Přejít na obsah

airbag spolujezdce- jak ho vypnout?


dekom

Doporučené příspěvky

Dá se to vypnout přes VAG,ale má to jeden háček policajti tomu nemusí věřit že to máš vyplé.Bude nejlepší oficiálně přes servis Škoda aby ti k tomu dali patír že to máš vyplé kvůli autosedačce.

Uveri - kontrolka ti par krat zablika a pak stale sviti - to indikuje vypnuti bagu - teda jednoho z nich lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2:

Dá se to vypnout přes VAG,ale má to jeden háček policajti tomu nemusí věřit že to máš vyplé.Bude nejlepší oficiálně přes servis Škoda aby ti k tomu dali patír že to máš vyplé kvůli autosedačce.

Uveri - kontrolka ti par krat zablika a pak stale sviti - to indikuje vypnuti bagu - teda jednoho z nich lol

:palec2:

Editováno: , autor: Komárek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zdarvim mam dotaz

Narodilo se nam mimi a manželka potřebuje jezdit .

Jak vypnout airbag u spolujezdce ? nemám tam vypinač to je az u těch novějších modelu

pry by šla vypojit nějaka pojistka kdyby někdo věděl

díky

A nebo zkus zaparkovat na noc auto do Prahy. V těchto dnech tam frčej airbagové "akce".

Ráno přijdeš a minimálně o airbag spolujezdce budeš mít "postaráno" i bez vypínače...

Mě se v autě hodil a nakonec po něm zbyla díra a na budíkách svítící kontrolka....

Tak mě tak napadá, pro dobu co se Ti v autě nehodí, jestli nebudeš mít lepší si ten airgag místo vypínání vymontovat a schovat. Kor v těchto dnech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Volně pokračuju v kolegově dotazu:

V autorizovaném servisu (čti u zlodějů) sem si nechal odpojit airbag spolujezdce taky kvůli děcku a co se nestalo, svítí na mě kontrolka, a furt. Prej odpojili svorkovnici a vyply to v řj., ale stejně svítí. V návodu píšou, že po odpojení spolujezdcova abg, má kontrolka chovati se klasicky, ale místo zhasnutí 6x bliknout, a pak zhasnout, ale ona ani neblikne, ani nezhasne, ale furt svítí. V servisu sem mu řikal, že to neni podle návodu a on mi furt dokola tvrdil, že to je normální, že to tak má bejt, a ještě sem si musel na palubku nalepit takovou debilní samolepku o deaktivovanym abg, i když mi svítí kontrolka do xichtu.

Otázka zní, mam tam na ně vlítnout a seřvat je, nebo trpět svítící kontrolku? Bojim se totiž,že ty šmoulové tam vyvedli kdovíco, a nepoznám takhle, jestli třeba něco neni se řidičovym airbagem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem brnknul na infolinku Škodovky, popsal jim problém. Za hodinku volali, že mam zajet do toho servisu. Jaxem to položil volali ze servisu, kdy by se mi tak hodilo dorazit, aby se na to koukli. Takže za hodinu tam jedu, sem zvědavej jaxe budou chovat :)

EDIT: tak nic moc, napíchnul to na ten jejich užasnej dotykáč, vysvětlil mi, jak za to nemůže, že to hlásí chybu něco o odporu, a že to pošle do škodovky, ať s tim něco udělaji. Ale opravdu to zapojil a odpojil v řídící jednotce, při zapnutí bagu to nechybuje, při vypnutí v řj. to chybuje, chjo, takže si měl Vašo pravdu, škoda.

Editováno: , autor: Urvanej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Takže sem nakonec jeden autorizovanej servis naučil odpojovat airbag spolujezdce. Už to funguje jak má, ale stálo mě to celkem 2 dny dovolený, kdy sem jim musel dávat auto na celej den, 130Km najetejch mezi servisem a domovem a 50 minut na telefonu, protože sem střídavě volal do škodovky a těm umělcum z nejmenovaného autorizovaného servisu v Plzni na borech.

Viktor X: To bylo první co sem se ho ptal, jestli tam neni potřeba dát nějkej přídavnej odpor, když mu ten jeho kompjůtr ukazoval cituji: "Přílis nízká hodnota odporu na nějakym pinu tý a tý svorkovnice" (si to přesně nepamatuju). On mi vysvětlil, že tomu opravdu nemohu rozumnět, a že odporová svorkovnice se dávala pouze na některé verze starých oktávií.

No byl sem u nich naposledy, už tam nepáchnu, nemyslim si, že tomu rozumim, ale oni by si rozhodně neměli myslet, že jsou mistři světa a občas přiznat že neví.

Děkuji všem za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
:palec2:

Uveri - kontrolka ti par krat zablika a pak stale sviti - to indikuje vypnuti bagu - teda jednoho z nich lol

:palec2:

Zdravim,

ako sa to teda ma spravat pri deaktivacii airbau spolujadca? Kontrolka ma po zablikani ostat svietit, alebo ma zhasnut? Airbag treba aj mechanicky odpojit od konektoru?

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro předělání - vypínač, káble, stropní světýlko, ŘJ air - podle počtu bagů. Pak to lze ještě udělat s původní jednotkou, kdy je přerušen přípoj do bagu a přes přepínač se aktivuje buď vhodný odpor nebo bag, celé tohle je vhodné doplnit o indikaci vypnutého bagu, např. právě zmíněným stropním světlem...

a nebo vozit prcka vzadu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...