Přejít na obsah

Výměna táhla otvírání dveří


Nechranic

Doporučené příspěvky

Na Octavii I mi prasklo táhlo otvírání dveří řidiče. Staré táhlo, se podařilo vysunout, ale nové zřejmě bez vymontování zámků nepůjde. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak toto vyměnit bez demontáže zámků? Nevlastním spec. nářadí na demontáž - klíče ve tvaru hvězdičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Octavii I mi prasklo táhlo otvírání dveří řidiče. Staré táhlo, se podařilo vysunout, ale nové zřejmě bez vymontování zámků nepůjde. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak toto vyměnit bez demontáže zámků? Nevlastním spec. nářadí na demontáž - klíče ve tvaru hvězdičky.

já to dělal a bez uvolnění zámků mi to nešlo,tedy koupil jsem tu hvězdičku nevím přesně jméno ale je to 8mm,pozor není to klasická hvězdička tedy torx ale je to tzv.tisícihran,dá se koupit kdekoli v prodejně s nářadím.

tedy povolíš ty dva šroubky na dveřích -když dveře otevřeš tak jsou vidět - a uvolníš zámek vytažením do dveří,jde to jen kousek a tam vidíš kde je nasunutý konec lanka,takový kovový táhlo a v něm je vyražený takový čtvereček,tak tam to zasuneš a pootočíš,zámek přišroubuješ,lanko přicvakneš zpět do plastíku na dveřích,podržíš tapec,zahákneš za kličku - zkouška -můžeš přišroubovat tapec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bit s profilem s oznacenim M8, vymena v poho vcera jsem menil, odsroubovat tapec, odsrobovat 2 srouby M8 od zamku, zamek vyklonit bokem, ja musel jeste povolit stahovacku kvuli mistu, pak jsem zamek vyklonil, stare tahlo vyvliknul, navliknul nove, zacvaknul bovden do zamku a uz to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bit s profilem s oznacenim M8, vymena v poho vcera jsem menil, odsroubovat tapec, odsrobovat 2 srouby M8 od zamku, zamek vyklonit bokem, ja musel jeste povolit stahovacku kvuli mistu, pak jsem zamek vyklonil, stare tahlo vyvliknul, navliknul nove, zacvaknul bovden do zamku a uz to bylo.

tady máte ten oříšek, má označení XZN - 8

post-3282-1208808665_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Prosím o radu, taky jsem měl ruplý lanko, tak jsem si koupil nový neorigo v auto kelly, na pohled bylo úplně stejně dlouhý, nasadim ho tam a klička mi šla otvírat jen tak na polovinu, ale fungovalo to. Venkovní klika taky fungovala, tak jsem si řekl paráda a nasadil a zašrouboval tapec a pak odcházim od auta a zamknu a najednou v tom zašramotilo a teď nemůžu otevřít dveře ani sundat tepec a nevím co s tím. V jiným treadu jsem se dočetl že mám moc našponovaný lanko a že se má zvenku povolit klika, jenže tohle mi šponuje to lanko z vnitřní kličky. Nevíte někdo co teď s tím ?

EDIT: snad opraveno. Při odemknutém autě jsem vší silou zabral za stříbrnou kličku, něco tam ruplo a teď to otevírá jako dřív. tak snad to vydrží

Editováno: , autor: jelda_cl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi,kdo mate etku, u ridicovych dvere, kdyz chcete vydelat zamek, tak jsou na boku dveri dve zaslepky, jedna zaslepka kryje sroub, co je na imbus a druha zaslepka kryje obycejny krizovy sroub pro vypaceni zamku. Muze te mi nekdo hodit cisla tech zaslepek a toho křížového šroubu? Jsem spravoval zamek a jsem to poztracel. dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pro jelda_cl

bovden ti povyskocil z ulozeni kliky, takze jsi to mel slusne nasponovane, nektere octavie tam maj plechovej profil, kterej se vzdy musel zahaknout po nasunuti bovdenu

post-3876-0-11041000-1353193078_thumb.jp

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...