Přejít na obsah

jak jste vyresili krouceni kotoucu??


lubann

Doporučené příspěvky

Jestli máš problém s kroucením kotoučů, bývají na vinně nerovnoměrně utahlé šrouby na kolech(myslím že by měli být 120Nm). Při zahřání dojde k malé odchylce a kotouče se začnou pomalu a jistě kroutit. Nějaké řešení hledáním nesmyslných značek kotoučů je podle mého nározu kravina, pokud jezdíte jako standardní evropan :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky napíšu svou zkušenost. Origo vydržely 155tis. Pak tam šly normální ATE a nepřežily. Stočil jsem je a šly do pr.. úplně. Pak jsem koupil Zimmermany, vyměnil na nápravě co šlo mimo tlumičů a opatrně zajížděl. Po cca. 10tis se začaly kroutit. Odmítal jsem to řešit a teď po 18tis. od výměny se vibrace ztrácí. Dal jsem v posledních dnech brzdám nářez a zatím se chovají dobře. Snad se pnutí uvolnilo, lehce se zkroutily a teď se provozem srovnávají. Doufám, že to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš je to minimální moment který dává jistotu,že se ty šrouby nepovolí a hlavně ty pokud budeš chtít kolo vyměnit tak ti zaručí že je povolíš tim klíčem co máš u rezervy. A docela bych tomu i věřil že to může mít na kroucení vliv,páč pokud jeden dorveš na krev a druhej utáneš míň tak je jasný že tam nějaký pnutí bude. Povoloval jsem hodně kol na který jsme potřebovali metrovou trubku a nikdy nebyl v háji závit a to to bylo několikrát i opakovaně na jednom autě. Na nákladní autě nám jednou nestačila ani dvoumetrová trubka a dřív prasknul šteft než se stihnul strhnout závit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem nasel stoprocentni reseni ;) oktavka jde do bazaru a uz nechci nikdy zadnou videt,jsem tak vytoceny,ze uz to jinak skvele auto nemuzu ani videt.nevim co stim delat,ale urcite nebudu jezdit s autem co sezere na jednu vymenu oleje troje kotouce :angry: akorat nevim co si mam misto ni koupit,protoze toto je problem vsech techto koncernovych podvozku,dela to golf,leon i toledo.a nikdo nezna reseni :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já koupil před rokem 7/2000 1.9TDi 66kw (dovoz Itálie) a taky nevím co tam mám za kotouče. Jestli origo, či už to někdo někdy měnil ... Mám v plánu buď ještě teď na podzim, nebo na jaře vyměnit tlumiče a jelikož se mi nějak začíná vrtět volant, když jedu plně naloženaj a trošku razantněji sešlápnu brzdový pedál, tak i vyměnit kotouče. Ale jak si to tady pročítám, tak mám z toho docela hrůzu... Za ten rok jsem najezdil cca 30tkm a bez problémů... Tak jsem zvědav jak to dopadne ... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem nasel stoprocentni reseni ;) oktavka jde do bazaru a uz nechci nikdy zadnou videt,jsem tak vytoceny,ze uz to jinak skvele auto nemuzu ani videt.nevim co stim delat,ale urcite nebudu jezdit s autem co sezere na jednu vymenu oleje troje kotouce :angry: akorat nevim co si mam misto ni koupit,protoze toto je problem vsech techto koncernovych podvozku,dela to golf,leon i toledo.a nikdo nezna reseni :(

Ford Focus 2003+, dovoz DE, a tankuj tu nej naftu co znáš :palec2: . kam se na něj hrabe okta lol

bohužel vyšší cena a nedostatkový zboží - zháněl jsem rok a nesehnal (byl jsem náročnej) - proto mam oktu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Po reklamaci zkroucenych kotoucu a prednich silentbloku vibrace na chvili prestaly. Ted jsem na tom ujel tak 2500 km a problem je tu zase...

Uz z toho zacinam byt docela nervozni... vsechny tyhle veci me pri jizde se*ou, kdyz je neco v neporadku. Muze tedy nekdo napsat, co vsechno vymenil, aby vybrace prestaly? Po precteni vlakna nejsem moc moudry z toho, co komu nakonec pomohlo... diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, nerozumím - pokud se Vám kotouče opkovaně kroutí - 2500t km je opravdu hodně málo. Tak buď je chyba v řidiči nebo v materiálu a nebo s vysokou pravděpodobností v montáži! Jinak si nedovedu představit, že jste schopní pokroutit 288@25mm po několika kilometrech... Vždyť tyto kotouče se používají i na supíkovi/passatovi a ta auta jsou větší, těžší, rychlejší... Koupil jsem tuctové kotouče Zimmerman (bez drážek - k čemu?) vyměnil, nejdřív nic moc, ale po zajetí brzdí dost dobře. Styl jízdy jak kdy, někdy "čepičář" někdy dálniční tempo po obyčejné silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kotouce se krouti opakovane a vzdy po ujeti priblizne 3000 km. Styl jizdy je klidnejsi, brzdy vcelku ani moc nezatezuju a v aute jezdim vetisnou sam, maximalne ve dvou lidech. Ty same kotouce mame doma na passatu a zadny problem. Tak z toho usuzuji, ze problem nejspis nebude v kotoucich, ale nekde jinde. Obe auta jezdi do stejneho servisu, takze ani spatna montaz se mi nezda jako realny problem.

Mluvil jsem vcera se znamym, ma najeto podobne jako ja a ma ten samy problem. Auto servisuje nekde jinde.

Tak me jen zajimalo, jestli se da urcit jeden dil, ktery to zpusobuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Taky napíšu svou zkušenost. Origo vydržely 155tis. Pak tam šly normální ATE a nepřežily. Stočil jsem je a šly do pr.. úplně. Pak jsem koupil Zimmermany, vyměnil na nápravě co šlo mimo tlumičů a opatrně zajížděl. Po cca. 10tis se začaly kroutit. Odmítal jsem to řešit a teď po 18tis. od výměny se vibrace ztrácí. Dal jsem v posledních dnech brzdám nářez a zatím se chovají dobře. Snad se pnutí uvolnilo, lehce se zkroutily a teď se provozem srovnávají. Doufám, že to vydrží.

Tak po asi 22tis. jsou brzdy OK. Vibrace nepatrné a brzdí super! Má někdo podobnou zkušenost? Je to vůbec možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Moje zkušenost - ATE byly zajeté cca 30 000 km - teď jsem na ně dupl a jsou křivý!

Btw. někdo tady psal že možna i měnit desky při novych kotoučích, tak myslím je jasny vždy!

Ted mi leží doma ATE s ATE deskama na jaro - tak doufám že je tentokrát zajedu lépe ...

post-11877-1225890597_thumb.jpg

post-11877-1225890605_thumb.jpg

Editováno: , autor: pointfrost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...