře ale i zkontroloval to případné zatékání od motoru. Zároku mi končí v srpnu a do té doby už asi sníh nebude a problémy mám jenom v zimě..

Odvezu to tam příští týden ať udělají ty dveře a pak uvidím.

Mimochodem někdo psal o té nečistotě oken. To klidně může být můj případ. Poradí někdo čím jej umýt aby to bylo důkladně a abych to nezničil?

No já se hlavně modlím aby ta voda mě tam šla dveřma..... :feve: Jako koberec se mi moc sundávat a tmelit to tam nechce........Ale tak snad,když ti auto stálo,tak nechápu kudy ti to tam mohlo natýct...tím motorem bych pochopil,když bys jezdil,že tam budeš mít načmáněno,ale takhle(když auto stojí a zrovna prší,tak mám motor suchej)????

Zassem dneska dopoledne byl v autě a zase mokro jako prase,že bych tam moh pěstovat kachny..a na každým prahu byl pramínek vody a dveře ze spoda mokry...

Taky plánuju jet do škodovky(ale až budou lowe z brigošky) a nechat tam zatěsnit všechny 4 dveře....(jeden nikdy newí)...Jen se děsím kolk si za to naúčtujou :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se hlavně modlím aby ta voda mě tam šla dveřma..... :feve: Jako koberec se mi moc sundávat a tmelit to tam nechce........Ale tak snad,když ti auto stálo,tak nechápu kudy ti to tam mohlo natýct...tím motorem bych pochopil,když bys jezdil,že tam budeš mít načmáněno,ale takhle(když auto stojí a zrovna prší,tak mám motor suchej)????

Zassem dneska dopoledne byl v autě a zase mokro jako prase,že bych tam moh pěstovat kachny..a na každým prahu byl pramínek vody a dveře ze spoda mokry...

Taky plánuju jet do škodovky(ale až budou lowe z brigošky) a nechat tam zatěsnit všechny 4 dveře....(jeden nikdy newí)...Jen se děsím kolk si za to naúčtujou :feve:

jestli máš mokrý prahy...teče dveřma 100%.....z motoru téct nemůže, nemá kudy....může téct špatně nalepeným předním oknem...teď řeším podobnej problém s Kouďasem....a mám zajímavej postřeh. Kouďas zkusil zapnout vrntilaci na vnitřní okruh a potom nalil vodu na přední sklo....nikudy nic neteklo...v okamžiku kdy otevřel ventilaci natekla mu voda do auta....Jediné co mě napadá, je, že jsou ucpaný odtokový kanálky v nasávací armatuře k ventilaci, tam se hromadí voda a pak stejká přes systém ventilace do auta....

Co vy na to?

Editováno: , autor: holy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli máš mokrý prahy...teče dveřma 100%.....z motoru téct nemůže, nemá kudy....může téct špatně nalepeným předním oknem...teď řeším podobnej problém s Kouďasem....a mám zajímavej postřeh. Kouďas zkusil zapnout vrntilaci na vnitřní okruh a potom nalil vodu na přední sklo....nikudy nic neteklo...v okamžiku kdy otevřel ventilaci natekla mu voda do auta....Jediné co mě napadá, je, že jsou ucpaný odtokový kanálky v nasávací armatuře k ventilaci, tam se hromadí voda a pak stejká přes systém ventilace do auta....

Co vy na to?

mam ten sami problem a zjistil jsem, ze je ucpana odtokova durka u ridice pod steracem, kukl jsem baterku a holt bahno a listi, tak to musim vycistit, lebo mam porad po kobereckem u ridice vodu :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:blink: :blink: No byl sem se mrknout k těm stěračům a u řidiče mám taky sajrajt.(až bude sucho,mrknu se na to).....Ale osobně tomu nějak moc nevěřím,že by od toho přelisu u stěračů tekla voda do interiéru....Ale u Fábií je vše možné,ale přesto tohle auto žeru :palec2:

S těma kanálkama to může bejt dost možný....též se na ně juknu

Ha a dneska ráno sem jak kokot zase škrábal zamrzlý okno ZEVNITŘ :wallbash: ......Už mě to jebe...prostě celý zamrzlý okno o obou stran :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:blink: :blink: No byl sem se mrknout k těm stěračům a u řidiče mám taky sajrajt.(až bude sucho,mrknu se na to).....Ale osobně tomu nějak moc nevěřím,že by od toho přelisu u stěračů tekla voda do interiéru....Ale u Fábií je vše možné,ale přesto tohle auto žeru :palec2:

S těma kanálkama to může bejt dost možný....též se na ně juknu

Ha a dneska ráno sem jak kokot zase škrábal zamrzlý okno ZEVNITŘ :wallbash: ......Už mě to jebe...prostě celý zamrzlý okno o obou stran :help:

:)

Mě docela hodně pomohlo jak tu někdo řikal když přijedu z výletu, otevřu všechny dveře a kufr dokud není uvnitř stejná teplota jak venku a pak to zavřu. někdy to pomůže (žádné vlhké okno / námrza), někdy.... NE. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yeah :palec2: ......Tak sem včera byl ve škodáckým servisu a účtujou si 600kč(práce+matroš) za jedny dveře :076 No to se zas tvrdě plácnu přes kapsu...jo 4 dveře :blink:

Jo,ale udělat se to musí....pro mýho miláčka obětuju i poslední korunu aby se cítil pěkně :wub:

To je mazec...já platil 750 za oboje přední...sakumprásk...a taky v aut. servisu Škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yeah :palec2: ......Tak sem včera byl ve škodáckým servisu a účtujou si 600kč(práce+matroš) za jedny dveře :076 No to se zas tvrdě plácnu přes kapsu...jo 4 dveře :blink:

Jo,ale udělat se to musí....pro mýho miláčka obětuju i poslední korunu aby se cítil pěkně :wub:

 Tak naštuduj tohle a udělěj si to sám. :palec2:  Prakticky na tom nic není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem nad tím celej výkend přemýšlel a dospěl sem k názoru,že si to udělám Sám......dle toho co sem měl možnost vidět(pročíst) v manuálech a tady na fóru to vůbec nevypadá nijak složitě(Už sem zvládnul i složitější věci a toto snad bude brnkačka :prc: ).......Hned v pindilí si du kupovat ten pověstný tmel....a možná i nějaký ty úchyty na tapece. :p

Hned jak bude přijatelné počasí tak se do toho pustím(doufám,že to bude do týdne :) )

Ušetřím a kopím si něco hezkýho na fabinku :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak mám konečně v autíšku po dlouhé době sucho :prc: Zatmelil sem všechny 4 dveře a všechny prošly zatěžkávacími testy v myčce a při pořádným lijáku :p

A cenově mě to vyšlo jen na 99Kč za tmel a hodinu a půl zábavné piplačky lol

tak tak taky jsem lepil, super bondem.Za 600kč to je mazec.Ještě že je to tu forum,jinak by nás pěkně oškubali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mám ten samý problém a slyšel jsem že prý existuje nějaký sprej na čištění klimy nebo tak něco no a ten se nastříká na filtr pylový a do ofuku ventilace a je po problémech prej pohlcuje 99% vlhkosti tak nevím mě nikudyma neteče a snažím se větrat pořád, a ta troška vody na te gumě a plastu na prahu co jse sem tam objeví tak to jsem přišel na to že stačí zavřít okno když prší :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

přidám svou zkušenost se zatýkáním zadními dveřmi

v zimě jsem jel na lyže a když byl ráno mráz, bylo vše v pohodě, ale odpoledne, kdy se do 5-tých dveří opíralo slunce, po otevření vytekla voda ze zámku dveří !! vyndal jsem plastové záslepky na spodku dveří a tolik vody co z toho vyteklo... Od té doby jsem záslepky zpátky nedal a ucpal jsme zadní zámek, připadalo mi, že mi do kufru tudy teče. Je pravda, že od té doby jsem v autě vlhkost necítil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Cavte chalani mam taky problem ze sa mi mlzia okna za dazda a neviem preco vymenil som pelovy filter skontroloval klapku recirkulacie vsetko je oki auto nikde nezateka vsade sucho a za dazda sa to mlzi jak svina nikdy pred tym to nerobilo a to som x krat umyval okno a a ni to nepomohlo a ani nemam zapchate nasavanie cerstveho vzduchu bo citim ked idem za aviu smrad nafty a ked prsi dam ventilace na okno na 2.3 cim viacej fuka vzduch s vyduchov na okno tym viac sa zamlzi pomoze len klima pustit nie je tam dakde nejaka finta este ktora sa mohla posrat?????????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravim. Mam kratkou F1 1.2 47 kW (2006) elegance s klimou. Posledni dobou me zlobi mlzeni celniho skla a prednich bocnich skel, hlavne toho celniho. A v zime taky nekdy zamrzne i zevnitr (celni). Prave pred chvili jsem nekam jel, bylo zrovna po desti. Jakmile nastartuju, zacne se mi okamzite (neni to jako kdyz se jede v desti a je plne auto lidi - to je podle me to zamlzeni oken normalni) od spodku rosit - mlzit celni sklo az pres nej nejde videt, a to i kdyz neni jeste ani zapnuty vetrak (topeni nebo stud. vzduch). Kdyz zapnu vetrak, zamlzi se sklo jeste vic a k tomu i bocni skla. Ted pomohlo otevrit pr.bocni okna a k tomu vetrak na 3.rychlost, po chvilce oroseni zmizelo. Ale vzdy mi od toho roseni pomuze klima - pustena jen na celni sklo. Mam zase nekde vodu v aute? Zateka mi nekde do topeni nebo tam nekde? Kabinovy filtr mokry neni, pod koberci, kde mi predtim zatekalo a uz je to vyreseno, je sucho, tak nevim. Nemuzu mit prece porad zapnutou klimu. Nejhorsi je to rano, vecer, za deste. Poradte prosim, vite jak to vyresit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak stale nevim. Vnitrni cirkulaci to nebude. Ta funguje normalne - jel sem do kopce za plne nalozenou tatrou 815 a uz kus za ni sem zapnul recirkulaci vzduchu - a zadny zapach po nafte, po chvili jsem vnitrni okruh vypnul a brutalni smrad z nakladaku. Takze klapkou to podle me urcite nebude. I ve stojicim nastartovanem aute sem zapnul vetrak na 3. stupen a prepinal vnitrni okruh/cerstvy vzduch a daval ruku k nasavani u spolujezdce, jde to i slyset, ze se klapka otvira a zavira, ze je OK. Nechal sem ted vydesinfikovat klimu a menili mi i kabinovy filtr. Po 2 dnech sem zjistil, ze filtr spatne nasadili - pri vetraku na 2. a vyssi stupen to kolem filtru sycelo. Uz sem si to spravil. Uz to ted tak hodne nemlzi, ale v desti tu klimu na celni sklo zapnout musim - mlzi to, a to jezdim vetsinou sam. kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravim

Som tu na fore novy, chcem sa s vami podelit o svoje skusenosti a zistenia ohladne tejto temy.

Tiez sa mi zahmlievaju okna z vnutra. Pri vonkajsich teplotach pod 4 C. Akonahke zacne auto trosku kurit uz sa rosia okna. Myslel som si ze voda z dvery, pretesnil som vsetky dvere , poriadne vyvetral auto - koberce su suche ale rosenie sa nezmenilo. Poriadne som umyl vsetky okna , ziadna zmena. Voda z riadiatora kurenia neunika hladina chladiacej kvapaliny sa ani nepohla.

Takze som zacal skumat klapku recikulacneho vzduchu.

Pri zhasnuti auta sa klapka automaticky zatvori. Avsak pri opatovnom nastartovani sa automaticky neotvori, ostava vysiet zatvorena ale tlacidlo recikulacneho vzduchu nesviety. Zatlacenim tlacidla sa tlacidlo rosvieti ale s klatkov sa nic nedeje. Po opatovnom zatlaceni tlacidla (cize vypnuti vnutornej recikulacii) sa klapka otvori a okna sa behom 1-2 min odrosia.

Zistil som to tak ze som dal ventilator na 4 a pocuval zmenu zvuku pri otvorenej a zatvorenej klapke.

Zaujmave vsak este je ze automaticke zatvarenie a otvaranie klapky pri zaradeni spiatocky funguje. Tak isto funguje zapinanie a vypinanie klapky recikulacneho vzduchu pri prepinani tlacidla. Takze po kazdom nastartovani musim tlacidlom zapnut a vypnut recikulacu klapku a okna sa uz nerosia.

Takze nemam ani paru co moze byt chybne.

Aby som nezabudom mam FABIU COMBI 1.9TDi r.v. 2002 ELEGANCE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...