Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

Tak jsem se s tim 1,4TSI 92kW svezl a z prechodu z me 1,6MPI do tohoto je to hudba! Tahne to okamzite po seslapnuti jiz od cca 1450 ot. az do 4500 co jsem to tocil to stale tahlo a pisou i dale, muzu rici, ze me to velmi prekvapilo, fakt je to prijemna jizda, hlavne to nekope a je to tichounky!!! V porovnani s 1,8TSI 118kW s kterou jsem jel v Supu II se to neda zase rovnat, tam je zatah velmi mohutny, v Praze da se rici velmi malo vyuzitelny v provozu, jelikoz pak je to brzda plyn a chrousta to 11l/100km. Proste v klidu tento motor doporucuji, v Golfu variantu jel velmi dobre!!!

Jeste bych rad vedel, jak to je s tim, ze nektery maji turbodmychadlo + kompresor, ktery si tu praci predavaji pri nizkych tahne kompresor, ktery to ve vysich predava turbu. Ktery motory maji toto u 1,4TSI a ktery maji jen to turbo? Nejak se v tomto ztracim...

EDIT:

Tak uz jsem to nasel, cituji

"K dispozici jsou motory 1,4TSI výkonem 90kW, 103 kW a 125 kW. Turbo u tohoto /90kW/ motoru pracuje samotné, bez pomoci dalšího kompresoru, jako je tomu u silnějších verzí."

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to byl projet... musím uznat, že ten motor jede velmi slušně... turbíčko jsem tam slyšel, malinko si hvízdne... ale není to nic dramatického... :) táhne to pěkně (v autě byly 2 dospělé osoby) ... jestli někdo uvažujete o 1.4 vs. 1.8 TSI, tak já kdybych hleděl na peníze, tak těch 40 tisíc bych ušetřil a radši bych si vzal 1.4 ... na ježdění je to silný až až... jestli je někdo závodník a má dost peněz, tak je 1.8 TSI lepší, je prostě silnější! :) každopádně doporučuju si ten motor projet... stojí to za to! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem chtěl porovnat křivky výkonu a Nm u 1.4 TSI (90 kW) a 2.0 FSI (110 kW) vezre 4x4... a nemůžu bohužel najít tu FSI křivku... :help:

tak už jsem to našel... :palec2:

EDIT: ale nevím, zda je to verze 4x4 či klasika... otázkou je, zda je to stejné či nikoliv... to nevím.. :help:

hh... tak to bylo 2.0 TDI... mě už hrabe...

post-12946-1239771983_thumb.jpg

Editováno: , autor: vorlajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...