Přejít na obsah

AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

navigací jsem se zatím moc nezabíval, ale pokud vím- nejde přidávat průjezdné body, nejde prohlédnout celou trasu a podobné nedostatky... Jestl ti stačí zadat souřadnice a jet tak myslim že by ti stačit měla. Taky navigaci v podstatě nepotřebuju, pouze ve městě když hledám konkrétní ulici, to se navi hodí náramě. Tady máš recenzi http://mobil.idnes.cz/prvni-test-nejlevnejsi-skodovacke-navigace-pomala-ale-vyplati-se-py3-/navigace.aspx?c=A090721_232446_navigace_kor

Jo a výhoda oproti boleru a colulmbusovi je ta že amundsen zobrazuje čas, bohužel venkovní teplotu ne, ale to neumí žádný dotykáč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a netušíš, jak je to s krádežemi? Pokud se krade stejně jako Columbus, moc si nepomůžu - pokud se nekrade o nic více, než běžná rádia, asi bych do něho šel..

Jinak díky za odkaz, dle popisu byli spokojení a tuším, že i mě by mohla plně vyhovovat. Není-li to tajné, za kolik jsi ji koupil? Abych věděl, za jaké ceny se dá koupit :)

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vzhledem k tomu že na aukru a bazoši je jich velice málo oproti columbusum, kterých jsou mraky a od pochybných prodejců se snad až tak nekradou. Ten můj e od kluka co si koupiol auto s amundsenem a vyměnil to za columbus. tajné to neni, stál mě 4500,-. Jinak ploutev kolem 600,- , FM kabel 400,-, GPS kabel 120,- , ŘJ zadních parkováků 500,-. Montáž svépomocí, až na ty parkováky, to musí někado nakódovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednotlivé díly jsem dlouho sháněl tak aby to bylo co nejlevnější. Na aukru třeba někdo prodával GPS kabel za zastovku (asi nevěděl k čemu to je). Nakonec se vše povedlo a maximální spokojenost.

Jestl jso někde od Prahy, tak tam pár inzerátů na amundsena je.

Nemáš za co, kdybys potřeboval s něčim poradit neni problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, měl bych pár dotazů a budu vděčný za odpovědi, sám o koupi Amundsena uvažuji.

Konkrétně to začalo mým mizerným příjmem ploutvičky na střeše, kterou v blízkých dnech vyměním za výše zmíněný prut s GPS ploutvičkou. Rovněž budu tahat nový FM kabel a když už, přiobjednal jsem i GPS kabel - do foroty, 400Kč navíc už přežiju.. Momentálně ve své OII (rovněž MR 2008, předface) používám denně přenosný Garmin, není však již nejnovější a ani komfort ovládání není nejlepší. Navíc ani se zvukem, ani se vzhledem mého současného Streamu moc spokojen nejsem, grafika displeje je noční můra.. Nyní však k otázkám:

1) Jak si navigace stojí v přepočítávání krátkých a středně dlouhých tras? (= 0 - 200km). Čili:

- zda se neztrácí ve městech

- zda má a využívá TCM

- za jak dlouho načte mapy

- jak věrohodné pokrytí tyto mapy mají (vč. čísel popisných, apod.)

naopak. neztratis se ani v tunelu - umi navigovat i v garazi

s mapama je to horsi. Jsou vzdy cca rok stare

2) Umí hlasově navádět (česky) klasicky do repro?

umi a ma asi nejlepsi hlasovou navigaci co se tyce vetne skladby, co jsem slysel

3) Zobrazuje maximální povolenou /aktuální rychlost (dle GPS)?

ne

4) Je schopna navigovat dle zadaných GPS souřadnic?

ne

5) Zkušenosti s krádeží?

mam ji 2.5 roku a zatim mi ji neukradli - parkuju i dost casto v praze na ulici

6) znázorňuje "tupě" pouze jednotvárnou mapu, nebo mapu před odbočkou přiblíží, vč. patrné šipky kam se zařadit?

mam pocit, ze priblizuje, ale jizdni pruhy neumi

7) Dle předchozího příspěvku tedy předpokládám, že s předface není problém = mohu nechat starou gateway jednotku, stačí pouze zapojit, zadat PIN a nakódovat - nebo se mýlím?

Předem děkuji, to jsou zásadní body, které chci porovnat s přenosnou GPS a dle toho se rozhodnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

super, děkuji za komplexní odpovědi :)

Nedostatek v podobě nemožnosti navigování dle GPS souřadnic mě ale trošku odrazuje - žádná navigace, kterou jsem měl, neměla dostatečné mapové podklady a proto mi nenašla číslo popisné, někdy ani v menším městě nenašla ulici.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyhle navigace jak amundsen nebo columbus nebudou vybavené kdovíjakýma detailníma mapama a už vůbec ne detailní ČR mapy, čísla popisné tam nebudou, ale všechny ulice snad jo. Jak říkam, nokia je jistota, mapy detailní včetně polňaček, aktuální a zadara :kol-47: Ale je fakt že amundsen vypadá dobře, je dobře čitelný, přehrává karty a oproti columbudu se skoro vůbec nekrade, proto jsem si ho pořídil...

Editováno: , autor: krysolet007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadla jedna věc:

jak je to s pamětí?

Konkrétně já jsem zvyklý denně naťukat do navigace řekněme 4 nové adresy (firmy) a uložím je pod jistým jménem. Čili běžně mám tak 100 uložených adres (průběžně mažu). Tak samo mám tlačítko "domů" a pohotově se nechám navigovat domů. Jak to funguje u Amundsenu? Má dostatečnou paměť? Popř. má interní paměť, nebo si musím koupit kartu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi, už mám aspoň trošku jasněji, nicméně kdyby se přeci jen našel někdo, kdo mi to ještě více upřesní, budu rád :)

Slot na SD vesměs nepotřebuji, já přehrávám na AUX z iPhone.. Co se navigace týče, je pro mě poměrně důležitá, tady bych ocenil to upřesnění, v čem přesně je na houby? Jedná se o to, že cesty více-méně znám, nicméně akviduji zákazníky, které neznám a proto si vždy na internetu najdu souřadnice, hodím je do GPS a ta mě pošle na místo. Čili nepotřebuji žádné extra vychytávky, potřebuji však spolehlivost a buď čitelnou šipku na displeji (MAXI-DOT nemám), nebo pečlivé hlasové navádění.

Nicméně v případě nutnosti pořád mohu používat přenosnou navi, jde mi o lepší zvuk - v čem se konkrétně oproti Streamu změnil? - čitelnější displej a hezčí design, ten Stream interiéru na kráse moc nepřidá..

EDIT:

jinak co jsem se koukal na videa, vypadá to, že při vstupu z AUX umí s mobilem komunikovat a zobrazuje playlisty - což považuji za velké +, při jízdě stále štrachat v jumbo-boxu a přehazovat na iPhonu skladby není moc praktické..

Rozhodne pres AUX pripojeni neumi komunikovat s mobilem. AUX je pouze audio vstup (pripojuje se pres 3.5 mm JACK jako u tveho soucasneho radia). Ale je tady moznost poridit si MDI box a pres nej pripojit iPhona nebo USB flashu a potom to na radiu (nebo MF volantu) pohodlne ovladat. Playlisty, prepinani skladeb atd ...

Na souradnice Amundsen navigovat opravdu neumi, resp. nejdou nikde zadat

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, já si říkal, že to tak asi bude, když jsem nad tím později přemýšlel..Nicméně možná si to koupím, je to opravdu dobrá věc :)

Amundsen vs. souřadnice - to je věc, která mě opravdu štve.. Umí aspoň zobrazit stávající souřadnice a vytvořit z nich oblíbenou položku (např. "firma")?

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...