Přejít na obsah

Divný šum


Mairek

Doporučené příspěvky

Zdravím, všiml jsem si, že při jízdě se někde zepředu ozývá zvláštní šum, který se dá těžko nějak blížeji popsat. Když vymáčknu spojku, šum přestane. Setkali jste se někdo s tímto? Co by to mohlo být? Nikde žádný zjevný problém není. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlátit to určitě nemlátí...šumí to...

bez diskuzí je to spojkový ložisko - to se točí jen když vyťápneš spojku

kdyby to šumělo při puštěné spojce jsou to ložiska na předloze

můžeš s tím jezdit jestli je to slabý a sledovat to. Když se to bude zhoršovat a nebo rachotit, tak vyměnit hned

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,rád bych líp identifikoval podobnou záležitost na mé Octavii 1,6 74 kw,rv97,naj-100 000km.Šustivý tepající "kmitající"kovový ale tlumený zvuk,který se ozve vždy,pokud uvolním za jízdy nohu z pedálu plynu a nechám tlačit motor převodovkou.Při mírném přidání plynu vše utichne,v záběru ok.Rovněž při vyšlápnutí spojky ihned ticho.Zvuk se nějak permanentně nezhoršuje.Intenzita je asi taková,že pokud je mokrá vozovka,tak už není nic slyšet.Vše bezvadně funguje,lehce jde spojka i řazení lehoučce.Jinak se zvuk neprojevuje a celý podvozek držím na originálních dílech v pořádku.Děkuji za vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S touto konstrukcí spojky nemám moc zkušeností.Můj tip je taky ložisko spojky,ale jen tip.Navíc spojka zatím bezvadně funguje,takže pokud bych do té demontáže šel,potřeboval bych aspoň náznak,že jdu správným směrem.Tou jízdou za mokra jsem myslel,že ten zvuk tam samozřejmě je,ale už není slyšitelný.Třeba se ozve někdo z bohatší zkušeností.I tak díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez diskuzí je to spojkový ložisko - to se točí jen když vyťápneš spojku

kdyby to šumělo při puštěné spojce jsou to ložiska na předloze

můžeš s tím jezdit jestli je to slabý a sledovat to. Když se to bude zhoršovat a nebo rachotit, tak vyměnit hned

Děkuju, a stačí vyměnit jen to ložisko nebo je potřeba celá spojka? A na kolik to ložisko výjde peněz? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se takhle nedá říct - záleží na tom kolik má ta spojka naježděno a jak (město ?) jestli je to slabonký tak jezdi a neřeš. Když to bude silný popř rachot tak se to rozebere a uvidí se jak na tom je spojka celkově. Ale obvykle se to mění celý, nemá cenu riskovat že za chvíli to budeš dělat znovu...

Ceny se liší, ale spíš se drž zavedených značek - buď origo a nebo sachs, luk atd bacha na levný šmejdy... Pohledej na netu, uvidíš ceny a nebo tady na foru člen SEBO ... je dobrej a spolehlivej napiš mu SZ na cenu

Pro toho co popisuje to s tím deštěm... samo to NENÍ ložisko spojky, ložisko můžeš slyšet jedině při vyšlápnuté spojce, jindy NE!! Jindy se totiž to ložisko NETOČÍ! je to nejspíš diferák když je to při brždění motorem.... Zkotrolujte OLEJ!!!! Bacha na to jestli povolujete opravdu kontrolní šroub!!!!!! To o čem si většina myslí že je kontrolní šroub není kontrolní šroub!!!! a když to vyšroubujete....ozve se cvak a můžete rozebírat skříň. Diferák i hlučný ničemu nehrozí, přežije to celý auto 10x....

Mějte se, ještě si z toho něco pamatuju :-))

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem z toho jelen...tady píšete, že ložisko je slyšet jen při vyšlápnuté spojce a jindy ne a já ten šum slyším právě že při normální jízdě, kdy na spojku vůbec nešlapu. Šum zmizí, jakmile sešlápnu spojku, abych zařadil a to někdy zmizí hned a někdy tak po dvou vteřinách. Tak jestli to chápu správně, je to přesný opak toho, co jste tu psal...

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusím se vysvětlit můj názor na příčinu tohoto zvuku. U této konstrukce spojky,je údajně ložisko unášeno stále,tedy i v případě že spojka není vyšlápnutá.Tedy mohl by se projevit nějaký zvuk vlivem opotřebení ložiska.Při sešlápnutí je na ložisko tlak který tento zvuk "rezonanci"utlumí.Co se týká převodovky pozoruji,že zvuk není vůbec ovlivňen tepelnou roztažností kovů ani teplotou oleje.Tedy závada se projevuje zvukově úplně stejně na prvních 100 metrech jízdy,jako po zahřátí převodovky.Proto podezřívám spojkové ložisko.Děkuji za vaše názory.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jen pro zajímavost - mám ten samý problém, na neutrál nepříjemný šelest, zmizí po sešlápnutí spojky. To vše od doby, kdy jsem vyměnil odumřelou dvouhmotu za jednohmotu, a podle mé teorie nově odpružená lamela tlumí kmity až při zatížení, naprázdno tudíž hřídel převodovky mihotá semo tamo a chrastí ložiska. Zatím si nikdo nestěžoval, že by pak odcházely převodovky, tak to snad přežije i ta moje - zvlášť pokud jsou "sportovní" šílenci, co to nemají odpružené vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
sem to rikal hned,je to neco bud na rozvodech nebo na klinaku

Ne ne, rozvody mám čerstvě udělané...pár měsíců...takže to nebude ono. Zdá se mi, že se ten hluk zvětšuje. Hlavně když šlápnu pořádně na plyn..

Na kolik výjde nové ložísko, ví někdo? A kolik celá spojka? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jen pro zajímavost - mám ten samý problém, na neutrál nepříjemný šelest, zmizí po sešlápnutí spojky. To vše od doby, kdy jsem vyměnil odumřelou dvouhmotu za jednohmotu, a podle mé teorie nově odpružená lamela tlumí kmity až při zatížení, naprázdno tudíž hřídel převodovky mihotá semo tamo a chrastí ložiska. Zatím si nikdo nestěžoval, že by pak odcházely převodovky, tak to snad přežije i ta moje - zvlášť pokud jsou "sportovní" šílenci, co to nemají odpružené vůbec.

Zkus naletj do převodovky o cca 4 deci převoďáku víc a mělo by to ustat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...