Přejít na obsah

Brzdové destičky


maca13

Doporučené příspěvky

měnil jsem brzdové destičky na předku ( dával jsem Feroda se signalizací) byli tam také od Feroda ,nyní je brzdový ůčinek mnohem slabší a taky chod brzdového pedálu je mnohen hlubší, zatím to přikláním k tomu než si destičky sednou na kotouč

ale , že by ten pedál měl ted takový krok ????????

za jak dlouho si desky sednou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měnil jsem brzdové destičky na předku ( dával jsem Feroda se signalizací) byli tam také od Feroda ,nyní je brzdový ůčinek mnohem slabší a taky chod brzdového pedálu je mnohen hlubší, zatím to přikláním k tomu než si destičky sednou na kotouč

ale , že by ten pedál měl ted takový krok ????????

za jak dlouho si desky sednou ?

Ja som mal po výmene práve opačný pocit, stačilo pritlačiť pedál slabúčko a olizoval som sklo...

Trvalo mi asi 50KM kým si sadli(alebo som si ja zvykol). To isté som mal pri predných aj pri zadných, ale že by pedál išiel dlhšie sa mi nezdá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
mělo by stačit 100 km, max 200.

400 - 500 už je docela dost.taky záleží v jaké stavu máš kotouče.

Já měl ty kotouče úplně nové (stejně jako desky) :palec2:

Ale i tak jsem ještě okolo 350 km cítil při brždění takové to nesouměrné cloumání.

Po těch 400 km už v pohodě.

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jaký výrobce dodává orig. brzdové destičky na Octávia II. Jaké máte zkušenosti a jaké destičky doporučujete koupit.

Konkrétního výrobce budeš asi obtížně hledat, co ti určitě pomůže, je SAPový registrační štítek, viz příloha.Originální výrobek, schválený koncernem VW ho musí mít.Ve značkových servisech koupíš jen originál, u prodejců ND asi ne ale nabídnou ti něco neznačkového a záleží na tobě co zvolíš.

post-9991-1214158079_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to někoho zajímá, tak jsem zjistil,že orig. brzdové destičky jsou značky FERODO a výměna destiček na zadní nápravě

stojí okolo 2500 Kč.

Ani jsem netušil, že Ferodo dodává destičky i na Okinu, je to stará firma, dodávala brzdové obložení a destičky na Škodovky již v hluboké minulosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

TDI predek 288mm, zadek 260 mm

EDIT: oprava, 260 mm vzadu ma pouze OII s haldexem, pouze predni nahon ma zadni kotouce 255 mm

Jinak benzin 1.4 a 1.6 maji predni kotouce 280mm, zadni 255mm a obe TDI a 2.0 FSI maji predni kotouc 288mm

Editováno: , autor: Marios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...