Přejít na obsah

Búchanie prednej časti podvozku


mapo78

Doporučené příspěvky

Zdravím vás, potreboval by som poradiť. Mám Octaviu 1.9 TDI a niekde v prednej časti podvozku my pri prudšom rozjazde a mierne prudšom brzdení niečo buchne ako keby tam bolo niečo uvoľnené.

Vymenil som ramená, riadiace tyče aj s guľovými čapmi, gumy stabilizátoru aj s kostičkami, uloženie tlmičov a horný držiak prevodovky. Už som z toho zúfalý. Idem si cez víkend znovu ľahnúť pod auto

a hľadať ďalej. Skúste mi prosím niekdo poradiť. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada to na spodny silentblok tzv.reakcna vzpera. Spaja prevodovku s karoseriou.( vypada ako hlinikova kost). Je to viditelne len od dola.

To som už kontroloval. Je to v poriadku. Zajtra idem skontrolovať hlavný priečnik či tam nie sú náhodou vybité silentbloky ale už mi pomaly dochádza fantázia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este by si mohol vyskusat riadne zalozit zadne kolesa, fest zatiahnut rucnu a nejaky rozumny sofer by mal pri zaradenej jednotke na volnobeh spojkou simulovat pohyb motora pri rozbehu.Ty budes mat otvorenu kapotu a skusis to vysledovat-pocuvat odkial ten buchot leze. POZOR!!!!!! NESTOJ PRED AUTOM , ALE STOJ ZBOKU!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polos to nebude, pretože rozbehnem sa normálne, trochu akcelerujem a ako keby sa niečo posunulo dozadu a buchlo a pri brzdení to buchne tiež ako by sa to vrátilo. keď sa potom rozbehnem jemno a prudko zabrzdím už to nebuchne asi že je to opreté vpredu. Je to taký tupý kovový zvuk. Chladič je v poriadku pripevnený. Cez víkend ľahnem ešte pod auto a snáď budem múdrejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som ešte skontrolovať uchytenie prevodovky riadenia lebo na jednej strane je uchytená pevne a na druhej je v objímke v gumenom silentbloku. Poloos vylučujem, tá by búchala stále. A ešte jedna zaujímavá vec keď po Vianociach udreli mrazy tak mi to na týždeň prestalo ako by to niekde primrzlo a potom znovu. Možno je to len náhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás, potreboval by som poradiť. Mám Octaviu 1.9 TDI a niekde v prednej časti podvozku my pri prudšom rozjazde a mierne prudšom brzdení niečo buchne ako keby tam bolo niečo uvoľnené.

Vymenil som ramená, riadiace tyče aj s guľovými čapmi, gumy stabilizátoru aj s kostičkami, uloženie tlmičov a horný držiak prevodovky. Už som z toho zúfalý. Idem si cez víkend znovu ľahnúť pod auto

a hľadať ďalej. Skúste mi prosím niekdo poradiť. Ďakujem.

Tak to jsme s tím bouchánim na tom stejně.Citíš to jako by to bylo pod sedadlem?Taky už jsem příčinu hledal všude a nic.Jestli na to příjdeš tak se ozvi. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Práve som sa vrátil z víkendu z chalupy, kde som kontroloval podvozok auta. Našiel som odtrhnutý stredový držiak výfuku a celkom som sa potešil že som našiel príčinu búchania. Prichytil som ho ale búcha to stále. Ležal som asi hodinu pod autom kontroloval ale neprišiel som na nič. Už mi napadajú len brzdové barany. Teoreticky to môže byť hocikde lebo to búchanie sa po karosérii prenáša. Už mám kúpené kotúče aj platničky, len tieto by som chcel ešte zodrať a keď sa oteplí tak to hneď prehodím a pevne verím že búchanie prestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to bouchalo v přední nápravě, byl sem z toho na prášky. Zvolil sem výměnu sinenbloků a tyčky stabilitátorů v servise a musím říct že to není stoprocentní řešení, možná bylo dobré vyměnit i čepy a možná i ložiska při jednom, je to ještě jemně cítit a chce to doladit. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to bouchalo v přední nápravě, byl sem z toho na prášky. Zvolil sem výměnu sinenbloků a tyčky stabilitátorů v servise a musím říct že to není stoprocentní řešení, možná bylo dobré vyměnit i čepy a možná i ložiska při jednom, je to ještě jemně cítit a chce to doladit. :feve:

Mám ojazdené kotúče aj platničky, takže teraz sú pre mňa jedinou možnosťou búchania brzdové barany, pretože kotúče mám pôvodné 145.000, takže na jar idú preč a už mám kúpené Brembo max a pevne verím že búchanie prestane. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pripojuji se taky k vám. důkladně sem četl s nadějí že se dopídím čím to může být ale marně. mě to dělá taky jak popisujete, přitom jsem automechanik ale na vlastním autě se to vždy hledá nejhůř... kdyby někdo na to nakonec přišel prosim písněte.taky sem toho dost povyměnoval a prd platný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa to začína čím ďalej tým viac javiť ako brzdový baran. Ako som už skôr uviedol mám ho už dosť ojazdený a aj platničky. Taká vec sa mi včera stala. Išiel som domov z práce, trochu som tomu dupal a musel som v jednom okamihu dosť intenzívne a prudko brzdiť. Ja neviem či si tam niečo sadlo ale prestalo to búchať. Je to zatial ani nie 24 hodín ale nebúcha to. Takže prvá vec na jar výmena kotúčov a platničiek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim.

Mám ten samý problém, tj při prudším rozjezdu mi to někde klepne. Myslím si ale, že problém bude asi v té kyvné vzpěře (převodovka-kastla). Ten guma co je na té vzpěře nemusí vypadat že je KO, protože ten pohyb vpěry při zatížení motoru probýhá v ose, guma bude tedy vychozená zevnitř aniž bude na první pohled zřejmé poškození. A to je může být takové, že už guma není schopná tlumit nárazy vpěry do podvozku a tím si myslím, že vzniká to klepání. Pomalu se na to chystám tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Konečne sa v Sobotu trochu oteplilo tak som sa pustil do tých bŕzd. Vymenil som kotúče aj platničky a búchanie takmer prestalo. Hovorím takmer pretože to už nebúcha ako pred tým ale teraz to počujem sem - tam pri brzdení. Skúsim ešte vymeniť plastové púzdra v baranoch len neviem či ich zoženiem. Uvidím keď si brzdy poriadne sadnú ale teraz je to fakt lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečne sa v Sobotu trochu oteplilo tak som sa pustil do tých bŕzd. Vymenil som kotúče aj platničky a búchanie takmer prestalo. Hovorím takmer pretože to už nebúcha ako pred tým ale teraz to počujem sem - tam pri brzdení. Skúsim ešte vymeniť plastové púzdra v baranoch len neviem či ich zoženiem. Uvidím keď si brzdy poriadne sadnú ale teraz je to fakt lepšie.

vymena doštičiek pomohla aj mne.. ale iba čiastočne.. stale to niekde buchoce.. ale gro robil strmen brzdovy, lebo ked mi tym mechanik zabuchal, tak to bolo ono.. hnusny zvuk :) . som ho nechcel pustit z kanala von kym niečo nenajde.. capy, tlmiče, ramena všetko ok.. tak neviem, chvilu som mal pocit či to nebude to dvojite dno v kufri.. ale nie..buchoce to hlavne pri prejazde po nerovnosti, a tiez len niekedy. tak je dilema. ale lezie to na nervy.. brr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže brzdy si sadli a buchne mi to väčšinou len pri prejazde retardérom alebo tankodrómom sídliskových ulíc. Kúpil som sadu vodiacich gúm v čom sa pohybujú kolíky barana lebo tie origo sú už strvrdnuté takže čakám, že po výmene to úplne prestane. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
Brzdy komplet nové,ložiska nové,obě strany a po bouchání ani vidu,ani slechu ;)

Ahoj, lokalizoval som miesto búchania t.j. pravé predné kolo. Mám v pláne meniť ložisko ale chcem sa ťa opýtať čo znamená komplet nové brzdy to je aj nové barany alebo len kotúče a obloženie?

Lebo mne by už potom ostávalo fakt len to ložisko. A ešte otázka je - môže búchať ložisko? To by malo skôr hučať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...