Přejít na obsah

Porucha 12V zásuvky (zapalovač)


Alf

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím páni,

nedobíja mi navigačku. Skontroloval som poistku zapaľovača, ale tá je OK. Zdá sa mi, že je problém v zapojení káblov. Keď sa vytiahnu káble, ktoré sú pod pod zapaľovačom, prestane hrať autorádio. Obrázky pripájam.

Na obr. 1 je to, ako to vyzerá pod zapaľovačom

Na obr. 2 je to, ako to vyzerá za autorádiom (ten červený kábel je rozdvojený do 2 pozícií, zelenožltý je úplne odstrihnutý)

post-51154-036274800 1282143278_thumb.jp

Môže mi človek znalý povedať, či je to normálne zapojenie, alebo ako by to malo v praxi vyzerať?

Prosím po lopate, lebo som elektro-laik. V prípade potreby nafotím viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni,

nedobíja mi navigačku. Skontroloval som poistku zapaľovača, ale tá je OK. Zdá sa mi, že je problém v zapojení káblov. Keď sa vytiahnu káble, ktoré sú pod pod zapaľovačom, prestane hrať autorádio. Obrázky pripájam.

Na obr. 1 je to, ako to vyzerá pod zapaľovačom

Na obr. 2 je to, ako to vyzerá za autorádiom (ten červený kábel je rozdvojený do 2 pozícií, zelenožltý je úplne odstrihnutý)

post-51154-036274800 1282143278_thumb.jp

Môže mi človek znalý povedať, či je to normálne zapojenie, alebo ako by to malo v praxi vyzerať?

Prosím po lopate, lebo som elektro-laik. V prípade potreby nafotím viac.

Ak vytiahneš kábel, čo ide do zásuvky tak prestane hrať rádio?   A nebude to vo vypínači vo dverách, ktorými sa uzamykajú zadné okná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, v prvom rade zapaľovač nie je do ničoho zapojený. Je tam len voľne vsunutý, bez toho, aby mal prísun elektriny. Má byť podľa mňa zapojený presne tam, odkiaľ vychádzajú tie dva káble s červenou a modrou objímkou (horný obrázok). Niekto sa ale rozhodol zapaľovač odpojiť a vsunúť tam tie dva káble, aby napájal autorádio namiesto zapaľovača. Čiže otázkou skôr je, ak vytiahnem tie dva káble a napojím tam popolník, kam ich mám následne zapojiť, aby šlo rádio?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čiže, tá biela plastová somarinka, do ktorej prichádza šťava, ktorá by mala ísť do zapaľovača, vlastne tam nejde a z nej idú dva káble k rádiu ....ak je to tak, asi tam kde je rádio nie je žiadna štava ...

ja by som to urobil tak, že by som tú bielu obímku dal normálne do zapaľovača a čo do nej idú káble, tak tie by som spojil s tými čo idú do autorádia ... sú na to také plastové svorky ... kde vložíš dva káble, zatvoríš ju a ono ti ich zareže a prepojí, neviem ako sa to presne volá, keď tak ti pošlem foto .. alebo hociako ináč to prepoj .. iba toto je najjednoduchšie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

sice uz to ma dotycnej asi vyreseny, soude dle data posledniho prispevku no ale prispeju i tak svoji troskou do mlyna...

tak ja mam teda zapalovac funkci cely cas, at jsem v aute nebo ne, zamceno, odemceno, je to jedno, jede porad; nevim jestli to nekdo predemnou predelaval, zatim jsem to nerozebral, ale jeste jsem si vsiml, ze dost casto jsou kontakty primo v te zasuvce pro zapalovac zoxidovane a jelikoz je elektronika veda hlavne o kontaktech, zkusil bych pohledat i tam... zkusil bych vyndat zasuvku nebo aspon odpojit draty co k ni jdou a zmerit jestli tam neco tece nebo ne... jo a zkousel jsem to s tou detskou pojistkou a nic, moje deti by si mohly klidne treba strkat jazyk nebo prsty do tech 12V... :)

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec...

Mám zapeklitej problém... (octavia Tdi, 99 rok)

Nevíte jestli má zámek v řidičových dveřích něco společnýho se zapalovačem?

Občas ve dveřích něco cvakne a nende zapalovač ani vnitřní osvětlení...

Po zamknutí a odemknutí (z madla řidiče) zase vše funguje, ale zhorší se signál rádia.

A při zamykáníí někdy zámek cvakne jen jednou, auto se normálně zamče, ale dioda ve dveřích nebliká.

Po opětovném otočení klíče v zámku cvakne zámek dvakrát, auto je dál zamčeno a dioda se rozbliká.

Setkal se s tím někdo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

I já jsem se setkal s dětskou pojistkou na okna a nefunkční zapalovač. Po přeměření všech drátů jsem dospěl k názoru, že je třeba protáhnout nové kable. Tak jsem je nakoupil. Pak jsem přečetl toto vlákno a hle, zapalovač jede. Tak mi prosím řekněte který inženýr ve škodovce vymyslel takovou kravinu!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdarec palec pánové, doufal jsem, že mi v tomto příspěvku vaše rady pomohou s přesně popsaným problémem, kdy osvětlení zapalovače svítí, ale připojená navigace nefungit. Rozebral jsem to a zjistil jsem, že do žárovky proud jde, ale do zapalovače ne-e. Mám rok výroby 2003 předface a všechny okýnka manuální....poradíte mi, v čem může být problém?

EDIT:

A abych nezapomněl, pojistka č. 42 (15A) je v pořádku. Zkoušečka svítí a ještě pro jistotku jsem ji vyměnil....

Editováno: , autor: Wojnar
Klidně to příště rozepiš di šesti příspěvků!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Má taky problém se zapalovačem. Nejde tam proud, ani na pojistku a když vypínám a zapínám dětskou pojistku, tak slyším jak cvaká relátko. Mám jít po tom relátku nebo máte jiný nápad? Kam vlastně vedou ty dráty od zapalovače? Že bych je tam napíchnul na stálej proud a abych nemusel tahat dráty až k zásuvce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Vzhledem k tomu, že se tady moc neprovozuje čtení celého vlákna, díky aspoň za hledání, zeptám se: Máš elektrická všechny čtyři okna a nemáš aktivovanou dětskou pojistku?

 

 

BTW: Pojistku snad zkontrolovat umíš ne? To my Ti tady nikdo neřeknem jestli ji máš OK nebo spálenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam všechny okna v elektrice a děckou pojítku nemám aktivovanou. A ano pojistky jsem kontroloval.

Když zasunu nabíječku na telefon tak se rozvití ale nedobijí, ale třeba malý kompresor ten tam nepustém vubec

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...