Přejít na obsah

Oprava tepleho startu TDI


TDIfun

Doporučené příspěvky

Ano,před půlrokem jsem to tvrdil,uměl to SUPERVAG,uměl to VAG-COM,uměl to ATAL,uměl to VAS.Umí to každá diagnostika,když víš,co tam máš zadat.Jenom tet říkám,že SUPERVAG si to dal do balíčku pod komfortní funkce.Jen to odklepneš a hotovo.Nic nemusíš vědět a ono to udělá za Tebe.Práce pro trotla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez zacnete vymenovat za hromady penez dily na motoru, vstriky atd. Prijedte a zkusime to po mem. Zatim to vsem funguje. Prijde mi to jako zbytecne menit komponenty za dost penez, kdyz to proste lze udelat i jinak. Pokud nekomu chces nutit at meni vstriky tak si zkontroluj BIP...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim,ze je to tady porad dokola...........jeden tvrdi to,druhy zase tohle................proste vyzkousel jsem dve varianty.vymena baterky pomohla par mesicu a opet na hovno.......jedine reseni,ktere doporucuji je navstivit TDI fun...........proste vi jak na to a za 10 nimut odjizdis a spokojeny nad miru......mam opraveno snad 3mesicenebo ani nevim jak dlouho a auto muze byt teple jak chce a startuje na brnk.....................takze TDI fun :palec2: cena 3tisice stoji za to

Editováno: , autor: davidek.c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Aby som to tu ešte trocha premiešal, dnes som bol u známeho v servise, dal som si vymontovať štartér zaniesol druhému známemu ktorý repasuje štartéry, ten môj bol absolútne v poriadku dal ho aj na trenažér, ťahal ako nový aj tak ho rozobral a štartétu nič nebolo, trochu ho premazal lebo bol vraj suchý, nahodili sme ho naspäť zohrial som auto a... a nič všetko po starom. Potreboval som točiť motor približne 5s aby auto chytilo. A teraz čo? Vie mi niekto na slovensku pomôcť s diagnostikov, lebo v oficialnom servise škoda bolo auto na diagnostike pri hladaní problému teplého štartu bolo auto úplne v poriadku a chceli mi meniť štartér. Navrhli mi cenu 400 euro za repas + práca. Odborníci. Hmm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Vidim,ze je to tady porad dokola...........jeden tvrdi to,druhy zase tohle................proste vyzkousel jsem dve varianty.vymena baterky pomohla par mesicu a opet na hovno.......jedine reseni,ktere doporucuji je navstivit TDI fun...........proste vi jak na to a za 10 nimut odjizdis a spokojeny nad miru......mam opraveno snad 3mesicenebo ani nevim jak dlouho a auto muze byt teple jak chce a startuje na brnk.....................takze TDI fun :palec2: cena 3tisice stoji za to

Já mohu říct to samé... Stejný problém+stejná úprava+stejný úpravce=naprostá spokojenost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

S teplým startem jsem měl problém i já. Mám OII 2.0 TDI, 103kW, r.v. 2005 a za studena na brnk a za tepla bída. Dlouho jsem koumal a koumal. Nová baterie a tak. Chtěl jsem vyměnit i startér, čož prý také pomůže. Ale nakonec problém vyřešil kámoš co dělá diagnostiku. Jedná se o úpravu softwaru, asi jako už je tu níže probíráno.. Po úpravě naprostá spokojenost!!!! Pro případné zájemce mohu tuto opravu zajistit. Trvá to cca půl hoďky a cena je 2500,- V případě zájmu mě můžete kontaktovat. Hodně tomu rozumí. Původní software samozřejmě zálohuje. Okr. Beroun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jelikoz mam take problem na O2 2.0 TDI MR2005 s teplym startem a baterka uz je nova, a cerstve mam i kabel, chtel jsem zkusit sam zvednout startovaci davku, jestli nepomuze pred zde uvadenou metodou prehrani sw.

Bohuzel podle navodu (spojit se na 01-Engine,Login 12233,Adaptation - Channel 05) jsem nasel pouze hodnotu "0" . viz obrazek http://lim-has.no-ip.com/vag.jpg

Muzete se prosim podivat a poradit? krome stazeni chyb a dokodovani jsem ve VAGu velky novacek.

dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo by mel zajem, umime pomoci zmeny v softweru poresit problem tepleho startu... kdyz tak SZ, severni morava

Ja mam problem u sve octavie II 1,9 TDI 77KW vzdycky jak je zahrata na 90 stupnich tak mi tezko startuje trva to asi 3-5sekund kolik se tak pohybuje oprava toho?u vas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim panove, taky sem dospel k tomu ze mi to zacalo spatne startovat za tepla, po vymene zhavicu se to na chvilku jakoby zpravilo ale pak se to vratilo. Chvilku myslim tak tejden ani ne. :(.

Procetl sem celou diskuzi zde, ale nenasel jsem nikde proc se toto stane, zaver kterej z tohoto mam je tento (jestli je spatnej tak me opravte):

Autu se casem opotrebuje starter a proto zacne blbe chytat za telpla, da se bud vymenit starter, nebo se da prenastavit startovaci davka, a nebo se da flashnout SW v jednotce - a tim se zmeni asi taky startovaci davka v zavislosti na otackach. Je to tak??

Jestli ano, tak ma uvaha pokracuje, neni lepsi vymenit starter a mit auto v poradku? nez to nejako upravovat v RJ popr startovaci davku?? nemuze nastat to ze po uprave startovaci davky se nespalena nafta nahromadi a odpravi neco napr. kat?? treba casem??

Predem dik. Ciza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tim vydelkem mi rekni, me by bylo hanba ale kdyz je poptavka a v servisu to nedelaji tak je to hold pech a nic jinyho nezbejva. A i ja to hold za to dam i kdyz nerad :( lepsi nez to auto trapit, kdyz to slysim jak to startuje tak je to sila. Ale me de spis nez o to ze je to palba, o to ze neco prece musi odejit nebo se uvolnit aby bylo potreba vrtat se v RJ nebo tak neco?? tak me spis de o to jestli neni lepsi neco vymenit nez to takto upravit, ale po tom co sem se dival ze starter stoji 5tis tak je 3tis porad min. Takze jestli to neporesim jinako tak to pude za klukama.

A nekdo v Brne to nedela? a pokud jo cena??

Editováno: , autor: Cizap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to 'Cizap':

No podle mě to jenom startérem nebude.

Píšou zde chlapy, že se jim sice startování zlepšilo, ale jen na chvilku.

Bota bude ještě někde jinde.....

Jinak vydělat 3000,- za 10 min. práce je docela dobre job...

Ne kazdej pouziva kradene a klonovane vybaveni. A ofiko flasher a ofiko program pro editaci map je nekolik tisic euro. 10minut to sice netrva ale do pul hodiny to hotove muze bejt. A navic nevim co by ti rekli doma ze po nocich sedis u pocitace a jednotek kde hledas nejake reseni... Takze nechat si za svoji praci a svuj um zaplatit je neco spatneho?

Navic pokud se to zda nekomu hodne muze to spojit s chiptuningem a tam mu teplej start udelam zdarma.. :)

P.S. nevim proc to tu vubec obhajuji.. :feve: kdo chce tak to zaplati a kdo ne tak at si to resi jak chce. Ale sere me ze nekdo srovnava cas a cenu a nevi jake jsou naklady!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela souhlasím. Uvedu názorný příklad. Je opravář, který nemá vybavení, něco opraví a trvá mu to 10hod. Pak je druhý, který má vybavení za několik stovek tisíc, hodiny študování, zkoušení udělá to to samé třeba za 1hod. Za předpokladu, že mají stejnou sazbu, tak kdo na tom při vašem myšlení bude lépe? Samozřejmě ten co to dělá 10hod. Nemusí se snažit, nemusí mít vybavení, nemusí chodit na školení a za stejnou práci dostane víc peněz a výsledek je stejný. Trochu blbé ne? Efektivita práce, ta je důležitá...Takže doba úkonu se ne vždycky rovná náročnosti!!!!

Když se vrátím k tématu a jak tady čtu, tak někteří raději mění všechno možné za daleko vyšší cenu než by efektivně přehráli hodnoty v ŘJ za nižší cenu. Opravdu nechápu uvažování některých lidí. Lidé jsou bohužel i nepoučitelní. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No pro me je 3000kc dost penez, proto hledame levnejsi postupy, proto je taky toto forum ze jo :), nerikam ze kdybych umel neco co jini neumi tak ze si za to nenecham zaplatit o tom je hold busines ze jo.

Kazopadne sem se ptal v servisu v Brne a Blansku u skodovky a pak kamosa v servisu neznackovym a:

Brno: jj o tom vime, prehrani sw v ridici jednotce 250kc, potom kdyz to nepomuze tak repase starteru cca 5000kc

Blansko: jj to nejste prvni, muzem se na to podivat, - rekl jsem si o prehrati sw -, neni problem prehrajeme ale kdyz to nepomuze tak starter jen novej asi 10000kc.

Kamos v servisu: jj to je normalni u techto motoru, stav se zvysime davku, a kdyz to neklapne tak to bejva starterem, vecinou ho staci rozebrat ocistit a promaznout a pak je vse ok. Cena dohodou :)

Tak takto mi to bylo podano. No udelam to co mi veli rozum, necham prehrat sw za 250kc, a kdyz to nepomuze, pak budu vahat mezi zvysenim davky - prej to neni nejlepsi reseni- a mezi vycistenim a promazanim starteru. No a pak hold nejaky dalsi cesty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pro me je 3000kc dost penez, proto hledame levnejsi postupy, proto je taky toto forum ze jo :), nerikam ze kdybych umel neco co jini neumi tak ze si za to nenecham zaplatit o tom je hold busines ze jo.

Kazopadne sem se ptal v servisu v Brne a Blansku u skodovky a pak kamosa v servisu neznackovym a:

Brno: jj o tom vime, prehrani sw v ridici jednotce 250kc, potom kdyz to nepomuze tak repase starteru cca 5000kc

Blansko: jj to nejste prvni, muzem se na to podivat, - rekl jsem si o prehrati sw -, neni problem prehrajeme ale kdyz to nepomuze tak starter jen novej asi 10000kc.

Kamos v servisu: jj to je normalni u techto motoru, stav se zvysime davku, a kdyz to neklapne tak to bejva starterem, vecinou ho staci rozebrat ocistit a promaznout a pak je vse ok. Cena dohodou :)

Tak takto mi to bylo podano. No udelam to co mi veli rozum, necham prehrat sw za 250kc, a kdyz to nepomuze, pak budu vahat mezi zvysenim davky - prej to neni nejlepsi reseni- a mezi vycistenim a promazanim starteru. No a pak hold nejaky dalsi cesty :)

Vždyť to říkam, v Plzni v Porschy mi to udělali v ceně servisu a od tý doby to šlape úplně normálně ! ! ! ! ! ! ! ! ! 2.0 TDI r.v 05

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...