Přejít na obsah

kontrolka ABS + ASR


phantom

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, kde mám hledat chybu. Mám Fabii 1,9TDI PD, r.v. 2002 a asi před třemi dny jsem zjistil, že při brzdění za normálních podmínek (sucho, čistá vozovka) je aktivováno ABS. Toto se stalo asi v průběhu 10 km jednou. Včera jsem jel opět a zase jsem v průběhu jízdy jednou brzdil s ABS. Dnes se po prvním zabrzdění, tedy s ABS po chvilce na displeji rozsvítí kontrolky ABS + ASR a dále zůstávají stále svítit, brzdy ale normálně brzdí. Po otevření kapoty na mě koukla dnes myš a honem se někam v motoru schovala. Teď stále po nastartování zůstávají svítit uvedené kontrolky. Mám asi hloupý dotaz, ale v letošním roce mám měnit po 2 letech brzdovou kapalinu (tím to ale asi nebude), ale je taky možné, že mi hlodavec někde přehlodal drát. Prosím tedy zkušenější o radu kde mám začít hledat chybu. :help: :help: :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ale nejdříve asi dvakrát po nastartování při sešlápnutí brzdy auto brzdilo s ABS, tedy cítil jsem v pedálu jak přerušovaně brzdí a potom se rozsvítily kontrolky a vyřadily ABS a ASR z provozu. Teď už po nastartování stále obě kontrolky svítí. Brzdy ale fungují dobře. Koukal jsem zda ta myš něco neudělala ale nic jsem neviděl - asi za to nemůže. Nevím, asi je to blbost, ale mám přes 2 roky starou brzdovou kapalinu, třeba jí to bude chtít vyměnit, ale tím to asi nebude. No tonoucí se stébla chytá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dneska jsem přijel domů, vypnul jsem motor, za chvíli jsem ještě potřeboval někam odjet a po nastartování mi svítila kontrolka ABS, ASR a serva. Tak jsem vypnul a zapnul zapalování, kontrolka serva zhasla ale ABS a ASR kontrolka vítí pořád a ABS nefunguje. Taky sem si všiml, že se mi vymazali údaje na palubním počítači (průměrná spotřeba, rychlost,....). Nevíte, co se mohlo stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.. co tu takhle pozoruji ruzna temata, tak nejcastejsi odpoved na situaci, kdy se elektronika chova jinak nez bychom cekali je kabelovy svazek, mas ho ok?

Omlouvam se, pokud jsem uplne mimo misu.

Tak to nevím, jestli ho mám O.K. , zatím sem nepátral, čím by to mohlo být, byla už totiž tma. Ale je divný, že to udělalo až když sem nastaroval, předtím při jízdě bylo všechno O.K. a ABS fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele s tím jsem měl taky problém... po nastartování se mi mazali všechny údaje na přístrojovce a zůstávalo svítit ABS. Po konzultaci s elektrikářem výměna uhliků na startéru, protože měl obrovský odběr proudu a proud padal pod 9 voltů. Oprava mě vyšla na 1000 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele s tím jsem měl taky problém... po nastartování se mi mazali všechny údaje na přístrojovce a zůstávalo svítit ABS. Po konzultaci s elektrikářem výměna uhliků na startéru, protože měl obrovský odběr proudu a proud padal pod 9 voltů. Oprava mě vyšla na 1000 kč.

Na kontrolu a vyčištění startéru se chystám, za chvíli budu dělat rozvody na 180tis. km, tak se na to podíváme. Je pravda, že už v něm po nastartování zavrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj chlapi, kámoš má F1 2001 1.4-16V 74kW a zničeho nic se rozsvítily kontrolky ABS+ASR. Auto brzdí jako předtím. VAG ukázal chybu.

Číslo dílu řídícího modulu: 6Q0 907 379 D

Komponent a/nebo - verze: ABS/ASR 5.7 FRONT V00

Kódodvání softwaru: 00124

Kód opravny: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

00301 - Zpetne cerpadlo ABS (V39)

35-00 - -

Může někdo poradit, kde může být zakopaný pes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

dnes mi F1 (2003), 2.0i taky začala svítít ABS + ASR při jízdě. po nastartování zhasnou, ale při jízdě svítí. F1 mi teď táhne doleva. Vidím to na stejný problém jako je tu uveden, ale momentálně se na VAG nedostanu. Je bezpečné v tom autě jezdit normálně nebo si dávat pozor? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dnes sa mi stalo to iste... obe kontrolky rozsvietene a na vagu ta ista chyba (000301) :wacko: Uz som si predstavoval co ma to bude stat v servise, ked som si spomenul, co som tu niekde cital... poistky v motorovom priestore - na baterke (take pliesky). A bolo to ono B) jedna 40A bola prasknuta, ani to nebolo poriadne vidiet. Tak som ju premostil docasne jednou 30A na kabliku, vymazal chybu a auto je ok. Zajtra kupim spravnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes sa mi stalo to iste... obe kontrolky rozsvietene a na vagu ta ista chyba (000301) :wacko: Uz som si predstavoval co ma to bude stat v servise, ked som si spomenul, co som tu niekde cital... poistky v motorovom priestore - na baterke (take pliesky). A bolo to ono B) jedna 40A bola prasknuta, ani to nebolo poriadne vidiet. Tak som ju premostil docasne jednou 30A na kabliku, vymazal chybu a auto je ok. Zajtra kupim spravnu...

heh, presne toto sa stalo vcera aj mne, dokonca som si tiez spomenul ze tom to tu niekde cital tak som siel pozret poistku :D a tiez prepalena 40A plieskova poistka na baterke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...