Přejít na obsah

Auto Kaufer


Tomas_TDi

Doporučené příspěvky

Pánové, nemáte některý zkušenost s Auto Kaufer z Liberce (http://www.kaufer.euweb.cz/). Vozí z Německa hlavně Oktávky. Všechny jsou ve stejné výbavě (mj. ostřikovače světel a šíbry, litá kola). Nevím, kde může být zdroj těch aut. Aby to nebyly taxíky :-( Ceny jsou vzhledem ke km dost dobré. Dva z rodiny se tam přes celou republiku chtějí podívat tak, aby to mělo význam... Předem díky za komentář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Pánové, nemáte některý zkušenost s Auto Kaufer z Liberce (http://www.kaufer.euweb.cz/). Vozí z Německa hlavně Oktávky. Všechny jsou ve stejné výbavě (mj. ostřikovače světel a šíbry, litá kola). Nevím, kde může být zdroj těch aut. Aby to nebyly taxíky :-( Ceny jsou vzhledem ke km dost dobré. Dva z rodiny se tam přes celou republiku chtějí podívat tak, aby to mělo význam... Předem díky za komentář.

No zkušenosti sice nemám ale ty ceny se mi zdají nějaké divné - až moc dobré nemyslíš??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po internetu to vypadá dobře, ale na místě zjistíte tolik vad na kráse.. Každopádně ceny jsou hodně nahoře a všechno staré typy, u kterých bude problém zjistit skutečný stav ujetých km.. Je třeba to prohlédnout osobně, VAGem načíst závady a vše pečlivě vyzkoušet (alespoň 100 km projížkda, a to i po dálnici)

No a co s těmi skutečně najetými km? Je to sázka do loterie, umazávají naprosto všichni, protože auto s 200.000 km si už málo kdo koupí..

Takže např. r.v. 2000, diesel, a ujeto jen 97.000 km???? Přijde mi to na diesel málo! Tipnul bych 160.000 km nejméně, takže alespoň 60.000 km dole.. Dokažte to ale.. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po internetu to vypadá dobře, ale na místě zjistíte tolik vad na kráse.. Každopádně ceny jsou hodně nahoře a všechno staré typy, u kterých bude problém zjistit skutečný stav ujetých km.. Je třeba to prohlédnout osobně, VAGem načíst závady a vše pečlivě vyzkoušet (alespoň 100 km projížkda, a to i po dálnici)

No a co s těmi skutečně najetými km? Je to sázka do loterie, umazávají naprosto všichni, protože auto s 200.000 km si už málo kdo koupí..

Takže např. r.v. 2000, diesel, a ujeto jen 97.000 km???? Přijde mi to na diesel málo! Tipnul bych 160.000 km nejméně, takže alespoň 60.000 km dole.. Dokažte to ale.. :help:

Jak říkáš je to sázka do loterie ale v dnešní době si nevybereš :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po internetu to vypadá dobře, ale na místě zjistíte tolik vad na kráse.. Každopádně ceny jsou hodně nahoře a všechno staré typy, u kterých bude problém zjistit skutečný stav ujetých km.. Je třeba to prohlédnout osobně, VAGem načíst závady a vše pečlivě vyzkoušet (alespoň 100 km projížkda, a to i po dálnici)

No a co s těmi skutečně najetými km? Je to sázka do loterie, umazávají naprosto všichni, protože auto s 200.000 km si už málo kdo koupí..

Takže např. r.v. 2000, diesel, a ujeto jen 97.000 km???? Přijde mi to na diesel málo! Tipnul bych 160.000 km nejméně, takže alespoň 60.000 km dole.. Dokažte to ale.. :help:

100km s tebou žádný bazar nepojede a Vag je ti k ničemu.každý slušný bazar Vag má tak závady smaže a pokud budou sporadické,tak se na to nedá brát ohled.

To samé KM,ty se dnes stáčí i v ECU motoru,tak ti stejně nikdo nic nevyčte.Každopádně u rv.2000 najeto 100.000 to zkoustne snad jen naivka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100km s tebou žádný bazar nepojede a Vag je ti k ničemu.každý slušný bazar Vag má tak závady smaže a pokud budou sporadické,tak se na to nedá brát ohled.

To samé KM,ty se dnes stáčí i v ECU motoru,tak ti stejně nikdo nic nevyčte.Každopádně u rv.2000 najeto 100.000 to zkoustne snad jen naivka

Naivka jo kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Viděl jsem tato auta z autokaufer osobně a můžu Vám říct, že vozidla jsou přesně ve stavu, jaké jsou na fotkách, max. to co je na fotkách už nemá, ale má další takřka stejná vozidla. Pokud někdo psal, že vozidla jsou z Německa, nemá pravdu, vozidla, tak jak jsou prodávána, jsou se značkami z Velké Británie (Anglie). Jedná se o vozidla, která jsou zde v republice předělána z pravorukého řízení na levoruké, včetně světel, zpětných zrcátek, řízení, řazení, palubky a prostě všeho. Jinak stav km je prodejce ochoten doložit. Otázkou je, jestli např. servisní knížka končí posledním servisem např. v roce 2005 při 90 000 km, kdo bude věřit tomu, že do roku 2008 je najeto pouze např. 5 000 km po Anglii. Jinak vozidla mají drobné kosmetické vady, ale občas je vidět, že zde nesedí to a zde zas tohle a těžko říct, jestli to vozidlo bylo původně bourané, či nikoli, neboť všechny sponky, plasty, hadičky, blinkry a světla (přední) a tak, jsou z důvodu změny řízení - P/L dávány nové. Jinak v interiéru jsou vozidla čistá a stav odpovídá opotřebení a najetým km. Vozidla jsou při osobní návštěvě nabízena ještě s původní SPZ Velké Británie, takže kdo tam má kontakt, možná zjistí i historii vozidla, počet majitelů, nehody a pod.. Koupě takovéhoto vozidla je každého věc, ale je potřeba brát v potaz že přestavba z P na L stranu je už docela dost velkým zásahem do konstrukce vozidla. Jinak prodejce je ochotný, nebrání se zkušební jízdě, prohlídce Vámi přivezeného mechanika a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím, ale někde jsem slyšel, že předělat z pravý strany na levou je fakt hodně veliký problém, který se vpodstatě ani nevyplatí absolvovat, protože se dost liší konstrukce...

a navíc jak je to s přihlášením? Obávám se jestli to vůbec projde STK?? ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píše po tk na čistopise,takže pohoda,ale z čehopak je to asi stavěný?? z nových dílů?? :laugh.gif :laugh.gif

Vím,že se v UK koupit vozy za velmi slušnou cenu,ale přestavovat to jak na běžícím pásu to chce odvahu....

Možná že ne,ale třeba by si několik zakladatelů témat v diskuzi "Ukradeno" poznalo třeba svou palubku nebo pedály....nikoho nenapadám!!

Myslím,že je to na větší a zajímavou diskuzi,takže zakládám nové téma .........................................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě dodatek, pán tvrdil, že všechna auta mají STK + ME a je třeba jen udělat evidenčku, sepsat povinné ručení a jít vozidlo přihlásit na odbor dopravy. Jak pracné je předělat auto na obrácenou stranu nevím, ale sám jsem viděl 3 x kombi a 3 x hatchback na prodej. Po diskusi s člověkem od fochu, který tvrdil, že v Anglii koupit auto není drahý problém, ale dražší jsou výdaje za cestu a předělání nevyjde, díky cenám dílů draho, ale je to prý dost práce a titěrné, neboť jde o překopání půlky auta. Díky tomu se nedivím, že je spousty dílů nových, neboť něco pracně sundavat (viz sponky apod.) se nevyplatí a za ceny, kolik pravděpodobně investuje a za kolik jdou auta na trh, se opravdu vyplatí dávat vše nové. Cenu může dát vyšší než je zvyk, neboť auta svou výbavou převyšují standard, který zde v ČR je. Např. dvojité dno zavazadlového prostoru, el. šíbr a další. Zřejmě má v Anglii dobrý zdroj na auta, která se vyplatí koupit a zde předělat a v předělávání má již praxi, neboť auta, která jsem viděl nejsou auta, která má na webu nafocené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravim vsechny,

pisu vam, protoze mam osobni zkusenost se zminovanym autobazarem Auto Kaufer. Nekdy koncem minuleho roku jsem si v tomto "autobazaru" koupil Skoda Octavia Combi 1.9 Tdi, stribrnou metalizu. Vozidlo melo anglickou SPZ a podle slov prodejce bylo privezeno z Velke Britanie a prestaveno z levostranneho na pravostranne rizeni. Auto bylo v naprostem poradku, palubni deska ciste pekne udelana. motor v poradku, vubec nebylo poznat ze vozidlo je prestavene.

V inzeratu stalo (jako v kazdem jejich inzeratu), ze k autu je i servisni knizka. Nicmene servisni knizku nemeli a ponekud trapne zkouseli nekomu volat, zda by jim ji neprivezl a podobne. Dnes uz vim, ze auto pravdepodobne zadnou servisku nemelo, do dnesniho dne jsem servisku nevidel.

U prodeje byli dva panove, pan Dzina a jeste jeden pan, ktery se tvaril jako majitel auta. Zadny pan Kaufer pravdepodobne neexistuje. Ve smlouve byl jako prodavajici napsan onen druhy pan, ktery (z nejakeho duvodu) uvedl at uz zamerne nebo nahodou spatne rodne cislo (neexistujici rodne cislo).

Mel jsem z auta velkou radost, cena byla lakava a proto jsem si vubec nezkontroloval obcanku prodavajiciho, proste me to v tu chvilky nenapadlo.

Koupe probehla a ja si vezl do Prahy pekne nove auto v supr stavu.

Nicmene asi o sest dni pozdeji mi bylo auto odcizeno.

Behem vysetrovani a vyslechu se ukazalo ze pan Dzina, ktery pravdepodobne provozuje stranky http://www.kaufer.euweb.cz vubec nema co docineni s prodejem auta, dokonce tvrdil ze u prodeje ani nebyl. Podle jeho slov jen znamemu vystavil auto na svych strankach. Pan ktery byl napsan jako prodejce nebyl ani ve skutecnosti majitelem auta. Vlastnikem auta byla nejaka treti osoba a ze si spletl rodne cislo. No ve zkratce, panove se vykrucovali, tvrdili ze nemaji o nicem paru apod.

Do dnesniho dne nevim, zda panove spojeni s Auto Kaufer meli nebo nemeli co docineni s kradezi meho auta. Nicmene jsem si jisty. ze nejake prapodivne snad i protipravni jednani z jejich strany tam bylo. Proto bych zde rad varoval kazdeho, kdo se chysta kupovat auto od techto lidi.

Dal bych ruku do ohne za to, ze pocet najetych km u jimi nabizenych aut neni pravdivy a nemuze byt ani nijak dolozen (jak se ostatne honosne pysni na svych strankach). Ani jednani techto lidi behem vysetrovani nenaznacuje, ze jde o slusne a cestne prodejce.

Kazdy at si udela obrazek sam, ale ja mam v tomhle jasno.

P.S. Podle vyjadreni Policie CR a Ministerstva dopravy, co mam v protokole, nelze jen tak jednoduse u nas prestavovat auta z levostranneho rizeni na pravostranne. Jsou to docela "obstrukce" kdyz tohle chce nekdo delat. Nevim to jiste, ale snad musi auto nejdrive nejakou dobu pouzivat a pak si musi explixitne zazadat o povoleni prestavbu provest. I to o necem svedci.

Prosim, pokud ma kdokoliv z vas nejake podobne zkusenosti s temito lidmi nebo s "autobazarem" Auto Kaufer, ozvete se.

S pozdravem,

Zdenek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravim vsechny,

...Vozidlo melo anglickou SPZ a podle slov prodejce bylo privezeno z Velke Britanie a prestaveno z levostranneho na pravostranne rizeni. Auto bylo v naprostem poradku, palubni deska ciste pekne udelana. motor v poradku, vubec nebylo poznat ze vozidlo je prestavene...

Nejednodušší způsob jak zlegalizovat odcizené vozidlo. Přestavba je zásah do karoserie a díly, které se musí vyměnit, by vyšly draho.

Stačí v Británii koupit totální havárii a použít doklady. V GB se auta po bouračce moc neopravují, berou se jako kovový odpad, člověk, který se zabývá jejich dovozem vám to potvrdí.

Proto jste nepoznal, že je přestavěné. Nikdy ani nejspíš nebylo. Pokud by byla stěna s VIN viditelně převařená a vy jste to při koupi zjistil, kryje se prodávají výmluvou na "onu" přestavbu.

Lepší je kupovat auta zakoupená v ČR, lze se dohledat jejich původu. Jde to i u dovozů, ale vozidlo by muselo jezdit do autorizovaného servisu.

Proč myslíte, že je na trhu tolik totálních havárií na českých SPZ za levno a bouraných dovozů tak málo a za draho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak by ma zaujimalo,ci niekdo kupoval alebo ma znameho co kupoval auto priamo od nich,pretoze mam sa ist pozriet k nim na jednu rs-sku za 175 t.kc,tak by som chcel vediet ci kupit alebo nie. :feve:

Dobrý den,já jsem před měsícem u nich koupil Octavia 1.9TDI 81kW,rally červenou.S autem jsem spokojený,uvnitř zachovalé,nadstandartní výbava.Až na pár kosmetických vad,který na fotkách neuvidíte.A na pár závad,jako přední kotouče,zadní tlumiče a po 2 dnech mi přestala chladit klima.Je to snímač teploty výparníku.Jinak auto táhne dobře.A tu slibovanou servisku mi jak řiká Zděnek taky nedali!!Nevím no,tady v Čr taky můžete koupit auto a může se hned něco vysra.....t!To si nevyberete.Já sem tam viděl jedno RSko stříbrný,akorát ho dělali a těch kosmetických vad mělo trochu víc.To uvidíte sám až tam pojedete.Ale příště bych asi u nich nekupoval.Auto zatím jede skvěle,tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,já jsem před měsícem u nich koupil Octavia 1.9TDI 81kW,rally červenou.S autem jsem spokojený,uvnitř zachovalé,nadstandartní výbava.Až na pár kosmetických vad,který na fotkách neuvidíte.A na pár závad,jako přední kotouče,zadní tlumiče a po 2 dnech mi přestala chladit klima.Je to snímač teploty výparníku.Jinak auto táhne dobře.A tu slibovanou servisku mi jak řiká Zděnek taky nedali!!Nevím no,tady v Čr taky můžete koupit auto a může se hned něco vysra.....t!To si nevyberete.Já sem tam viděl jedno RSko stříbrný,akorát ho dělali a těch kosmetických vad mělo trochu víc.To uvidíte sám až tam pojedete.Ale příště bych asi u nich nekupoval.Auto zatím jede skvěle,tak uvidíme.

Pokazit se může,ale kotouče,tlumiče,případně další,jak uvádíte je jasný případ,značne ojetého auta.Tyto závady nejsou při prodeji viditelné a nikdo Vás nenechá

zkoumat tyto věci na podvozku (čest vyjímkám).Ta klimatizace po dvou dnech od zakoupení také nevěští nic dobrého o stavu vozidla.Servisní knížka,kterou každému

slibují je už veřejně profláknutá záležitost.Ověřil jste,zda nejsou na vozidle převařené identifikační znaky VIN kód,apod.Na jaké adrese jste byl kupovat vozidlo.Díky za další info do fóra,pro další možné nakupující.Prodávat auto na benzínové pumpě,jak psal Zdeněk,svědčí o tom,že mají co skrývat.Nehledě na tu krádež po 6 dnech.

Nepřipadá mě to čisté a myslím,že na základě stížností,se o jejich podnikání zajímají jisté orgány.Přeji všem dobrý nákup.Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim,

Taky mam auto od onych.....sprostredkovatelu.

- VIN na karoserii je neco jako rodni cislo auta a na mojim aute je puvodne na 100% prihlaseno, prodano a uzivano v UK od novyho (zistene ze 100% zdroju medzinarodni policie) o prevareni stopy nebadat.

- sedadlo vodice , dvere jsou na stranach dovezenych taky z anglie.Opotrebeni sedadla, vice pouzivane vyhrivani na pravej strane(mensi vykon vyhrivani na pravej strane), prave dvere stopy vevnitr po elektronice ktera vchazi do madla. Dal vymenena horni a dolni cast polubni desky.

- Servisni kniha samozrejme nedodana...vymluvu kteru rekli nepisu je to zbytecne.

- Byl nefunkcni klimakompresor, servocerpadlo na konci zivotnosti kuli narazu na remenici...vse nasledek po buracke na pravu stranu..ne moc ..nosniky jsou v poradku jenom zatlaceno-je videt jak hezky vyklepano :) .

- Celkovy vzhled odpovida stari vozidla dle najetych km. chovani motoru , podvozku taky odpovida km.

- Original SKODA servis vyjadreni: Uprava na levu stranu je udelana slusne.

- Totalni provereni VAGem - vse ok.

Zaver ke kupe a k autu. Asi bych znovu to auto nekoupil. Nejvetsi obavy mam z prichazejici STK a zapisu v nem ze auto je dovoz z anglie protoze nevim za akych podminek dosel prodejce k CZ dokladum. S autem po uvodnych utrapach spokojenost no stale obavy ze se neco vy....

Co se tyce premeny z PS na LS je to pracne no porad je to jenom vyndam dil vlozim dil. Kdo si predstavuje ze to je nejaky zasah do karoserie ci podvozku je naomylu.Panove kteri mi auto prodali maji s tim prax a proto to ted delaji jak na bezicim pasu. Su jenom ti kteri maji dobre informace o montazi automobilu pre UK nebo EU , teda v cem je zasadni rozdil v rizeni u SKODA OCTAVIA kolem r.v.2000 - 2004. Videl jsem na vlastni oci prestavbu P306 z benzinu na HDI. Benzin mal super karoserii spatny motor a HDI byl buranej ale motor malo najeto. Nikdy nikdo to nepozna ze v tom aute se neco zmenilo. Tak proc nevymenit ojnici z rizenim , palubku, spravne zapojit elektroniku , pedaly , dvere zrcadka a je to. Velke reci o tom ze to je protizakonne, prekopanni pulky auta a pod. je len bublina protoze pak by se roztrhnul pytel s dovozem bezcennych buracek z UK s High vybavou a oprava pri sehnani levnych ND dilu u nas neni taky problem.

Vyzyvam nejakeho montazninho technika pracujuciho v automobilke aby se k tomu vyjadril.

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...