Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

V sevisu a preventivně? Chá chá, to bych chtěl vidět. Si dokážu představit co řeknou: Pane, to je normální, to je běžný projev motoru. :kol-32:
Start, no divoké rachtání jako mám u služební Fabie 1.2 TSI nemám. 1.4 TSI má při startu takový svůj specifický zvuk (a to pominu "plechový" zvuk výfuku), např. 1.8 TSI zní trochu jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sevis preventivně...

Bohuže to tak je.. :kol-32: Když jsem teď po cca 22 tis. km volal do škodovky a chtěl jsem se objednat na výměnu oleje-jelikož už před tím svítil, moji žádost zamítli a říkali, že nejdříve 30 tis ..long life long life...Před 30 tis je to zhola zbytečné.. tak to je :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem teď po cca 22 tis. km volal do škodovky a chtěl jsem se objednat na výměnu oleje-jelikož už před tím svítil, moji žádost zamítli a říkali, že nejdříve 30 tis ..long life long life...Před 30 tis je to zhola zbytečné..

Teda tohle zní nějak divně, co Ti už před tím svítilo a jak můžou někoho odmítnout? Jestli se rozhodneš měnit třeba v 10000 a přejít na pevnej interval je jen Tvoje rozhodnutí, i když 30000 nebo 2 roky s LL by neměly ničemu vyloženě uškodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Sevis preventivně...
Bohuže to tak je.. :kol-32: Když jsem teď po cca 22 tis. km volal do škodovky a chtěl jsem se objednat na výměnu oleje-jelikož už před tím svítil, moji žádost zamítli a říkali, že nejdříve 30 tis ..long life long life...Před 30 tis je to zhola zbytečné.. tak to je :-(

To je nějaká divočina, ne? Já normálně přešel na pevný interval po 15 000 km a to mi ještě technik řekl, že dobře dělám.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem startoval od benzínky, rozsvítila se kontrolka oleje, tak jsem to měrkou změřil a olej fuč(- skoro každý měsíc jsem ho kontroloval a vždy byl až po rysku..to je ale jedno),tak jsem koupil 1 litr,dolil a pak volal do té Škodovky a jak říkám, opět vyrukovali s tím,když jsem se chtěl objednat na výměnu oleje: Pane, nebojte se, to je běžná situace.Dolijte longlife a přije'ďte, až budete mít na tachu 30 000km. Nic se měnit nemusí.Nashledanou. "

Někdy narazíte na divné lidi, no... :kol-31:

(Ještě mně asi před rokem pobavil "prodejce" u Fordu-když jsem po něm chtěl nějaké informace o motorizacích Mondea a Focusu, neustále odskakoval k počítači a pak recitoval to, co tam vyčelt a neměl ani páru o základních výrazech v auto technice-více věděla i moje přítelkyně a to bez legrace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná hovadina, servis již nenavštěvovat.

Protože těch 30 000km a dva roky je maximum, s tím, že auto si řekne samo, kdy chce olej vyměnit.

Počítá si degradaci oleje, na základě čidla kvality oleje, čidla teploty oleje, a počtu startů, kdy rozlišuje starty studené a teplé - tohle vše vyhodnotí a řekne si o výměnu oleje.

Může to být tedy klidně i v 10tkm, pokud budeš jezdit krátké trasy.

Nehledě na to, že ty si olej můžeš vyměnit kdy chceš, ervis ti nemá co přikazovat, pevný interval je stejně nejlepší, na FI měním olej co 10tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 1.2tsi sem ho nechal vyměnit po roce při 23 tkm a už byl docela hnusnej a technik nic neřikal a palubak hlasil taky ještě 7tkm do výměny ,ale ted sem se nahodou koukl na palubak kolik mam do výměny a čekal sem 27tkm a hlasí 17tkm že by servisman mě aktivně zkratil interval na 20tkm ,ale platil sem LL olej :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem startoval od benzínky, rozsvítila se kontrolka oleje, tak jsem to měrkou změřil a olej fuč,tak jsem koupil 1 litr,dolil ...Pane, nebojte se, to je běžná situace.Dolijte longlife a přije'ďte, až budete mít na tachu 30 000km. Nic se měnit nemusí.Nashledanou.

Tak to ale neřekli zas nic nepravdivýho. Samozřejmě pokud vyloženě odmítli vyměnit olej (čemuž bych se divil), tak hledat nový servis. Ale jinak je to běžná praxe, před první serviskou se dolévá často, u některých TDI i poměrně dost oleje. Pokud nemáš extrémní styl (drožkař ve městě, německý dálnice pořád plnej plyn apod.) a těch 30 najedeš třeba za rok, rok a půl, není ten prodlouženej interval na škodu. Kdo jezdí míň, má asi lepší pevný interval a měnit olej 1/rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do vsech Fabii v rodine (celkem 3ks :)) davam pouze Shell Helix Ultra 5W-40 (shodny s tehdejsi prvovyrobou, dneska se dava Catrol).

Do svych OII s motory PD jsem doleval poprve vzdy kolem 12tkm cca 0,5 litru a byl to originalni VW olej.

Do ani jednoho z CR motoru nebylo prozatim nikdy nutne dolit ani deci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...