Přejít na obsah

samozatmavovací vnitřní zrcátko


Tom_F

Doporučené příspěvky

K tomu mám ještě dotaz, všichni tady ty zrcátka rozebírali kvůli nastřiku či protánhutí kablíků, výměně lůžka kloubu, atd.

Když si ale seženu zrcátko bez dešťového senzoru (stejně by mi byl asi na nic) třeba z oktávie nebo superbu, v barvě, která mi vyhovuje, jen vyměním kus za kus, schovám a zapojím kablíky a hotovo? Žádná rozborka zrcátka, vrtání nožiček a podobně, co tady lidi v tématu prováděli, že? :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud to chces takhle provezt tak staci pouzit zrcatko zatmavovaci ktere je urceno pro standarni malou patici na skle.

Ale to se v zivote do Octavie I nebo Superbu I nedavalo... :-)

Pokud mas zajem mam takove zrcatko co potrebujes jak v cerne tak svetle barve.

Normalne se vymeni za to puvodni, nic se nerozebira, pouze se k rzcatku respektive pod stropnici vyvedou minimalne 2 kabliky a je to

Kdyztak me napis SZ a poradim ti co a jak... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkat OI i SI měli samozatmavovací zrcátka, ne? Ale jak jsem z Tvého příspěvku pochopil měli jinou patici, která nepasuje na FabiaI úchyt na skle.

Všude v bazarech a aukcích po netu se nabízí škoda originál zrcátka, a ty tedy nejdou jen vyměnit kus za kus, jak jsem psal já?

Jen aby bylo jasno i pro ostatní, co to budou číst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal...

Pokud ja vim tak OI mela max destovy senzor, vnitrni zrcatka se zatmavenim nebo dokonce venkovni zatmavovaci se nikdy nedavaly

Sup I mel pouze vnitrni zatmavovaci ale vzdy pouze s destovym senzorem.

Ty zrcatka, ktery maji zatmaveni, nemaji destak, ale jdou normalne nacvaknout na standardni patici se do Skodovek nikdy nedavaly!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já jsem to zrcátko měl z audi a nožka s dírou pro kabely měla stejný tvar a barvu jako fábie rs.Stačilo jen vyměnit .Zapojoval jsem jen + po klíčku a -.Zpátečka nesvítí tolik aby ovlivnila zatmavení a vnitřní světlo-když svítí-nejedu.Jediné co jsem dlouho scháněl byl plastový kryt v černé barvě co kreje tu drážku pro kabely.Asi 160kč a měsíc objednávání v autor,servis.Malý nedostatek je,že onen kryt je cca o 1cm kratší a nedosedá až k střechovici.Opraveno gumovou průchodkou pro flexošnůru.

Ahoj. Ja jsem tady na foru koupil taky zrcatko z audi,(od Kemara), ktere ma stejne uchyceni na okno jako F1 nebo dokonce Felicie. Bohuzel tam neni ta krytka na nozicce co kryje kablik s konektorem.

Obesel jsem par vrakacu na audi a nic. Tak jsem navstivil autorizovany servis a tam po me chteli vin auta ze ktereho to zrcatko je.

To samozrejme nevim. Dvakrat obednali krytku cca za 160Kc z model. roku 2005 a 2006, ale bohuzel ani jedna na to nepasovala. A ted "babo" rad.

Uz mi bylo hloupe po nich chtit dalsi na zkousku obednavat. Zrcatko mam namontovane i s origo konektorem (lehce se sehnal na skodovackem vrakaci,dyk je to koncern, ze?), ale vypada to bez te krytky jaksi neuplne.

Ty mas to zrcatko odkud a jak se ti podarilo sehnat tu spravnou krytku na nozicku???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, mimochodem. Na vrakovisti jsem sehnal komplet samozatmivaci zrcatko i s konektorama a destakem z O1 za 200Kc.

Za dalsi 100Kc druhe zrcatko z F1 kuli nozicce, abych nemusel pouzit to puvodni ze sveho auta, protoze jsem potreboval jezdit. Navic ta dve nova jsou svetla a origo cerne.

Nozicka z F1 presne pasovala do samozatmivaciho zrcatka z O1.

Jen jsem provrtal diru do te z F1 bez jakekoli technologicke dirky navic.

Pro fixaci kabilku jsem jej protahl tenkou uhlikovou trubickou, ktera je lehce zapustena do nozky a zasichrovana troskou silikonu.

Ve stropnici je jen presna dira, aby ta trubicka (samozrejme ve stejne barve jako zrcatko) pevne drzela.

Tot moje zkusenost.

Bohuzel foto nemam, ale vypada to, jako by to tam bylo odjakziva.

Jak tu uz nekdo psal: je to faaaakt super a navykove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Odkrytuj levý sloupek okolo čelního okna a protahni kablík od otvoru pro světýlko až do pojisek.Cca 10minut.Tahl jsem jen + po klíčku a -.Couvačka to neovlivní-nedá takové světlo a vnitřní osvětlení pokud svítí-nejedu.

Ahoj, mohl by jsi mě poradit kde najdu + po klíčku, kabel jsem protáhl až k pojistkám, ale moc se v tom nevyznám kam to zapojit, díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mohl by mi někdo poradit, jak a kam přesně zapojím u zrcátka ze Supa i ten deštový senzor do Feldy kombi 1.6 new face?

Nevím, jak zapojit i kablíky pro to samozatmavení, ale po přečtení vašich příspěvků si snad už poradím, ale nikde jsem se nedočetl, jak a kam přesně zapojím kabeláž pto ten dešt. senzor. :-(

Díky moc za rady. :-)

Danny

post-52992-043377800 1281086899_thumb.jp

post-52992-079357600 1281086911_thumb.jp

post-52992-032887900 1281086920_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že dešťový senzor ti stejně fungovat nebude, nemá s čím komunikovat.

Konektor zrcátka bez senzoru má 6 drátů, 3 z nich (žlutá, hnědá a zelená) jsou k nevyužití (spolupráce s vnějšími zrcátky). Pro správnou funkci mám zapojeny zbylé 3: bílá - plus, černá - kostra, šedá - zpátečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všem mám problém mám škodu felicii 1.3 MPI.Měl jsem jí na výměně poloosy přeparkoval jsme auto a nejde nastartovat,nejde mi centrální zamykání a při startování mi svítí vykřičník,síčky jsem vyměnil,baterka OK,pojistky OK nevite co stím ? prosím ? předem děkuji za rady:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Já jsem to zrcátko měl z audi a nožka s dírou pro kabely měla stejný tvar a barvu jako fábie rs.Stačilo jen vyměnit .Zapojoval jsem jen + po klíčku a -.Zpátečka nesvítí tolik aby ovlivnila zatmavení a vnitřní světlo-když svítí-nejedu.Jediné co jsem dlouho scháněl byl plastový kryt v černé barvě co kreje tu drážku pro kabely.Asi 160kč a měsíc objednávání v autor,servis.Malý nedostatek je,že onen kryt je cca o 1cm kratší a nedosedá až k střechovici.Opraveno gumovou průchodkou pro flexošnůru.

Čau, nevíš náhodou to číslo dílu z audi ? Sehnal jsem zrcátko ale není u něj krytka co je pro kabel... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Budeš potřebovat zrcátko, krytku kabelů od zrcátka, protikus svorkovnice 4B0971833 a kabeláž.

První dvě položky mám doma :) svorkovnici bohužel za draho koupíš ve škodovce, součástí svorkovnice by měly být i piny, kabely (do motorových vozidel) stačí o průřezu 0,5mm2.

pro 100% funkci :kol-31: je zapotřebí i superbové vnitřní světýlko, zrcátko se pak nezatmaví při rozsvícení interiéového světla.

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tu určitě několikrát bylo popsané, nicméně znovu:

zrcátko má 6-pólovou svorkovnici +, kostra, signál od zpátečky, signal od světýlka, + a - do vnějších zatmavovacích skel.

Ve své podstatě stačí jen + a kostra, aby to alespoň fungovalo.

Svorkovnice tam je pro to, aby se to zrcátko dalo odendat např. při výměně čelního skla. Při napájení na prasáka, Ti tam při výměně zůstane viset na kabelech, možná se i celá kabeláž vyvlíkne z pod stropnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...