Přejít na obsah

Oprava tepleho startu TDI


TDIfun

Doporučené příspěvky

Míro jde o to, kolik jsi za ten celkový servis dal :)

:) to je pravda vid, ale mě servis vyšel dobře, vyměna oleje, filtrů, dodělávaná koncovka, oprava toho teplýho startu, zadní okýnko profukovalo, udělali mi všechny věci co se týče svolávacích akcí, protože sem kupoval auto z Německa, tak abych se ujistil,že na svolávačky jezdil. No a mám v Prschy strejdu, takže sem oleje a filtry měl jakoby svý, jinak sleva 20% a vyšlo mi to na 4500,- což je dobrý ne, když mam long life po dvou rokách. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Panove, tak se omlouvam ze sem nedostal svemu slibu, ale hold sem se nechal unest sanci. Byl sem v  servisu v Senetarove, tam dela muj kamos a tak sem mu rekl kdyz uz tam byl jestli by to nezkusil s tou davkou, rekl neni problem, vlezli sme do auta, napichl super Vag, zahrali sme auto, predvedl sem ten blbej start, on navysil davku na 50%, uto chytlo lip ale jeste to nebylo ono, tak pokracoval na 60% a to uz me prislo OK ale on rekl ne ne dame vic, dosli sme na 80% on rekl jj ted to zni dobre. Takze mam davku na 80% a auto startuje uplne suprove. Cena 0kc protoze sem jim neco delal takze to byl vymenej obchod ale rekneme si uprime kdyby si rekl dve tri kila tak to stoji za to ze to nebude delat ty rany od setrvaku a nebude to huntovat auto. 

Takze no problemo, dekuji vam za rady a preji stastne a levne reseni.

Kdyby byl nekdo z okoli, myslim ze kdyz se stavi a bude chtit zde v servisu Karla tak neni problem, opravi a myslim ze budete spokojeni. Jinak jak sem psal predtim, rikal ze kdyz to nepomuze tak vycistime starter. Ale nebylo to potreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

:) to je pravda vid, ale mě servis vyšel dobře, vyměna oleje, filtrů, dodělávaná koncovka, oprava toho teplýho startu, zadní okýnko profukovalo, udělali mi všechny věci co se týče svolávacích akcí, protože sem kupoval auto z Německa, tak abych se ujistil,že na svolávačky jezdil. No a mám v Prschy strejdu, takže sem oleje a filtry měl jakoby svý, jinak sleva 20% a vyšlo mi to na 4500,- což je dobrý ne, když mam long life po dvou rokách. :palec2:

Super cena! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute, teď jsem se vratil ze servisu, kde jsem se byl též informovat o těch teplých startech, páč mám též s tímto problém. Takže koukly jsme ny vstřikovací dávku, ta byla samozřejmě zvednuta o 400 jednotek tzn. na max. Tak jsme zkusily baterku, ta byla v pořádku. Poslední možností tedy bude startér, kluci co tam dělají mi řekly že ve startéru by neměl býti problem, páč točky má vpořádku a řekli mi, že mi do auta dají nějaké relé, které při každém startu elektronicky nasimuluje studený start. Můj dotaz tedy zní? máte někdo z vás s touto metodou nějáké zkušenosti a jestli s touto metodou v autě něco nepokazí, díky Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No kdyz zvazim ze se to resilo vymenou vstriku a kdyz si je koupis nove, tak nevim no. Prisel jsem na to, odzkousel, funguje to.Hotovo a vic to uz nehodlam resit. Kdo chce, vi kde hledat.

P.S.Cena je 3000,- musi se flaschovat jednotka.

Chtěl bych se zeptat mám taky problémy s teplými starty a chtěl bych to řešit flaschnutím SW, ale jsem až z mostu a to je problém. Bohužel časově nestíhám zajet za vámi přes celou republiky. Ale pokud byste měli někdy cestu do Prahy tak bych měl zájem. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez zacnete vymenovat za hromady penez dily na motoru, vstriky atd. Prijedte a zkusime to po mem. Zatim to vsem funguje. Prijde mi to jako zbytecne menit komponenty za dost penez, kdyz to proste lze udelat i jinak. Pokud nekomu chces nutit at meni vstriky tak si zkontroluj BIP...

Ahoj taky mi zlobí teplý start a měl bych zájem o úpravu ŘJ, ale bohužel jsem z Mostu a můj čas mi nedovolí cestovat přes celou republiku. Nebudete mít někdy cestu kolem nebo třebas do Prahy či někam poblíž hrozně byste mi tím pomohli a já bych byl vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj také jsem měl stejný problém.

Nechal jsem si přenastavit vstřikovací dávku a motor naskočí okamžitě.

Je to problém hystorie motoru který se ukládá do paměti počítače a když klesne výkon startéru již nedává potřebný množství nafty do střiku.

O problému škodovka ví ale maximálně ti doporučí vyměnit startér a baterii, toto přenastavení by měli dělat oni.

V Teplicích je firma která ti to nastaví budeš určitě spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte,

take jsem resil problem ze auto startovalo za tepla hodne dlouze (starter tocil a tocil, ale ne a ne naskocit), start trval asi 3 a vic sek. Vymenil jsem baterii a problem je pryc. Startuje na tuknuti jak za studena, tak za tepla.

O2, 1.9 TDI, 77 kw, 2005

B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Schéma zapojení přepínacího relé pro ty, kteří řeší odstranění špatných startu při zahřátém motoru na OCTAVII II, 1.9 TDI, 77 kW.

Zapojení v e-boxu není do pojistkových děr 41, 43 ale do 44 a 46.

post-49281-0-34790700-1296839122_thumb.j

Editováno: , autor: Kolibřík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Probuuuh proč???? U me stačilo přidat startovací dávku tak proč tak složitě??? vetšinou jsou závady dvě, které se odstranují, bud je to startovací dávka, nebo unavenej startér tak proc tam dávat takový sílenosti?? Jeslti je to startér, tak bud novej, nebo repase. Jeslti pomuze zvyseni startovaci davky tak je to uplne vp ohode. Kdyby nekdo potreboval, muzu zaridit takze kdyztak SZ. Brno, Blansko - okoli. Je to otazka i z vyzkousenim na max pul hodinku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravim všechny koho trápí teplé starty.Poraďte kde a za kolik se tohoto neduhu zbavim.Už jsem tady přečetl snad uplně vše ohledně tohoto tématu.U Horejska mi nutili startér,když zjistili že mám novou baterku.Mám Octavii II 2.0 TDi 103kw.Jsem z Litoměřicka.Díky za radu a ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny koho trápí teplé starty.Poraďte kde a za kolik se tohoto neduhu zbavim.Už jsem tady přečetl snad uplně vše ohledně tohoto tématu.U Horejska mi nutili startér,když zjistili že mám novou baterku.Mám Octavii II 2.0 TDi 103kw.Jsem z Litoměřicka.Díky za radu a ochotu.

Čau, já bych to asi neřešil, takový problém je u většina motorů 2.0 TDI BKD, prostě je tam něco s čidlem teploty motoru. Asi bych být tebou to neřešil, já sem už to taky přestal řešit, pač bys dotoho musel dávat zbytečný prachy, v servise mi chtěli měnit baterku,startér,pak se říká, že je to palivovým čerpadlem, tym čidlem, může to dělat cokoliv a to bys musel vyměnit vše a nikdo ti nezaručí, že to bude pak roky bez problému.. Tak asi tak ti to řeknu, mně zvýšili dávku paliva, šlo to pár dní normálně,a pak zase při starym........ Měj se a když to startuje a jezdí, tak to neřeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny koho trápí teplé starty.Poraďte kde a za kolik se tohoto neduhu zbavim.Už jsem tady přečetl snad uplně vše ohledně tohoto tématu.U Horejska mi nutili startér,když zjistili že mám novou baterku.Mám Octavii II 2.0 TDi 103kw.Jsem z Litoměřicka.Díky za radu a ochotu.

TDI fun to umi opravit,ale ty to mas pres celou republiku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, já bych to asi neřešil, takový problém je u většina motorů 2.0 TDI BKD, prostě je tam něco s čidlem teploty motoru. Asi bych být tebou to neřešil, já sem už to taky přestal řešit, pač bys dotoho musel dávat zbytečný prachy, v servise mi chtěli měnit baterku,startér,pak se říká, že je to palivovým čerpadlem, tym čidlem, může to dělat cokoliv a to bys musel vyměnit vše a nikdo ti nezaručí, že to bude pak roky bez problému.. Tak asi tak ti to řeknu, mně zvýšili dávku paliva, šlo to pár dní normálně,a pak zase při starym........ Měj se a když to startuje a jezdí, tak to neřeš

Čus,dík za odpověd ale trhá mi srdce když slyšim jak to při startu bouchne do setrváku.Přece musí být řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Viete mi niekto poradit ? Potrebujem zvysit startovaciu davku a nejako sa mi to nedari. Pouzivam na to soft.VCDS svo 805.0 verze dat 20080309. Postupujem podla navodu vo VIS aj z fora :

Spoj sa s RJ motora

zadaj Login 12233

Adaptacia10

skupina 05

Zvysuj davku po 200

Testovat - ulozit

Vsetko ide az kym sa nedostanem na skupina 05 ale ta je zamrznuta .Jedine co viem tam menit je tusim kanal 06 ostatne nie

su pristupne.

Editováno: , autor: slazo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v plánu cestu do Ostravy a to už je kousek.Máš s tou firmou osobní zkušenosti?myslím ty starty.nevíš co to obnáší časově? Dík

S firmou TDIFUN mám velmi pozitivní zkušenost. Při chipování mého vozu jsem si nechal udělat opravu teplého startu (jen korekce - u mé jednotky se tato chyba nevyskytovala) a EGR OFF. Co se týká délky procedury tak oprava teplého startu zabere tak 10 min i s přivítáním a placením :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chipování je zvyšování výkonu motoru změnou systémových map řídící jednotky. Pro tebe to neobnáší nic. Jen přijedeš, oni ti napíchnou auto, nahrajou software, změří na brzdě a hotovo. Na ceník se musíš informovat přímo na webové stránce http://www.tdifun.cz . Tato firma to dělala mě. Je tam vše vysvětlené a pro dodatečné informace již budeš muset napsat přímo na jejich mail.kol-48.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...